Temat dla wszystkich...

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!

neonka
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 20, 2009 1:49 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#31

Post autor: neonka »

Ostatni post z poprzedniej strony:

U mnie poza standardem w postaci gupików, molek, platek, itp. zbrojniki, i microrazborki galaxy, niestety odchowałam jedna sztukę tylko, bo nie zauważyłam kurdupli przed prawdopodobnym wszamaniem przez rodziców. I ślimorki sulawesi mi się mnożą.
200+112+63+54+25+20+20+27 OW w drodze;)=521l

jerrymagu

Re: Temat dla wszystkich...

#32

Post autor: jerrymagu »

hohoho Galaxy rozmnożyć nie tak łatwo. Samce wpieniczją na umów Ikrę Samic i przez to cena tych ryb jest taka a nie inna.
GRATULACJE
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#33

Post autor: saintpaulia »

Nie zgodzę się z Krasnalem i Matką, choć troszkę ich rozumiem. Jednak dla mnie przygoda z akwarystyką polega też na tym, by sprawdzić się, czy umiem danym rybkom zapewnić takie warunki, by przeprowadziły udany rozród. Ciekawią mnie niezwykle bogate zachowania godowe i wychów młodych. Oczywiście trzeba myśleć o konsekwencjach. Może zabrzmi to drastycznie, ale zawsze odchowywałam tyle młodych, ilu mogłam zapewnić nowy dom, lub dobre warunki. Nadmiarowe sztuki zostały pokarmem, to też jest naturalne. Na razie mogę wymienić: gupiki, milinezje, mieczyki, platki, velifery, danio pręgowane, gurami marmurkowe, zbrojniki niebieskie, kirysy spiżowe, bojowniki, barwniaczki czerwonobrzuche, ramirezy, proporcykowce gardnera i cap lopez, bojowniki. Więcej nie pamiętam. Dodam, że nie wtrącałam się w to rozmnażanie zbytnio, to znaczy nie odławiałam do kotnika czy inne takie. Jedyną ingerencją było podbieranie narybku.

Dein

Re: Temat dla wszystkich...

#34

Post autor: Dein »

jerrymagu pisze:hohoho Galaxy rozmnożyć nie tak łatwo. Samce wpieniczją na umów Ikrę Samic i przez to cena tych ryb jest taka a nie inna.
GRATULACJE
Większość ryb lubi kawior, a ich ceny są dużo niższe. Ja, totalny amator, odchowałem bez problemu i specjalnych zabiegów kilkanaście sztuk narybku ze spontanicznej kopulacji.
Wydaje mi się, że jednak nie w tym rzecz. Hodowcom się opłaca ochoczo spuszczać z cen, kiedy nadal popyt przewyższa podaż, pomimo tego, że sztuka kosztuje 8-15 złotych? Ryba jest na rynku już kilka lat, ale nadal dla mnóstwa osób to pożądana egzotyka jeden z nielicznych gatunków drobnych a niezmiernie efektownych. Nawet gdyby mi się mnożyły bezustannie, a miałbym łeb do interesów, nie sprzedawałbym ich po 2 zeta, póki ktoś gotów jest płacić 4 razy tyle.
Ostatnio zmieniony pt mar 26, 2010 11:00 am przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#35

Post autor: Władek Pompka »

Dein pisze:
jerrymagu pisze:hohoho Galaxy rozmnożyć nie tak łatwo. Samce wpieniczją na umów Ikrę Samic i przez to cena tych ryb jest taka a nie inna.
GRATULACJE
Większość ryb lubi kawior, a ich ceny są dużo niższe. Ja, totalny amator, odchowałem bez problemu i specjalnych zabiegów kilkanaście sztuk narybku ze spontanicznej kopulacji.
Wydaje mi się, że jednak nie w tym rzecz. Hodowcom się opłaca ochoczo spuszczać z cen, kiedy nadal popyt przewyższa podaż, pomimo tego, że sztuka kosztuje 8-15 złotych? Ryba jest na rynku już kilka lat, ale nadal dla mnóstwa osób to pożądana egzotyka jeden z nielicznych gatunków drobnych a niezmiernie efektownych. Nawet gdyby mi się mnożyły bezustannie, a miałbym łeb do interesów, nie sprzedawałbym ich po 2 zeta, póki ktoś gotów jest płacić 4 razy tyle.

