Balbinkowy bazarek

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Balbinkowy bazarek

#1

Post autor: Balbinka »

Witam, dzieki Waszej chojnosci udalo mi sie stworzyc oto takie dzielo o nazwie Bazarek. Sa tu upchane wszystkie dostane od Was i jeszcze dokupione roslinki. Wiem nie ma mysli przewodniej, a moze jest - arabski targ - Suki czyli szwarc, mydlo i powidlo! Mnie sie podoba, a Wam? Bardzo prosze o krytyczne spojrzenie i nie omieszkanie uswiadomienia mi popelnionych bledow.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#2

Post autor: grazdar1 »

nie no --teraz to co innego -już jest gęsto -a jak się rozrośnie .... małe korekty wyjda w praniu pewnie -a przycinkami wyeksponujesz co będziesz chciała
no i teraz czas na pełne nawożenie i co2 na maxa .... :mrgreen:
pzdr
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 9:22 am przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#3

Post autor: maciuleczek »

milutki baniak. Masz rację bazar a ja jestem wielbicielem bazarów więcv mnie się podoba :)

to twój baniak ja by jednak zostawił troszkę plaży ze żwirku z przodu i nie dał mu się zarastać. Jest taka mania obserwowana i u mnie żeby każdy skrawek zarosnąć czymś zielonym, a taki kawałek bielszy byłby ładnym kontarstem.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 9:35 am przez maciuleczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#4

Post autor: Balbinka »

No wlasnie, systemik CO2 po wielkich przejsciach juz dotarl. Mial juz byc 1,5 tygodnia temu, ale jakis tlumok (przepraszam 'inteligenty inaczej") odeslal ja bez powodu z Dublina do Polski... :twisted:
Ciagle czekam na dostawe swietlowek.... wiec musze zadowolic sie tymi, ktore mam, a sa podle: stare a jedna to marine...
No i pytanie konkursowe: Co to znaczy CO2 na maxa i nawozenie na maxa w moim przypadku, bo ja jeszcze malo rozgarnieta w liczeniu, przeliczaniu i ustawianiu wlasciwych parametrow.

A z linii Easy Life mamy do dyspozycji nastepujace produkty do wykorzystania w baniaczku:
EasyCarbo, Ferro, Kallium/Potasium, ProFito, Fosfo i Nitro.

Pod roslinki powtykalam 20 szt kulek JBL i ok. 7 szt Filtusa.

[ Dodano: Nie Mar 06, 2011 9:46 am ]
Maciuleczku, w zamiarach byl ten skrawek z przodu przeznaczony na plaze, ale nie moglam odmowic roslinkom prawa do zycia w baniaczku, szczegolnie ze to sliczne malenstwa tam wyladowaly. Wiec mam Pustynie Bledowska, ktora juz nie przypomina pustyni jeno krzaczory tam ponoc rosna... "Faraona" w kazdym razie juz by tam nie nakrecono... :mrgreen:
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#5

Post autor: grazdar1 »

poziom co2 powiniemn wynosić w jednostkach ppm pomiędzi 15-25 - a obliczysz go tak;
http://www.holenderskie.pl/?m=12/a/kalkulator_co2
chyba że masz coś do pernamentnego pomiaru -
ale u ciebie zacząc można od 2 - 3 b/s
macro mniejwięcej ustal w zbiorniiku na miedzy 10 -20 ppm wg testów -zbyt mało macro -liscie na koncówkach nienaturalnie jasno zielone
mikro -dobry poziom ustala sie mierząc fe -które najlepiej utrzymywac na poziomie miedzy 02-05 ppm -nadmiar mikro można zauważyć jasno zielonymi kropkami na szybie -zielenice
potas -podawaj pełną dawkę na litraż -braki -to dziurki w lisciach ,obrzeżone lekko
brązowo
najbardziej uważaj z fosforem - na poziomie 1 -max 2 -[gdy nie ma braków innych]
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 10:06 am przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

gorky
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#6

Post autor: gorky »

Ładny baniaczek jak dla mnie spoko bazarek ;)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#7

Post autor: sum »

Balbinka, taki miszmasz jak u mnie :mrgreen:
CO2 jak będziesz ustawiała to proponuję w trakcie wolnego weekendu.
Możesz ustawiać na ilość bąbelków,test permanentny,pomiar PH/KH,do przyduchy ryb.
Nawozy Easy Life mają podane dawki do ustalenia odpowiedniego poziomu.
Jaki jest odpowiedni stosunek NPK?Pewnie tyle ilu jest akwarystów to i tyle teorii na ten temat np. :arrow: 10/1/15 :arrow: 10/1/20 :arrow: 15/1/20 :arrow: 10/2/20 itd. :mrgreen:
Zalecane stężenia w akwarium roślinnym:
Azot :arrow: 5-30ppm
Fosfor :arrow: 0,5-2ppm
Potas :arrow: 10-20ppm
Magnez :arrow: 5-10ppm
Ja proponuję zrobić tak:
-40% podmiana,pomiar NO3 i PO4.
-dodanie Nitro do poziomu 10ppm
-dodanie Fosfo do poziomu 0,75ppm
-dodanie Kallium do poziomu 12ppm
Po tygodniu przed podmianą znowu mierzysz NO3,PO4 i określasz tygodniowe zużycie.
Po dwóch,trzech tygodniach pomiarów ustalisz optymalne dawkowanie :mrgreen:
Ja EC podaję przy dawkowaniu makro(trzy dawki w tygodniu)w ilości zalecanej przez producenta.
Z ProFito proponuję na początku delikatnie,Ferro tylko przy zauważeniu niedoborów.
Jak masz jakieś problemy w przeliczeniu dawek pisz śmiało,coś tam porachujemy :smile: tylko daj dane zbiornika.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#8

