problem z płatką i molinezją

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
iska36
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 12:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

problem z płatką i molinezją

#1

Post autor: iska36 »

Otóż dziś zauważyłam że moja gruba już płatka jakoś dziwnie jest spokojna, myslałam że będzie się kocić ale nie co chwila wydala z siebie coś białego prawie przeźroczystego. Wygląda to jak nitki śluzu.
Z molinezją też jakoś dziwnie, od dłuższego czasu jest tak gruba jak balon ma białą plamkę pod płetwą odbytową, jakies dwa tygodnie temu padł jej samiec już wtedy myślałam że będą młode, nie urodziła. Kupiłam nowego samca ona dalej nie rodzi a jest tak gruba, jak napompowana. Doradźcie coś proszę

robin1974
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wt sie 31, 2010 8:47 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: problem z płatką i molinezją

#2

Post autor: robin1974 »

a przez te "napompowanie" łuski odstają?

Autor
iska36
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 12:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: problem z płatką i molinezją

#3

Post autor: iska36 »

nie odstają. Molinezja fiknęła teraz trzy koziołki, znaczy ocierała się o kamienie tak mocno że aż fikołka zrobiła, później sie uspokoiła teraz goni samca jakieś skrzela ma białe tak mi się zdaje. Płatka skupie dno akwarium już nie wydala tego czegoś.
Kilka dni temu padła mi jedna z rybek i to tak bez objawów wcześniejszych. Wieczorem jadła normalnie pływała nie była ani "napompowana" ani nic podobnego, wstałam rano a ona do góry brzuchem. Nie wiem co się dzieje temp. 26 stopni woda podmieniana wczoraj.
Zgłupiałam. Rano normalnie pokarm płatkowy nic nowego nie mają w akwarium chyba że to ten nowy samiec molinezji coś przyniósł ze sobą ale wygląda na zdrowego.

robin1974
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wt sie 31, 2010 8:47 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: problem z płatką i molinezją

#4

Post autor: robin1974 »

Po Twoim opisie twierdzę,że platki były zainfekowane nicieniami.Proponuję metronidazol jedną tabletkę na 50 litrów.Jeśli nie masz to możesz włożyć czosnek do akwarium lub użyć pokarmu z czosnkiem.

Autor
iska36
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 12:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: problem z płatką i molinezją

#5

Post autor: iska36 »

mam metronidazol tabletki (mają być te zwykłe dla ludzi tak?) tabletkę rozpuścić wcześniej? Przepraszam za naiwne pytania ale jak wspominałam to moje pierwsze akwarium i jestem blada nawet nie zielona w temacie :)

robin1974
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wt sie 31, 2010 8:47 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: problem z płatką i molinezją

#6

Post autor: robin1974 »

Dokładnie ten.A jak masz larwy wodzienia to wpuść je do pojemnika w którym będziesz rozpuszczać metronidazol,a po kilku minutach całą zawartość wlej do akwarium.

Autor
iska36
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 12:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: problem z płatką i molinezją

#7

Post autor: iska36 »

Moja black moli właśnie się okociła walczę aby odłowić małe póki co mam 7 jeszcze jednego zlokalizowałam. mam 7 czarnych i jednego jakiegoś białego z czarnym ogonem?

[ Dodano: Pon Gru 06, 2010 3:45 pm ]
mam 14 małych molinezje z tego cztery białe??? W zasadzie nie całkiem białe tylko szare a 10 czarnych. Czy to jakieś krzyżówki?
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: problem z płatką i molinezją

#8

Post autor: selenewolf »

Mogą się zdarzyć i szarawe małe, może któreś z dziadków czy pradziadków było szare i mają to w genach. :)
ODPOWIEDZ