Danio różowe

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
MalGO
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 29, 2011 9:46 am
Lokalizacja:
Płeć:

Danio różowe

#1

Post autor: MalGO »

Witam, czy ma ktoś udane doświadczenia z rozmnażaniem danio? Udało mi się doprowadzić do tarła, rodziców wpuściłam do akwarium ogólnego, kotnik zaciemniłam ale nie bardzo wiem co dalej?
Może ktoś podrzuci jakieś wskazówki co robić, jak i czym karmić gdyby coś się wykluło?
Będę wdzięczna za jakieś wskazówki
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Danio różowe

#2

Post autor: saintpaulia »

Ikrę dobrze jest zabezpieczyć, np. akryflawiną. Do tego napowietrzać.
Karmienie - na start pierwotniaki, fluid artemiowy, nicienie.

Autor
MalGO
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 29, 2011 9:46 am
Lokalizacja:
Płeć:

Danio różowe

#3

Post autor: MalGO »

Mam healthosan - juz zapodalam :). pompka dziala. To teraz niecierpliwie czekam :) . WIelkie dzięki.
Awatar użytkownika

piterpan_tm
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: pt lip 08, 2011 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga PŁD
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Danio różowe

#4

Post autor: piterpan_tm »

No więc tak w skrócie:
Kiedyś jak miałem jeszcze te rybska miałem też zawsze w nadmiarze wgłębki. Przed jakimś wyjazdem wywaliłem do wiadra sporą część
tejże wgłębki i dałem ogłoszenie że oddam. Nikt nie przyszedł. Po powrocie z wyjazdu 3-4 dni (nie pamiętam dokładnie) chciałem wywalić zielsko z wiadra do kib... do wc. Ale coś dziwnego zobaczyłem. Gapiło się na mnie stado 35-40 szt. jakichś małych przecinków z oczami. Myślę jakieś robale zalęgły się.
przecedziłem do czystej wody i ździwko, to jakieś ryby! Dałem do kotnika (taki z pończochy czy coś), zmieliłem żarcia (jakieś płatki) i dałem. Żarły ostro, po tygodniu już było doskonale widać że to danonki będą. Jak podrosły tak z 1-1.5 cm oddałem komuś z forum (zabij, nie pamiętam komu).

A więc potraktowanie byle jak, bez napowietrzania, filtra, jedzenia(pomijam to z czym się wykluły) 100% przeżyło. Twarde rybska.
viewtopic.php?f=15&t=11339 102 Litry ziela + Furkatusy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
viewtopic.php?f=15&t=30267 Słone wiadro 112L, przechowalnia :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Danio różowe

#5

Post autor: saintpaulia »

Zależy, na jakie się trafi. ;p I jaką ma się wodę. I różne takie.

Autor
MalGO
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 29, 2011 9:46 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Danio różowe

#6

Post autor: MalGO »

No to zobaczę jakie mi się osobniki trafiły :). Mam tylko parkę ale może uda się mieć więcej :).

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Danio różowe

#7

Post autor: shadowrider »

Ja wrzuciłem 3szt do akwa kwarantannowego. Myślałem że nic się nie działo bo baniak jest ostro zapuszczony a tu po tygodniu widzę przy powierzchni maluchy wielkości główki od szpilki. Z około 15szt zostało 6. Bardzo nierówno rosną.

Autor
MalGO
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 29, 2011 9:46 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Danio różowe

#8

Post autor: MalGO »

No i dziś pojawiły się pierwsze danonki:). są jeszcze widoczne jajeczka z oczkami :) więc jest szansa na jeszcze kilka. Na razie doliczyłam się 10szt.
ODPOWIEDZ