[200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#1

Post autor: piotrekkr »

Witajcie

A więc się stało lecz to dopiero początek :)
Trochę danych o zbiorniku:

Wymiary: 100x40x50
Oświetlenie: 2x18w
Filtr: Jakiś mały chińczyk (planowany kubełek)
Ogrzewanie: brak :)
Podłoże: Piasek z dworu :) wymieszany ze żwirami różnych grubości i kamieniami.

Flora:
Moczarka
Rogatek Sztywny
2x Duże Pistie
Limnobium gąbczaste
Wgłębka (samce cierników używają jej do budowy gniazd)
Rzęsa
2-3 szt. nurzańca

Fauna:
3x Kiełb
11x Cierniki
xxx - ślimaki (przyplątały się z roślinami)

A o to fotki na dniach postaram się o lepsze :)

Obrazek Obrazek

Planuję zwiększyć ilość ryb jak i gatunków będzie również część lądowa na której mam zamiar zakwaterować zielonego płaza czyli żabcię :) piszcie swoje uwagi i propozycję jak i co poprawić lub co dołożyć.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob paź 22, 2011 4:49 pm przez piotrekkr, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#2

Post autor: etna »

całkiem ładnie wyszło
pistia jest cudna , u mnie nigdy taka nie rośnie ,korzenie ma imponujące :smile:
tylko czemu wody jest tak mało i co to jest po lewej nad lustrem wody , to ta część lądowa ?
Adriana
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#3

Post autor: piotrekkr »

Dokładnie to po lewej to część lądowa nad którą pracuje a wody jest mało żebym miał łatwiej pracować :)

lipens
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 22, 2011 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#4

Post autor: lipens »

Według mnie to nie ma szans na długą żywotność cierników w zamkniętym baniaku. Ale będę trzymał kciuki i czekał na kolejne zdjęcia :)
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#5

Post autor: selenewolf »

Dawno, dawno temu próbowałam hodować cierniki ze Świdra w akwarium i nie udawało się. Mam wrażenie, że zdychały ze stresu. Przyzwyczajone były po prostu do wolności, do nieograniczonej przestrzeni... No i może latem woda była dla nich za ciepła.
Za to małe karasie udawały mi się świetnie.
Z kiełbiami nie próbowałam, łapałam je tylko na wędkę na wsi - strasznie miłe to są rybki, zwłaszcza ich pyszczki i oczka. :3 Teraz już ryb nie łapię, bo po co męczyć. ;)

Zbiornik z wodami rodzimymi to bardzo ciekawa sprawa. Szczególnie ciekawie jest, jak się weźmie również roślinki z natury. Zawsze może się przynieść na takiej coś zupełnie nieznanego co można sobie obserwować (np. larwa), a potem się przekształci w jakąś bestię i wyfrunie na mieszkanie. ;P Takie akwarium może dostarczyć sporo emocji. ;P

Życzę powodzenia, będę zaglądać do tego tematu z zainteresowaniem. :)



..
Ostatnio zmieniony śr cze 08, 2011 1:11 pm przez selenewolf, łącznie zmieniany 1 raz.

.
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#6

Post autor: piotrekkr »

No więc tak cierniki mam już od jakiś 2 miesięcy i czują się świetnie w poprzednim akwa (25L) samce budowały już gniazda więc chyba dobrze im. Codziennie dostają żywy wodzień podpływają do szyby jak tylko przechodzę koło akwa. Chce wpuścić inne gatunki i możecie coś doradzić :) w sobotę idę nad rzekę połapać trochę owadów i może jeszcze ze 3-4 kiełbie.
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#7

Post autor: Krzysiek »

Zgadzam się z dziewczynami, ciekawe i nieźle ogarnięte akwa!

Zapewne wielu z nas miało fazę na zimnowodne akwarium z polskimi wodami, ale realizacja tego to nie taka łatwa sprawa jednak :)
100l morskie
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#8

Post autor: piotrekkr »

Dokładnie nie jest to łatwe do ogarnięcia zwłaszcza że woda w akwarium nigdy nie będzie tak chłodna jak w rzece. Ja moje ryby przez długi czas aklimatyzowałem do takich warunków ale się udało jutro idę nad rzekę po resztę życia do mojego zbiornika :)


Ps. Wciąż czekam na wasze propozycję co dołożyć do zbiornika.

