Razbora Galaxy

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
pasdfghjkl
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 20, 2017 7:43 pm
Lokalizacja: Ostrowiec świętokrzyski
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Razbora Galaxy

#1

Post autor: pasdfghjkl »

Czy może ktoś napisze jak rozmnożyć razbore galaxy Zlapalem pare do kotnika na dnie mech jawa Jak długo mam ich trzymać karmie żywą artemia Nie widzę żadnej ikry Może jest taka mala slabo wodoczna Para już jest sama 2 dni
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Razbora Galaxy

#2

Post autor: ziabak »

One się nie rozmnażają parami tylko w stadzie, więc odlawianie pary jest bez sensu, tylko się stresują. Stado całe daj do Akwa tarliskowego, zarosnietego mchem, podmień wodę, tarło powinno się odbyć z automatu ;) przynajmniej u mnie tak jest. Dobre warunki, to jest podstawa. Po 2 dniach odłów dorosłe i czekaj.
Dodano po przerwie do tego postu:
Ikry to Ty nigdy nie zobaczysz.
Ostatnio zmieniony ndz sie 20, 2017 10:07 pm przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
pasdfghjkl
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 20, 2017 7:43 pm
Lokalizacja: Ostrowiec świętokrzyski
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Razbora Galaxy

#3

Post autor: pasdfghjkl »

Wode mam z akwarium ogólnego czy podmienić polowe tej wody na odstala
Dodano po przerwie do tego postu:
Wodę do kotnika mam z akwarium czy podmienić połowę tej wody na odstała

Wojtekxxx9

Razbora Galaxy

#4

Post autor: Wojtekxxx9 »

Może się mylę, ale jak do 25l wsadzisz kotnik i do niego 7 rybek to taki stres im zrobisz, że im się odechce tarła.
Ziabak napisała o zbiorniku tarliskowym, nie kotniku

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Razbora Galaxy

#5

Post autor: ziabak »

Najpierw woda z ogólnego, odłów tam ryby i dopiero potem zrób podmianke. Kotnik rozumiem jako osobne normalne akwarium, nie żadne siatki itp. One muszą czuć się dobrze, żeby chciały podejść do tarła.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Wojtekxxx9

Razbora Galaxy

#6

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ja kotnik jako siatkę zrozumiałem.
Doczytaj sobie, czy podanie miękkiej wody nie prowokuje do tarła.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Autor
pasdfghjkl
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 20, 2017 7:43 pm
Lokalizacja: Ostrowiec świętokrzyski
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Razbora Galaxy

#7

Post autor: pasdfghjkl »

Tak kotnik to osobne 10 l Czy po wylowieniu dorosłych wlać do kotnika produkt od pleśnienia ikry i napowietrzać
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Razbora Galaxy

#8

Post autor: ziabak »

Filtr gąbkowy tam musi cały czas chodzić, to musi być normalne, stabilne akwarium. Preparatów żadnych ją nie leję.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Miro3
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 25, 2017 1:27 pm
Lokalizacja: Siedlce
Płeć:

Razbora Galaxy

#9

Post autor: Miro3 »

Nie potrzeba stadka do rozmnożenia tych rybek, wystarczy parka. Ja swoje galaxy rozmnażałem parami w 10l akwa. Są trochę kapryśne i nie zawsze chcą się trzeć na zawołanie. Często tez wycierają mi się w ogólnym, Co jakiś cas udaje mi się odłowić pojedyncze sztuki narybku do mniejszego akwa. W ten sposób odchowałem już w tym roku około 20 sztuk :)
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Razbora Galaxy

#10

Post autor: radmac »

jeden z ciekawszych plusów posiadania gąbki grubooczkowej jako hamburga w akwarium - mimo pazernych ryboli coś mi się zawsze za gąbką uchowa - małe galaxy, proporczykowce, brzanki długopłetwe, no i stado RC żyje sobie nie niepokojone większymi rybolami.
Najlepsze, że rybki dorastają tak do jednego centymetra nie dokarmiane - tylko tym co przejdzie przez gąbkę. Potem je już wyławiam i pływają z dorosłymi.
Ostatnio zmieniony pt sie 25, 2017 1:52 pm przez radmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jaacek
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 11:25 am
Lokalizacja: podkarpacie
Na imię mam: Jacek

Razbora Galaxy

#11

Post autor: jaacek »

Witam
W czystym zbiorniku bez podłoża tylko ruszt i trochę mchu lub innych pierzastych roślin z jednej dobrze odkarmionej pary 40 szt, bez rusztu trochę ikry zostanie zjedzone cześć spleśnieje dlatego lepiej w stadzie więcej się odchowa
ODPOWIEDZ