Rozumiem, że Twoja teoria stanowi, że np. ślimak anenthome helena, który kiedyś na allegro kosztował bodajże 20 zetów za szukę, dziś powinien kosztować tyle samo? :roll:
I powyższe warunkują zdolności danego pacjenta do handlu?
Czyli, po co sprzedawać coś droższego taniej? :lol:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Dein

Re: Temat dla wszystkich...

#36

Post autor: Dein »

Nie wiem, ale hiperpłodne krewetki niektórych gatunków niewiele tanieją. Dalej są te popularne, które wszyscy mają i opychają za grosze, byle się pozbyć i te, na których się zarabia, chociaż wiadomo już dużo o rozmnażaniu, warunkach jakich wymagają i średnio zdolny akwarysta sobie z nimi radzi.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#37

Post autor: Władek Pompka »

Wiesz, kiedyś bawilem się w sprzedawanie, potem w oddawanie, a na zakończenie całość moich zabiegów zwieńczyłem oddawaniem plus grzeczniutka prośba. Olać to. :)
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Dein

Re: Temat dla wszystkich...

#38

Post autor: Dein »

Ale ja mam to samo. Zero smykałki marketingowej, chociaż z wykształcenia jestem handlowcem niby. Jak już mam nadwyżki, to oddam, chociaż są chętni na kupno.
Niemniej czasami marketing polega na podkręcaniu cen, chociaż teoretycznie zbyt byłby większy, gdyby z ceny obciąć. W praktyce - niektóre rzeczy taniejąc, robią się mniej pożądane, bo zaczynają się wydawać pospolite, a gros osób pragnie czegoś trudniej dostępnego czy to z powodu nieczęstego występowania czy zaporowej ceny.
Btw - nie jestem ostatnio na bieżąco, ale w pewnym momencie pojawiły się nawet głosy, że wcale nie było tak, jak mówili sprzedawcy, że rzekomo całkowicie wyeksploatowano populację "galaxy" w naturze, występującą w jednym jedynym miejscu. Pojawiły się nieśmiałe wypowiedzi, że w naturze mają się dobrze i występują na kilku stanowiskach, ale popularność zyskała ta pierwsza teoria, bo utrzymywała wysokie ceny perłowego danio przy dużym zapotrzebowaniu "bo może zabraknąć". I dużo osób kupowało wtedy na zapas, żeby rozkręcić hodowlę gatunku, który ma łatkę zwierza na wymarciu, a więc rzadkiego i drogiego.
Ostatnio zmieniony sob mar 27, 2010 11:35 am przez Dein, łącznie zmieniany 2 razy.

Gooral
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2010 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#39

Post autor: Gooral »

Skoro to temat dla wszystkich o rozmnażaniu to ja mam pytanko. Czyja to może być ikra? W akwarium mieszkają gupiki helenka i jakieś pospolite ślimaki
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn kwie 05, 2010 9:02 pm przez Gooral, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#40

Post autor: Artexo »

Gupiki nie składają ikry, więc zostają ślimaki :)

Gooral
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2010 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#41

Post autor: Gooral »

To, ze gupiki nie składają ikry to wiedziałem. A może to glonojad(zbrojnik niebieski)?
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 12:40 am przez Gooral, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#42

Post autor: saintpaulia »

To nie jest ikra zbrojników, tamta jest większa i ma pomarańczowe zabarwienie.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#43

Post autor: JPK »

Kładki jajowe ślimaków :) (nie helenek)
450l + 112l :)