Kolcz
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 05, 2010 10:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#9

Post autor: Kolcz »

Właśnie wróciłem z Suwalszczyzny i z wyprawy wędkarskiej i przypomniałem sobie o Twoim akwarium. Jak tam projekt?
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#10

Post autor: piotrekkr »

Witam wszystkich :)

A więc czas odświeżyć trochę temat akwarium ma się dobrze ryby przeszły wręcz wzorowo aklimatyzację woda w akwa ma około 24-25 stopni. Wszelkie choroby które nękały ryby na wolności w chwili złapania zostały wyeliminowane w 100%, kiełbie i jak i ryba NN jak ją nazywam urosły już dwukrotnie w stosunku do swoich rozmiarów na początku. Urlop spędziłem na Mazurach i stamtąd do akwaria trafiło troszkę nowej flory tzn. dwie malutkie zielone żabki (jedna w niewyjaśniony sposób dla mnie zaginęła ) i trochę różnych wodnych owadów. Poniżej fotki trochę kiepskie bo kiepsko mi zawsze wychodzi fotografowanie zbiorników. :(

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#11

Post autor: Vanilka »

Piotrek - bardzo ładne i ciekawe akwa - cierniki kiedyś próbowałam w Wigrach w ręce łapać - oczywiście bezskutecznie ;)
a co do zdjęć - bo widzę w specyfikacji zdjęcia, że masz nowszą wersję mojego aparatu. Ja robię w Manualu (M) i ustawiam parametry na 10-15 - wtedy nawet z dużym zoomem i macro ładne zdjęcia wychodzą (możesz je zobaczyć tu: http://www.fawa.pl/topics15/11253.htm )
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#12

Post autor: piotrekkr »

Czekam na dalsze opinie :) i oczywiście sugestie co i jak zrobić lub dołożyć do zbiornika.
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#13

Post autor: Vanilka »

Piotrek, a powiedz, jaki charakterek mają Twoje cierniki? Czy to są powolne rybki (jak neonki) czy raczej wiercipięty jak gupiki? Fajnie by było takie foto ciernika z bliska zobaczyć :)
Spróbuj w Manualu ustawić 15 i cyknij mu fotkę jak będzie stał nieruchomo :)
żabka CUDNA! :D

wiesz - jak widzę Twoje akwa, cierniki itd, to mi się przypomina, jak błystkę czy woblera mi takie "jezioro zabierało" - albo wyciągałam takie moczarki ponad metr długości ;)
w sumie to jakoś by się przydało zagęścić tę moczarkę.
aaa i jak zmienisz w ustawieniach oświetlenie na "fluorestencyjne" albo "świetlówka" to będą mniej żółte ;)

a w ogóle to mnie się bardzo podoba Twoje akwarium i w ogóle taki pomysł :)

gdzieś też czytałam o krewetce europejskiej żyjącej w polskich wodach - może postarasz się o taką? :D
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#14

Post autor: piotrekkr »

Żadna twoja próba wcelowania (porównania ich ) z rybami akwa nie powiodła się to są istne diabły jak kostkę ochotki wrzucam do wody to zachowują się jak rozszalałe piranie :) zaś co do foto to już nie raz próbowałem ale jak się wkońcu uda im takie zrobić to wrzucę do galerii :) a może masz pomysł co by można było tu wpuścić poza krewetką bo o nią ciężko raczej by było :)
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#15

Post autor: Vanilka »

Łooo aż takie żywotne są? Nieźle... Tego się po nich nie spodziewałam xD
a co by tu jeszcze wpuścić... może rak?? Kiełb? Jazgarz? Jazgarze są fajne :) Niby osiągają 15-20 cm, ale jeszcze mi się takiego złowić nie udało... zwykle miały tyle co szerokość dłoni.

fajnie jest wybrać się nad jezioro na jakiś pomost, z siatką na żywca (kwadratową płaską) zanurzyć w wodzie na około metr, półtora, poczekać aż małe rybki będą pływać nad siatką i raptownie podnieść do góry :)
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#16

Post autor: piotrekkr »

Już pływają tu 3 sztuki kiełbi a co do metody połowu o której mówisz to zapewne chodzi o podrywkę już próbowałem ale w mojej okolicy niema miejsca odpowiedniego do schwytania ryb tą metodą co do raka to może istnieć obawa że zniszczy rośliny które i tak mają przechlapane z kiełbiami bo te je ciągle wykopują a ja mam robotę z sadzeniem :)
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#17

Post autor: etna »

piotrekkr, jak się zdecydujesz na raki to chętnie oddam ci swoje
kilka z karmówki się uchowało i wyrosło a nawet już się rozmnożyły ( w Tanganice )
nie zauważyłam żeby niszczyły mi rośliny ,jedzą z chęcią wszelką spirulinę
Adriana

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#18

Post autor: choq »

A może niedużego lina by się udało uchować - to prześliczna rybka, jak urośnie to do stawu.
A baniak cudo - trzymasz w domu, czy może gdzieś w garażu? - bo utrzymać niską temperaturę nie jest łatwo.
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#19

Post autor: Vanilka »

Piotrek - ja bym na jazgarza zapolowała :D to naprawdę fajne rybki - i mają ładne płetwy grzbietowe, takie połączenie zbrojnika i okonia ;P

a co do podrywki (tak, tego słowa mi brakowało !!! w końcu daaawno tak nie łapałam żywczyka, bo dawno już nie łowiłam :( ) - może pojedź nad Zegrze? :) albo na weekend na mazury :D
Ostatnio zmieniony wt sie 30, 2011 10:33 am przez Vanilka, łącznie zmieniany 2 razy.
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#20

