Pielęgnica Ramireza

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
KrupeK
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 07, 2017 7:31 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#1

Post autor: KrupeK »

Szanowne grono mam ważne pytanie tydzień temu kupiłem parkę Ramirez a dzisiaj zobaczyłem ikrę nie ukrywam że nie chciałbym potomstwa tych rybek jakie są szanse że coś się z tego wykluje i coś się uchowa?
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2017 6:51 pm przez KrupeK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#2

Post autor: Tygrys »

To zależy od pary czy dobrana.Mogą ją same zjeść ikre lub larwy po wykluciu.Lub inne rybki konsumuja ikre,np glonojady.Nie napisałeś jaką masz obsade akwarium.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#3

Post autor: marcinzabki29 »

KrupeK pisze: czw paź 12, 2017 6:51 pmjakie są szanse że coś się z tego wykluje i coś się uchowa?
W ogólny - małe, o ile jeszcze coś tam pływa po za parką Ramirezek.
Pozdrawiam Marcin

Autor
KrupeK
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 07, 2017 7:31 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#4

Post autor: KrupeK »

Jak małe to dobrze poza Ramirezami pływają Galaxy i Lśniooczki ale one jakoś mają spory dystans do pielęgnic z prętnikami pływały razem a z tymi nie chcą
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pielęgnica Ramireza

#5

Post autor: jacekzabki »

Tygrys pisze: czw paź 12, 2017 7:10 pmMogą ją same zjeść ikre lub larwy po wykluciu
O Boszzze! Panie Tygrysie- skąd takie stwierdzenie???? :/ :/ :/
Ramireza to pielęgniczka a jak powszechnie wiadomo wszystkie ryby z rodziny pielęgnicowatych dbają i pilnuję ikrę, narybek a później młode.
Potwierdzenie tych "informacji" są np. tu:
http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/ ... ielegnica/
Jeśli w akwarium pływają inne ryby to trudno dochować się potomstwa- tu coś skubnie, tam coś "gryźnie" i po paru dniach nic nie zostaje :/
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#6

Post autor: marcinzabki29 »

KrupeK pisze: czw paź 12, 2017 8:01 pm pływają Galaxy i Lśniooczki
Czyli jest komu jeść :wink:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#7

Post autor: Tygrys »

Stąd panie Jacek że miałem ramirezy i zjadły swoją ikre.Nawet samica zatlukla samca,borelki pierwsza para jak mialem to samiec zabił samice a potem zjadł ikre.Stad to stwierdzenie.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pielęgnica Ramireza

#8

Post autor: jacekzabki »

Tygrys pisze: czw paź 12, 2017 8:25 pmramirezy i zjadły swoją ikre.Nawet samica zatlukla samca,borelki pierwsza para jak mialem to samiec zabił samice a potem zjadł ikre.
Same nieszczęścia w tym akwarium :keep:
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#9

Post autor: Miro »

Tygrys pisze: czw paź 12, 2017 8:25 pmNawet samica zatlukla samca,borelki pierwsza para jak mialem to samiec zabił samice
A Tygrys stał i się przyglądał :razz:
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#10

Post autor: Tygrys »

To było starym baniaku 120l.Cóż jak sie dobiera rybki ciemno to tak sie dzieje,piszę to wlasnego doświadczenia stymi rybkami. :roll:
zawieszony profil
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pielęgnica Ramireza

#11

Post autor: jacekzabki »

Tygrys pisze: czw paź 12, 2017 9:15 pmstymi rybkami
... no jak "stymi" to wszystko jasne - one tak potrafią :evil:

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#12

Post autor: cinek1916 »

jacekzabki pisze: czw paź 12, 2017 8:06 pmRamireza to pielęgniczka a jak powszechnie wiadomo wszystkie ryby z rodziny pielęgnicowatych dbają i pilnuję ikrę, narybek a później młode.
Chyba, że stwierdzą, że nie dadzą rady odchować potomstwa.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#13

Post autor: saintpaulia »

Z tym instynktem u pielęgniczek to różnie bywa. U mnie też niektóre pary chętnie ikrę pałaszowały. Poza tym narybek wymaga dość intensywnego karmienia i wcale nie jest tak o niego łatwo.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pielęgnica Ramireza

#14

Post autor: jacekzabki »

cinek1916 pisze: pt paź 13, 2017 6:14 pmChyba, że stwierdzą, że nie dadzą rady odchować potomstwa.
saintpaulia pisze: pt paź 13, 2017 7:13 pmZ tym instynktem u pielęgniczek to różnie bywa.
Być może macie rację- ja po prostu z takim zachowaniem nie spotkałem się u mnie w akwariach mimo, że hoduję różne pielęgnice od wielu, wielu lat. Mało tego- widziałem jak np. malutka (4 cm) samiczka nannacara anomala tłukła 20 centymetrowego dyskowca, który zbytnio zbliżył się do ikry... . Ale oczywiście dochować się młodych w akwarium ogólnym jest bardzo, bardzo trudno :/

Gaber

Pielęgnica Ramireza

#15

Post autor: Gaber »

KrupeK pisze: czw paź 12, 2017 6:51 pmjakie są szanse że coś się z tego wykluje i coś się uchowa?
Prawie żadne, bo larwy i narybek potrzebują non stop planktonu do prawidłowego wzrostu poza tym trudno o dobraną rodzicielską parę która wyprowadzi lęg do samego końca. Ramirezy to wredne ryby które po stosunku lubią sobie pojeść co zniosły :twisted:

wkropce
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 13, 2018 5:02 pm
Lokalizacja: Maciejowice
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#16

Post autor: wkropce »

Podłączę się do postu. Ostatnio ramirezki złożyły ikrę w ogólnym akwarium, w nocy cierniooczki zjadły. Teraz znów szykują się do złożenia ikry. Jeżeli kamyki, na których złożą ikrę przeniosę do kotnika to czy wykluje się z nich narybek bez udziału rodziców?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#17

Post autor: marcinzabki29 »

Jeżeli ikra będzie już zapłodniona i przeniesiesz ją razem z wodą, to jest duża szansa na dochowanie młodych.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pielęgnica Ramireza

#18

Post autor: jacekzabki »

wkropce pisze: sob lut 24, 2018 7:57 amJeżeli kamyki, na których złożą ikrę przeniosę do kotnika to czy wykluje się z nich narybek bez udziału rodziców?
Ja tak zrobiłem z ikrą ziemiojadów- przełożyłem korzeń na którym było mnóstwo ikry do sterylnego zbiornika (oczywiście woda ze zbiornika ogólnego w którym była złożona ikra) i dochowałem się pełno małych ziemków :D

wkropce
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 13, 2018 5:02 pm
Lokalizacja: Maciejowice
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Pielęgnica Ramireza

#19

Post autor: wkropce »

Oczywiście, poczekam aż przestaną składać ikrę i gdy już będą opiekować się ikrą to planuję kilka (nie wszystkie, trochę im zostawię) kamyków przrnieść. W tej samej wodzie ale poza zasięgiem innych ryb.
ODPOWIEDZ