Ramirezki

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Ramirezki

#1

Post autor: Lilek »

Witam. Pare miesiecy temu zona kupila mi parke Pielegnic Ramireza, bardzo sie ucieszylem bo bardzo mi sie podobaja te pielegniczki. Niestety okazalo sie ze sa to dwie samiczki, tak bywa. Wieksza i ladniejsza samiczka zapanowala w akwarium(oprocz ramirezek w akwa sa jeszcze 4 kiryski, 10 neonkow i pare krewetek red chery) ganiala mniejsza i brzydsza samiczke.Po paru tygodniach biegania po sklepach udalo mi sie kupic pieknego samca( prawdziwy Samiec rozstawial wszystkie rybki po katach w akwarium sklepowym). Od razu pomyslalem ze stworza piekna pare z wieksza i ladniejsza samiczka. Niestey moje oczekiwania i gusta minely sie bardzo z gustami i preferencjami nowego Wladcy zbiornika. Moja faworyta zostala odtracona, Wladca wybral mniejsza i brzydsza(wedlug mnie) samiczke. Jego wybranka z szarej myszki przy swoim facecie stala sie agresywna Wladzczynia, i miedzy Paniami dochodzilo do wielu spiec. Wiec aby zazegnac niesnaski przenioslem moja faworyte do drugiego zbiornika. Po paru miesiacach malzenstwa priorytety malzonkow bardzo sie roznily, i Wladca postanowil sam byc Panem zbiornika, strasznie utrudniajac zycie swej bylej juz wybranki. W tym momencie postanowilem o podmiance samiczek, w koncu trzeba pomagac naturze. Na drugi dzien moja faworyta zlozyla jajeczka, a Pan Ramirez nikogo nie dopuszcza do ikry, wyglada na to ze bedzie dobrym tata( mam taka cicha nadzieje).

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Ramirezki

#2

Post autor: Alix »

Jak to ich pierwsze tarło to skończy się "kolacją z kawiorem". Niestety te rybki tak mają :x bynajmniej moje ;(
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Ramirezki

#3

Post autor: tkmsledz »

U mnie pierwsze tarlo tak samo się skonczyło

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Ramirezki

#4

Post autor: robertwawa »

Moje przy drugim podejściu wyprowadziły młode ale jak to u ryb bywa różnie z reguły pierwsze tarła są nieudane.
Awatar użytkownika

Autor
Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Re: Ramirezki

#5

Post autor: Lilek »

Trzeciego dnia od złożenia ikry, po powrocie z pracy stwierdzam brak jajeczek oraz brak narybku. Z przykrością stwierdzam że mieliście racje, pierwsze tarło zakończyło się ucztą. Teraz tylko pozostaje czekać, skoro parka szybko przystąpiła do tarła jest nadzieja że niebawem odbędzie się następne. Pozdrowienia z królestwa Ramirezów.

kloner11
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: śr lis 07, 2012 11:09 pm
Lokalizacja: 4
Płeć:

Re: Ramirezki

#6

Post autor: kloner11 »

Alix pisze:bynajmniej

Obrazek
ODPOWIEDZ