Gooral
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2010 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#44

Post autor: Gooral »

Dzięki. Będę musiał się tego pozbyć
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#45

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Misquamacus pisze:Kładki jajowe ślimaków :) (nie helenek)
Wygląda na kładki rozdętek. Nie pozbywaj się zbyt pochopnie, bo co helenki będą potem jadły?
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 9:13 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 1 raz.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Wo-jtas
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: pt mar 12, 2010 9:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#46

Post autor: Wo-jtas »

hejka, a ja dziś w filtrze zauważyłem pływające małe gupiki :mrgreen:
Będę musiał je jakoś wydostać :razz: bo same to raczej nie wylezą :roll:

epti
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 10:52 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#47

Post autor: epti »

ha - jestem "nowym " akwarysta
mam akwaria od dwoch miesiecy
udalo i sie rozmnozyc pielegnice ellioti

jerrymagu

Re: Temat dla wszystkich...

#48

Post autor: jerrymagu »

Właśnie udało mi się rozmnożyć gat. Apistogramma Panduro WF

GPS
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 9:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#49

Post autor: GPS »

to ja też napisze :)
w aktualnym akwa jeszcze nic ale w poprzednim 38 litrowym jakieś 7 lat temu
gupiki (chyba z 50 razy)
i raz skalary złożyły ikrę na obudowie filtr niestety zanim się ogarnąłem ikra została wszamana
Brillux 72l 2x18W T8 + 1x 24W T5 + JBL E900 + Co2
30 - Neon Czerwony
4 - Otoski
6 - Krewetki Amano

topics15/6696.htm

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#50

Post autor: ROMEK »

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob sie 28, 2010 11:05 pm przez ROMEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#51

Post autor: saintpaulia »

ROMEK pisze:koniki morskie H.Reidi :mrgreen:
Serdeczne gratulacje. Można liczyć na fotki rodziców? A w przyszłości i szkrabów? Gdybym miała założyć solniczkę, to tylko dla tych zwierzaków. :smile:

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#52

Post autor: ROMEK »

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob sie 28, 2010 11:05 pm przez ROMEK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#53

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ale śliczne :) Zazdroszczę :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

jerrymagu

Re: Temat dla wszystkich...

#54

Post autor: jerrymagu »

super. Przedstaw jak wygląda cykl rozrodczy od momentu przygotowania Samicy do tarła. D.a mnie to ciekawostka wszak akwarystyką morską się nigdy nie zajmowałem. Zresztą myślę że to nie tylko dla mnie będzie ciekawa historia. Pozdr
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#55

Post autor: Hornet »

Udało się i od wczoraj samodzielnie pływają małe loricarie similimy... Mimo tych upałów samcowi udało się utrzymać i natlenić ikrę! Jestem pełna podziwu dla jego poświęcenia i wytrwałości! :mrgreen:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#56

Post autor: beeder »

Hornet - gratulacje! piszę się na parkę :)
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#57

Post autor: Hornet »

Jeśli się odchowają to nie ma sprawy... Będzie tylko jeden problem rozróżnienie płci jest dość problematyczne nawet już u całkiem sporych osobników więc jeśli będziesz w stanie dobrać parkę to się polecam... :mrgreen:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#58

Post autor: Artexo »

Dziś dojrzałem siedzące w rogatku 4 małe molinezje szerokopłetwe :mrgreen:

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#59

Post autor: Artexo »

Wczoraj urodziły mi się małe mieczyki :) Jest chyba z 12... Czy jeśli ich nie złapię do kotnika to jest szansa że chociaż część przeżyje?
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#60

Post autor: Bożena »

Ty masz dość dobrze zarośnięte akwa, więc silniejsze przeżyją :)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Temat dla wszystkich...

#61

Post autor: saintpaulia »

Gratuluję Wszystkim maleństw. Artexo część powinna się uchować, jeśli odpowiednio karmisz rodziców.
ODPOWIEDZ