Moje początki i "dalsze ciągi"

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Moje początki i "dalsze ciągi"

#1

Post autor: steffan »

Aktualizacja str. 2 :)
Ostatnio zmieniony pn lut 06, 2012 2:19 pm przez steffan, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#2

Post autor: rudy1986 »

dodaj oswietlenie zeby Eleocharis rosl i pogostemon bo przy tym nie bedzie dobrze rosl (jak to powiedziales znam to z autopsji;p zapomniales dolozyc galezatke do opisu z tego co widzei mech na korzeniu, ladnie to wyglada tylko chwila moment i Ludwigia i Limnopihilia Ci tak urosnie ze bedziesz mial problemy z przycinaniem.. Co do nawozu duzo daja zalezy co dawales wczesniej. Przy takiej ilosci krewetek nie powinno byc problemu z glonami zalezy jak stoi biologia w filtrze. No i chyba troche trzoche za duzo krewetek/ryb w takim zbiorniczku

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#3

Post autor: steffan »

rudy1986 pisze:dodaj oswietlenie zeby Eleocharis rosl i pogostemon bo przy tym nie bedzie dobrze rosl (jak to powiedziales znam to z autopsji;p zapomniales dolozyc galezatke do opisu z tego co widzei mech na korzeniu, ladnie to wyglada tylko chwila moment i Ludwigia i Limnopihilia Ci tak urosnie ze bedziesz mial problemy z przycinaniem.. Co do nawozu duzo daja zalezy co dawales wczesniej. Przy takiej ilosci krewetek nie powinno byc problemu z glonami zalezy jak stoi biologia w filtrze. No i chyba troche trzoche za duzo krewetek/ryb w takim zbiorniczku
Lampa będzie zakupiona w tym tygodniu, bo już wcześniej o niej myślałem :wink:
Fakt, jest gałęzatka i mech :mrgreen:
Co do roślin - wiem :mrgreen: rosną dość szybko i często muszę je przycinać. Ale nie robi mi to problemu . Niech rośnie jak największe! :)
Za dużo krewetek? Myślę że nie. Uwierz, każdy mieszkaniec tej kostki ma miejsce dla siebie :-P
Co do nawożenia - dawałem wcześniej dużo nawozów z linii planta gainer tj. ferro, classic, carbo, macro red, k+, safe water w dawkach podanych przez producenta.
Ostatnio zmieniony ndz paź 16, 2011 12:33 am przez steffan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#4

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Wygląda ładnie ale...
10 amano w takim litrażu to naprawdę za dużo
dla otosków to za małe akwarium
przy bojowniku powinieneś mieć pokrywę
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#5

Post autor: steffan »

matka siedzi z tyłu pisze:Wygląda ładnie ale...
10 amano w takim litrażu to naprawdę za dużo
dla otosków to za małe akwarium
przy bojowniku powinieneś mieć pokrywę
A ile powinno ich być? Albo jaki litraż powinienem mieć przy tylu amano? :wink:
Dlaczego? Akwa ma 4 miesiące i z bojownikiem się nic nie stało, jak narazie. Nie ma on zapałów samobójczych :mrgreen:
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#6

Post autor: matka siedzi z tyłu »

steffan pisze:z bojownikiem się nic nie stało, jak narazie
Właśnie. Na razie. Pomijając zamiary samobójcze, w grę wchodzi też ryzyko przeziębienia labiryntu.

Co do amanek - nie wiem, jak długo je masz i jak duże są w tej chwili, ale dorosłe amano, szczególnie samice, to wielkie bydlaki, 4-5cm. Przy tym bardzo żarłoczne. Myślę, że w takiej kostce to nie trzymałabym więcej niż 5 sztuk.
Otoski z kolei wymagają minimum 40l - niby to niewiele więcej niż masz w tej kostce, ale trzeba też brać pod uwagę kształt zbiornika - w kostce mają mniej miejsca do pływania, a uwierz mi, to rybki, które lubią sobie szybko pływać, a tu nie mają miejsca żeby się rozpędzić.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#7

Post autor: rudy1986 »

z bojownikiem chodzi o to ze oddycha powietrzem atmosferycznym i jezeli jest zbyt duza roznica temperator dojdzie do przeziebienia labiryntu i ryba bedzie krocej zyla

edit: i kolezanka okazal sie szybsza:P
Ostatnio zmieniony ndz paź 16, 2011 12:24 pm przez rudy1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#8

Post autor: steffan »

matka siedzi z tyłu pisze:
steffan pisze:z bojownikiem się nic nie stało, jak narazie
Właśnie. Na razie. Pomijając zamiary samobójcze, w grę wchodzi też ryzyko przeziębienia labiryntu.

