Skalary - ikra zbielała i zniknęła

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary - ikra zbielała i zniknęła

#1

Post autor: Krzysiek »

W ub piątek para jasnych skalarów (ok 1-2 letnie ryby) po raz pierwszy podeszła do tarła - coraz więcej ikry bielało i dziś w poniedziałek ok 6 rano ze 2/3 ikry było zbielałe, ale reszta wydawała się w porządku.
Gdy zajrzałem do akwarium w południe, nie było śladu po ikrze ani widoku larw... co się stało, inne ryby zeżarły wszystko?

Akwarium 160l, świeżo po restarcie, 4 skalary, 18 neonów czerwonych, z 10 gupików, 2 platki, 5 otosków, 5 kirysków pstrych, krewetki rc i helenki, Skalary złożyły ikrę na korzeniu na samym środku akwarium w otwartej toni wodnej, nie przenosiłem, bo nie mam gdzie.
100l morskie

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Skalary - ikra zbielała i zniknęła

#2

Post autor: don_Vall »

Pewnie kirysy wyjadły. U mnie ramirezom nie udało się ani razu upilnować.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary - ikra zbielała i zniknęła

#3

Post autor: Krzysiek »

Hmm raczej nie, kiryski są młode i mają po 2cm, wszystkiego się boją i ledwo je widać, a korzeń sterczy pod samą powierzchnię, ikra była z 10-15cm poniżej lustra wody. Rodzice skalary bardzo zdezorientowani dziś, przez cały weekend nonstop agresywnie pilnowali ikry, a mnie dziwi że nawet po tej zbielałej śladu nie ma :?:
100l morskie
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Skalary - ikra zbielała i zniknęła

#4

Post autor: saintpaulia »

Zbielała ikra jest/powinna być usuwana przez rodziców. Jeśli nie wyjadła tego reszta obsady - co byłoby cudem, to pewnie cała zbielała, a rodzice sprzątnęli.
Awatar użytkownika

andrus
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary - ikra zbielała i zniknęła

#5

Post autor: andrus »

Mogły same sprzątnąć, szczególnie że to pierwsze tarło i była presja pozostałych skalarów.
Mi za czwartym razem jak nie dawały sobie rady z ostronosem to samiec zżerał od razu jak samica składała ikre. I chyba po tym fakcie rozwód wzięli bo łomot dostaje jak tylko wejdzie samicy w pole widzenia :)
Obrazek
ODPOWIEDZ