Post autor: Balbinka »

Zaczelam nawozic cala linia Easy Life od wczoraj w dawkach dziennych czyli po troszku kazdego, aby nie bylo szoku wsrod roslinek.
40% podmiany sa na razie z przyczyn obiektywnych niewykonalne - mam tylko 4 wiaderka po 15 l czyli jednorazowo odstana woda w ilosci 60 l - caly czas poluje na dodatkowe wiaderka z fast food (najlepsze sa po majonezie) i wtedy bede mogla zwiekszyc ilosc podmienianej wody. Ewentualnie mogle jeszcze uzyc malego akwa 80 l jako zbiornik na odstana wode. Chcialabym uniknac dodawania chemii do uzdatniania kranexu, ale jesli to ma pomoc to OK.
W ubieglym tygodniu mialam inwazje ampularii - ponad tysiac lazacych po szybach i zwirku - postanowilam sie ich pozbyc i zrobilam drobny restart zbiornika. Zlalam wode do wiaderek wlasnych i porzyczonych i wyplukalam zwirek - 7 godzin katozniczej pracy z sitkiem, ale sie oplacalo. Szlamu - smierdziucha bylo od groma i ciut ciut, a zbiornik byl stawiany na poczatku grudnia... Ampularii w roznym mlodym wieku ok pol kilograma...
Posadzilam roslinki, wlozylam kulki nawozowe, zalalam woda zebrana w wiaderkach i przenioslam zwierzatka - wszyscy maja sie dobrze. Gupiki rozrabiaja, kiryski szaleja, tetry szpieguja towarzystwo, a razborki maja reszte w powazaniu, pani raczynka pinuje jajeczek, raczek dorawal sie do drugiej panny, zaby udaja ze ich nie widac, brotie pagodule leniwie przemieszczaja sie po szybkach, a duze ampularie robia to co lubia najbardziej <sex>.
PS Sumie przepraszam, ze nie zadzwonilam do Ciebie, ale czasu juz mi brakowalo. Chcialam porozmawiac o pompkach, ale kupilam ostatnim rzutem na tasme w Aquariusie na Bemowie Atmana 306 i juz moge przepompowywac wode do woli. Bardzo mi sie przydala przy ostatnich ciezkich pracach porzadkowych w akwa.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#9

Post autor: sum »

Balbinka, dopóki nie ustawisz CO2 i planowanego oświetlenia nie szalej z nawozami.
Ta 40% podmiana to ma być przed planowanym ustaleniem dawki nawozów(jednorazowa)więc spokojnie.Tak ogólnie to może pomyśl o jakiejś beczce 50l wtedy podmian stają się łatwiejsze zwłaszcza,że pompkę już masz.
Balbinka pisze:Chcialabym uniknac dodawania chemii do uzdatniania kranexu, ale jesli to ma pomoc to OK.
a kto pisze o uzdatnianiu kranówy?
[N] :arrow: azot(Easy Nitro)
[P] :arrow: fosfor(Easy Fosfo)
[K] :arrow: potas(Easy Kallium/Potasium)
:wink:
Balbinka pisze: Sumie przepraszam, ze nie zadzwonilam do Ciebie, ale czasu juz mi brakowalo.
no coś Ty,ja miałbym za coś takiego się obrażać?NIE
Balbinka pisze:kupilam ostatnim rzutem na tasme w Aquariusie na Bemowie Atmana 306
dobry wybór patrząc na parametry.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#10

Post autor: Balbinka »

Sumie, dzieki za podpowiedzi. W ogole wszystkim dziekuje, bo i grazdar1 tez rad nie skapi, a ja rad i porad bardzo potrzebuje, bo to moje najmlodsze dziecko ten moj baniaczek i chcialabym aby wzbudzal achy i ochy kolezenstwa...

Dzisiaj sukces: po 2.5 miesiacach oczekiwania dotarly do mnie swietlowki w odpowiednnim rozmiarze. Mam teraz 2 x Aquastar T8 38 W i 1 x Grolux T8 38W. Baniaczek ma 260 l (120 cm dlugosci). Do tego 2 x odblysniki (tym razem dotarly za dlugie, ale dalo rade udydolic).

Grolux poszedl na sam koniec z odblysnikiem, a aquastary sa na przodzie (z odblysnikiem) i na srodku (bez odblysnika).

W weekend uruchamiam CO2, bo chyba apomogetony zaczynaja odczuwac brak CO2 - listki zaczynaja sie odbarwiac, a to takie dekoracyjne roslinki. W ogole to poszly w gore ze az az -sa 2 x wieksze niz 2 tygodnie temu...

PS Sumie piszac o uzdatnianiu kranowki mialam na mysli dodawanie preparatow typu AquaSafe do nieodstanej wody. A tak w ogole to mozna lac nieodstany kranex prosto do baniaczka bez chemii??
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Balbinkowy bazarek

#11

Post autor: grazdar1 »

hmmm
groluxa dałbym w środek lub na przód -wedle uznania - tył potrzebuje jasnej świetlówki z uwagi na niedoswietlenie
i z tyłu napewno z odbłysnikiem -
dopóki nie ma co2 -jechałbym na 2 swietlówki -potasu nie żałuj -pełne dawki i co2 sporo [jak dojdzie ]
z tego co pamietam parametry twojej wody z kranu - to marzenie akwarystów -więc zbytnio bym nie uważał - nawet chyba jest miękka [zasługa torfowisk ] - więc i RO może być zbędna
jesli tak -to lałbym od razu przy podmianach
grazdar1
ODPOWIEDZ