Co do amanek - nie wiem, jak długo je masz i jak duże są w tej chwili, ale dorosłe amano, szczególnie samice, to wielkie bydlaki, 4-5cm. Przy tym bardzo żarłoczne. Myślę, że w takiej kostce to nie trzymałabym więcej niż 5 sztuk.
Otoski z kolei wymagają minimum 40l - niby to niewiele więcej niż masz w tej kostce, ale trzeba też brać pod uwagę kształt zbiornika - w kostce mają mniej miejsca do pływania, a uwierz mi, to rybki, które lubią sobie szybko pływać, a tu nie mają miejsca żeby się rozpędzić.
Niestety jeżeli chodzi o pokrywę to może być ciężko ze względu na filtr kaskadowy.
Co do amano. Z tego co się orientuje są dwa rodzaje, małe i duże amano. Ja mam te mniejsze :wink: Są ze mną od 3 miesięcy . Co do otosków - pierwszy raz spotykam się z taką opinią. W poprzednim dużym baniaku miałem 3 ostosy i nie zauważyłem jakichś nadzwyczajnych zachowań, żeby się ganiały albo pływały w te i nazad po zbiorniuk. Od czasu do czasu przepłynęły się żeby zmienić miejsce i tyle. A w kostce siedzą non stop na szybie,korzeniu, liściach. Nie wykazują się jakąś mega ochotą do pływania :wink:
A może się mylę? Nie wiem, nowy w branży jestem :mrgreen:
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#9

Post autor: rudy1986 »

a nie masz tych naroznikow co daja do Shrimpow?? na tym spokojnie mozesz polozyc ta pokrywke i bedzie troche wystawac, ja tak u sieb, co do otosow to fakt, lubia poplywac

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#10

Post autor: steffan »

Pokrywę mam, te narożniki też mam. Ale wystająca pokrywa niestety sprawi że akwa straci urok :wink: Pomyślę nad inną opcją pokrywy. Sam może coś wyrzeźbię :)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#11

Post autor: rudy1986 »

mozesz ewentualnie przykryc to folia streczowa (to sie chyba tak pisze) i zrobic pare dziurek zeby byla wymiana gazowa. Mozna to zrobic tak ze nie bedzie tego widac
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#12

Post autor: mimag »

widzialem przy kaskadach jak ludzie wycinali w tym miejscu pokrywy miejsce na kaskade i pokrywa dalej funkcjonowała na zbiorniku. Jest tez opcja przykrycia zbiornika szybą lub plexi.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#13

Post autor: steffan »

mimag pisze:widzialem przy kaskadach jak ludzie wycinali w tym miejscu pokrywy miejsce na kaskade i pokrywa dalej funkcjonowała na zbiorniku. Jest tez opcja przykrycia zbiornika szybą lub plexi.
Ciężko samemu wyciąć szybę :mrgreen: Jeżeli chodzi o plexi to nie przejdzie. Nie jest ona całkowicie przeźroczysta i tym samym ograniczy światło, rozproszy je tylko po zbiorniku.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#14

Post autor: mimag »

ja mialem samemu wycieta szybe. Na caly zbiornik szły dwie czesci szyby jedna zakrywala prawie cały zbiornik a druga byla tylko paskiem szyby wycietym pod kształt kaskady. Temat sie sprawdzał bardzo dobrze trzeba bylo tylko dbac o czystosc szyby regularnie aby swiatelko dochodzilo do zbiornika. Plexi tez testowalem i wcale nie ograniczalo w widoczny sposob oswietlenia zbiornika. Ewentualnie mozesz dac na calosc szybe jeden kawalek od jednej krawedzi zbiornika do kaskady a przy samej kaskadzie pasek kilku centymetrowy z innego materialu ktory bedzie CI latwo ksztaltowac i dopasowac do ksztaltu kaskady.
Ostatnio zmieniony ndz paź 16, 2011 2:06 pm przez mimag, łącznie zmieniany 1 raz.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#15

Post autor: matka siedzi z tyłu »

steffan pisze:Z tego co się orientuje są dwa rodzaje, małe i duże amano.
Tia... małe to samce, duże to samice.
:mrgreen:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#16

Post autor: GrubyOlo »

do 30 aquaela z kaskadą można skołować szybę przykrywającą z nano-reefa - ona ma wycięcie właśnie na filtr kaskadowy:D - poprosić w sklepie niech sprowadzą:D
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#17

Post autor: steffan »

ACTA przejęła tą wiadomość.
Ostatnio zmieniony pn lut 06, 2012 12:52 pm przez steffan, łącznie zmieniany 1 raz.

Dein

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#18

Post autor: Dein »

Małe jest bardzo przyjemne, chociaż świeżość bije po oczach jeszcze :P Ciekawsze niż kostka. Kostki mi się znudziły i w ogóle dla mnie są rozczarowujące jeśli chodzi o obsługę. Szybko tracą fason, jeśli się nie ma samozaparcia.

A to drugie - jestem ciekaw, jak ten trawnik. Na zdjęciu jeszcze wygląda jak równe grządki i przeszkadza to w odbiorze całości.

