Gupikowa ciekawostka genetyczna

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
Rrrrogaty

Gupikowa ciekawostka genetyczna

#1

Post autor: Rrrrogaty »

Taka mała ciekawostka. Może komuś się przyda:


http://evolution.berkeley.edu/evolibrar ... ificial_01" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Gupikowa ciekawostka genetyczna

#2

Post autor: ziabak »

Czyli trzeba zrobić sobie dno akwarium w deseń jaki chcemy uzyskać na gupikach i wpuścić drapieżnika - powinny wyjść wtedy takie o jakich marzymy :)
Ciekawe.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
Rrrrogaty

Gupikowa ciekawostka genetyczna

#3

Post autor: Rrrrogaty »

Albo wsypać podłoże na odwrót niż chcemy mieć deseń na rybkach i nie wpuszczać drapieżnika.

No i poczekać 15pokoleń... :D

Akwariusz
Zapaleniec
Posty: 253
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 1:11 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Gupikowa ciekawostka genetyczna

#4

Post autor: Akwariusz »

15 pokoleń to jak z bicza strzelił - 5 lat i już :)
ale to jeszcze będzie zależało od preferencji drapieżnika - różne gatunki i rodzaje różnie reagują na poszczególne barwy.
swoją drogą ciekawe, że niewiele jest w gupikach zielonego, który teoretycznie zapewniałby dobrą ochronę przed drapieżnikami. może trzeba więcej energii żeby go wytworzyć? melaninę, guaninę i ksantofory trzeba zmieszać. a może po prostu te samice takie wybredne są...?

Autor
Rrrrogaty

Gupikowa ciekawostka genetyczna

#5

Post autor: Rrrrogaty »

Wiesz jest jeszcze to, ze może tego zielonego w naturalnym środowisku gupika po prostu nie ma. W końcu piękne zielone akwaria to bardziej wymysł nas akwarystów i rzadko kiedy przekłada się to na naturalne biotopy.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Gupikowa ciekawostka genetyczna

#6

Post autor: ziabak »

Zobacz sobie Akwariuszu gupiki el tigre :) prawie całe zielone są i to dzika odmiana czysta. Piękne, może będę miała :) w każdym razie pracuje nad tym by je mieć.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Akwariusz
Zapaleniec
Posty: 253
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 1:11 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Gupikowa ciekawostka genetyczna

#7

Post autor: Akwariusz »

Ziabak: no to pracuj, ja też jestem chętny :) może w Płocku we wrześniu będą? ponoć Niemcy chcą pokazać sporo dzikich gupików.
myślę, że w wielu miejscach jednak ta zieleń jako ochrona występuje. jeśli nie rośliny wodne - to lądowe/podmokłe zwisające do wody. w większym zbiorniku z drapieżnikiem to spora szansa dla młodych na przeżycie.
ODPOWIEDZ