Aquael 30l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
iga
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 28, 2011 2:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquael 30l

#1

Post autor: iga »

;-) Jak oglądam wasze akwaria to aż mi wstyd że mam tak malo ciekawy zbiornik.
Nie zabardzo wiem jak się zabrac do urządzenia go.

[IMG=http://img824.imageshack.us/img824/4544/dsc06663w.th.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
Iga

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael 30l

#2

Post autor: dziama »

Ja też miałam zameczek w pierwszym akwarium :x :oops: .Rozejżyj się w temacie giełda może ktoś ma jakieś roślinki do oddania zameczek wyjmij i schowaj głęboko w szafce ;) Dałabym jednolity żwirek pod niego jakieś podłoże co by roślinki mogły rosnąć. Jak dawno zalałaś ? Masz jakieś żyjątka?

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 12:18 pm ]
Może warto ułożyć skałkę z kilku ciekawych kamieni, jakiś meszek i krewecie :mrgreen:
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael 30l

#3

Post autor: Krzysiek »

1. Wywal zamek
2. Daj jednolite podłoże
3. Ułóż kamienie jakoś ciekawie
4. Zasadź niskie rośliny
5. ??
6. Cel osiągnięty !
100l morskie
Awatar użytkownika

aga
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 12, 2011 4:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotow
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

re

#4

Post autor: aga »

mozesz dac jakis korzonek z mchem, anubiasy. jakas kryptokorynke:)
a mi się zamek podoba tylko ze troszkę gabarytowo za duży do tego akwa:)
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael 30l

#5

Post autor: selenewolf »

Mógłby mi ktoś tak przy okazji wyjaśnić, dlaczego ludzie nie lubią zamków? I zatopionych wraków, na przykład? Tylko dlatego, że się im "nie podobają", czy jest jakaś głębsza przyczyna - zmieniają parametry wody, ryby mogą się uszkodzić o ostre krawędzie czy utknąć w oknie?... A nie jest przypadkiem tak, że zabawki robione do akwarium są dla ryb bezpieczne?

Bo jeśli to tylko sprawa tego, że komuś się to wydaje kiczowate, no to właściwie nie powinno być sprawy. Każdy powinien mieć to, co mu się podoba.

.

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael 30l

#6

Post autor: dziama »

Myślę, że to dążenie do nauralnego wyglądu akwarium (przynajmniej w moim przypadku). Oczywiście wszystko jest kwestią gustu ale jeżeli komuś mam coś doradzić do staram się to robić jak najlepiej czyli tak jak robiłabym u siebie a iga może się zastosować do moich sugestii ale nie musi :wink:

Dein

Re: Aquael 30l

#7

Post autor: Dein »

Ja tam nie mam nic przeciwko zamkom i trupim czaszkom, póki akwarium pozytywnie funkcjonuje. Niechęć mam wtedy, kiedy ktoś pokazuje maleńkie akwarium, w którym zamek zabiera mikroskopijną i tak przestrzeń życiową wymęczonym rybom, zwierzaki nie mają się gdzie schować na dobrą sprawę, kuleje filtracja, bo nie ma miejsca na rośliny, a jest miejsce na jarmark, itd.

Nie wiem, co tam mieszka, w tej trzydziestce, pociągu do sztuczności nie oceniam, ale ciasnawo jest, a zwykłe drewno i więcej roślin w przypadku małego akwa, to lepsze warunki dla ryp i pożyteczniej wykorzystana mała przestrzeń.
Ostatnio zmieniony ndz cze 26, 2011 2:31 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

aga
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 12, 2011 4:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotow
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

re

#8

Post autor: aga »

moim skromnym zdaniem każdy powinien urządzać sobie akwarium jak mu sie podoba :)
a raczej tu nie widzę krytyki tylko każdy wyraża swoje zdanie :)
ja z kolei wole nie wkładać tego typu ozdób bo mnie to nie bawi wole jakieś korzonki ,kokosy ,kamulce :)itp ale jak juz pisalam ,,wolnoć Tomku w swoim domku:),, :wink:
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael 30l

#9

Post autor: selenewolf »

Prawdą jest, że akwarium tu prezentowane jest dość małe, a zamek zajmuje dużo miejsca. Może mieszkańcy byli by bardziej zadowoleni z jakiegoś cienkiego, rozgałęzionego korzonka nie wypierającego dużo wody. :)

(Kiedyś będę mieć duże akwarium i ukryję gdzieś w krzakach niewielki, bezpieczny dla mieszkańców wrak statku. Tylko muszę znaleźć odpowiednio gustowny. Będzie sobie powoli zarastał mchem i glonami. ;) )

Igo, życzę powodzenia w prowadzeniu zbiornika - jaki tylko sobie wymyślisz. :3

.
ODPOWIEDZ