Remek
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#19

Post autor: Remek »

Dla mnie pierwsza aranżacja i druga, prócz trawnika, to niewiele się różnią. Ogólnie ładnie.
Kostki może są rozczarowujące jeśli chodzi o obsługę, ale ich dużym plusem jest to ze zajmują dużo mniej miejsca ;)

Dein

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#20

Post autor: Dein »

No tak. Jeśli priorytetem jest to, żeby mało miejsca zajmowało, jasne, że kostka czy akwarium typu hexa rządzi. Ale wynika z tego i to, że ryby mają mniejszy komfort, bo jednak zaprogramowane są do pływania przed siebie, nie w górę i w dół :P Osobiście doszedłem do wniosku, że kostka jest ok dla paru krewetek, dla zdyscyplinowanej osoby. I do tego nieliczni potrafią ją zaaranżować tak, żeby nie wyglądała na zapchaną. I żeby trzymała harmonię.

Do tego, nie wiem, z czego to wynika, szybki w kosteczce tej konkretnej Aquaela niesamowicie syf wszelki łapią, a potem ciężko je oczyścić. Po jakims roku użytkowania miała u mnie pełno niedoczyszczonych miejsc, do których ciężko się było dostać.

Ogólnie to małe kostki są fajne na wystawach, krótkodystansowo, póki się nie zasyfią :D

Remek
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#21

Post autor: Remek »

Kostki są głownie przeznaczone dla krewetek. Ja mam Kostkę Aquaela 30, i mam ten sam problem ze od shrimpsand mam non stop brudne szyby..Mam nadzieje ze w innych szkłach aquaela nie łapią tak brudu, bo kopiłem 112l tej firmy.
Żeby nie odbiegać od tematu za bardzo, Steffan jakie planujesz obsady w obu baniakach?

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#22

Post autor: steffan »

Dein pisze:Małe jest bardzo przyjemne, chociaż świeżość bije po oczach jeszcze :P Ciekawsze niż kostka. Kostki mi się znudziły i w ogóle dla mnie są rozczarowujące jeśli chodzi o obsługę. Szybko tracą fason, jeśli się nie ma samozaparcia.

A to drugie - jestem ciekaw, jak ten trawnik. Na zdjęciu jeszcze wygląda jak równe grządki i przeszkadza to w odbiorze całości.
Co do mniejszego akwa to fakt, fotka była cyknięta w dzień po zalaniu. Niedługo to poprawię i wstawię aktualną fotę;)
Co do drugiego akwa - tak jak pisałem , jego aranżacja się zmieniła, a tą fote wstawiłem poglądowo abyście mi powiedzieli czy zmiany poszły na + czy na - ;) Także niedługo będzie aktualizacja fot.
Muszę pogonić mojego fotografa i dopiero wstawię foty :)

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#23

Post autor: steffan »

Remek pisze:Żeby nie odbiegać od tematu za bardzo, Steffan jakie planujesz obsady w obu baniakach?
W pierwszym, małym, krewetki RC i bojownik .
W drugim miałem plan na aranżacje ale niestety poszedł się ... :D Miałem wpuścić krewecie amano i do tego ławicę neona simulansa albo razbory galaxy. Ale wyszło co innego. Obecnie jest 1 bojownik,5x platka, 2 otosy, 3 kosiarki, krewetka RC w ilości nie wiem jakiej. Jak to moja dziewczyna mówi " to akwarium jest bajkoweee :D "

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#24

Post autor: steffan »

:)
Ostatnio zmieniony pn lut 06, 2012 12:54 pm przez steffan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

gosia-72
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 18, 2012 8:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#25

Post autor: gosia-72 »

Ładne początki, super roślinki rosną. Przy mojej obsadzie mogę podziwiać wasze akwaria :)
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#26

Post autor: Maćku »

Jak dla mnie super, woda kryształ, ładne kolory, bardzo mi się podoba, obserwuj baniak żeby nic nie zepsuło tego widoku :)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#27

Post autor: Władek Pompka »

Bajer! Fajne, bardzo mi się podoba!

:)
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#28

Post autor: steffan »

Łał :D Liczyłem na lincz :D Ale fajnie, że się podoba .
Maćku, akwa jest doglądane codziennie, podmiany raz w tygodniu, na bieżąco czyszczone z wszelkich "syfów" - nie ma prawa nic mu się stać ;)
W rzeczywistości wygląda jeszcze ładniej, fotka nie oddaje całego uroku no i wszystkiego dokładnie nie widać :)
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#29

Post autor: Władek Pompka »

steffan pisze: fotka nie oddaje całego uroku no i wszystkiego dokładnie nie widać :)

Postaraj sie zatem zrobić ich więcej i jeszcze lepszej jakości...hehehe ;)
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Autor
steffan
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 12, 2011 11:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje początki i "dalsze ciągi"

#30

Post autor: steffan »

...
ODPOWIEDZ