Post autor: piotrekkr »

Etna ale raki masz nasze krajowe czy akwarystyczne ?? Bo jedynie co chyba wpuszcze z egzotyki to glonojady wpuszczę.
Myślałem nad linem nawet chciałem kupić ale gościu stwierdził na giełdzie że nie opłaca mu się worka otwierać poniżej 20szt.
Co do wypadu weekendowego na mazury to szkoda zachodu spędziłem ostatnio tydzień urlopu na mazurach i szkoda gadać ;/ wkońcu tylko żabki przywiozłem i trochę roślin bo z ryb nie było co brać bo nic prawie nie było.

ojciecmateusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 9:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#21

Post autor: ojciecmateusz »

Piotrek a ja proponowałbym piskorze lub ślizy. Niestety te gatunki na terenie naszego kraju są objęte ścisłą ochrona gatunkową. Bardzo fajne ryby chociaż trudno je spotkać. Co do raków - nasze krajowe potrafią urosnąć do dużych rozmiarów. Potrzebują dużo kryjówek
Na raki zapraszam do siebie
Ostatnio zmieniony wt sie 30, 2011 11:18 pm przez ojciecmateusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#22

Post autor: etna »

to takie normalne marmurkowe raki - dostałam je od Donka
Adriana
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#23

Post autor: piotrekkr »

Dzięki Etna ale to rak egzotyczny a w grę wchodziłby jedynie polski okaz z naszych wód :)

Kolcz
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 05, 2010 10:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#24

Post autor: Kolcz »

Mazury są przetrzebione przez wędkarzy specjalistów, amatorów kłusowników itd. Ja zapraszam w moje strony tj. na Suwalszczyznę. Piękne jeziora cisza i spokój a i rybka czasem ładna podejdzie. Ostatnio byłem w naszym stołecznym ZOO i tam było akwa z naszymi wodami i powiem szczerze że Twoje jest sto razy ładniejsze.
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#25

Post autor: piotrekkr »

Kolcz pisze: Ostatnio byłem w naszym stołecznym ZOO i tam było akwa z naszymi wodami i powiem szczerze że Twoje jest sto razy ładniejsze.
Dzięki :oops: też je widziałem nawet specjalnie raz jechałem do zoo żeby je zobaczyć. :oops:
Ostatnio zmieniony czw wrz 08, 2011 10:58 pm przez piotrekkr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#26

Post autor: piotrekkr »

A więc akwa trochę się zmieniło w kwestii wystroju jak i zamieszkania. Ostatnio zakupiłem 6szt malutkich linków niestety ryby te się nie nadawały i wróciły na łono natury jednak pozostawiły po sobie jakieś choróbsko i większość cierników niestety padło obecnie zostało mi 5sztuk ( może macie jakiś pomysł skąd mogę pozyskać nowe osobniki do ławicy celem odbudowania stada i rozmnożenia na wiosnę???? ) są bez zmian 3 kiełbie i rybka NN wciąż nie określono jej gatunku. Akwarium zyskało nowych mieszkańców niestety już z egzotycznych stron świata bo krajowych odpowiedników brak mianowicie są to 2 samce glonojadów. Wciąż na powierzchni żyje Kermit i ma się coraz lepiej już nie udaje mu się pływać na pistii bo jest już za duży i codziennie nawołuje partnerkę przez co nadaje klimat zbiornikowi. Poniżej fotki akwa. Za pomoc w pozyskaniu cierników będę bardzo wdzięczny :)4


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#27

Post autor: piotrekkr »

Temat można skasować bo akwaria już nie ma niestety :(
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#28

Post autor: sum »

piotrekkr pisze:Temat można skasować bo akwaria już nie ma niestety :(
Nie będziemy nic kasować.Temat jest oryginalny i ciekawy,może kiedyś ktoś zechce przeczytać o Twoich doświadczeniach.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
piotrekkr
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#29

Post autor: piotrekkr »

Może sam kiedyś do niego wrócę jak znajdę sposób na schładzanie wody bo niestety z tym przegrałem :(

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

[200 L] Polskie wody :) aktualizacja 22 paździeknika

#30

Post autor: krasnal »

piotrekkr pisze:Może sam kiedyś do niego wrócę jak znajdę sposób na schładzanie wody
Może to jakieś rozwiązanie :x
http://allegro.pl/chlodnica-chlodniczka ... 73133.html" onclick="window.open(this.href);return false; + wiatrak


http://allegro.pl/listing.php/search?st ... egory=1528" onclick="window.open(this.href);return false;
Te rozwiązania
ciut za "tanie" :shock:
ODPOWIEDZ