Akwaria Rafalka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwaria Rafalka

#1

Post autor: Rafalk »

No cóż, dopiero zaczynam z akwarystyką i od razu ruszyłem z "grubej rury" :P

Mój ojciec miał kiedyś hodowlę rybek zostały mi min akwaria 200L więc postanowiłem coś z tym zrobić.
Ojciec wykonał "gustowną" szafkę a ja to wszystko poskładałem.

Filtr do akwarium wykonałem sam, zewnętrzny z rury wodociągowej 200mm wysokość około 50 cm, do środka wsypałem żwirek z kopalni żwiru (po przepłukaniu) oraz włożyłem gąbkę.

No cóż do środka wstawiłem kilka ozdóbek które pozostały po starych akwariach (wszystko dokładnie umyte i zdezynfekowane wrzątkiem), rozsypałem na dno kamyki (ze żwirowni) wstawiłem 2 świetlówki 40W.

Na pewno popełniłem sporo błędów ale ojciec nie chciał ani dna ani dużo roślin bo generalnie chce używać tych akwaria do hodowli rybek na sprzedaż.

Na razie w akwarium pływa 6 kirysków, 6 glonojadów (zbrojników) oraz 8 mieczyków Hellera

Gdybyście mieli jakieś uwagi, porady bardzo proszę pisać na pewno z nich skorzystam.

A tak to wygląda :)


Obrazek
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Witam

#2

Post autor: don_Vall »

Jak na razie to akwaria te ... nie wyglądają.
Na pierwszy rzut oka myślałem,z ę chcesz jakieś malawi ale opisałeś inaczej. Wg mnie akwarium bez roślin nie jest fajne i dużo trudniej jest utrzymywać równowagę azotową.
Te kamyki w filtrze to nie jest dobry pomysł. Lepszy byłby jakiś porowaty materiał - chociażby keramzyt.
Jeżeli nie chcesz roślin to światło w zasadzie nie jest potrzebne i to co masz wystarczy.

Kirysy lubią kopać w podłożu i lepsze jest drobne i konieczne bez ostrych brzegów. Dla zbrojników podobnie.


Co chcesz hodować?
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Witam

#3

Post autor: Rafalk »

don_Vall pisze:Jak na razie to akwaria te ... nie wyglądają.

Wiem ale to dopiero 3 tygodnie

Na pierwszy rzut oka myślałem,z ę chcesz jakieś malawi ale opisałeś inaczej. Wg mnie akwarium bez roślin nie jest fajne i dużo trudniej jest utrzymywać równowagę azotową.

Dołożę rośliny ale z czasem,

Te kamyki w filtrze to nie jest dobry pomysł. Lepszy byłby jakiś porowaty materiał - chociażby keramzyt.

A jaką frakcję keramzytu proponujesz ????


Co chcesz hodować?
hodowane będą, mieczyki, kirysy, zbrojniki/glonojady i może jakieś inne łagodne gatunki ale max 5 gatunków
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Witam

#4

Post autor: Zoe »

Witaj :)
Nawet jeśli będziesz hodował ryby tylko na sprzedaż to rośliny powinny znaleźć się w akwarium(moim zdaniem zamiast sztucznych ceramicznych ozdób) Bez nich trudno będzie Ci utrzymać równowagę biologiczną, nawet przy najwydajniejszym filtrze. Zresztą sam zobaczysz, teraz Twoje baniaczki wyglądają na wymarłe- rośliny dodadzą im życia i ryby będą się lepiej czuły.
Skoro planujesz trzymać zbrojniki to koniecznie wrzuć do akwa jakiś korzeń- celuloza jest niezbędnym składnikiem ich diety.
A jeśli chodzi o wkład do filtra- keramzyt może podnosić twardość wody, zanim kupisz większą ilość zrób próbę octową. Frakcja około 1cm średnicy będzie ok. Sama mam taki w filtrze.
240l w stronę BW
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Witam

#5

Post autor: Rafalk »

Dzięki wielkie za podpowiedzi, czekam na następne.

Powoli zacznę wprowadzać je w życie :-D
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Witam

#6

Post autor: saintpaulia »

Witaj!
Najpierw trafiłam na Twój wątek o filtracji. Teraz już wiem, jakie mają przeznaczenie te zbiorniki, więc podtrzymuję zdanie, że taka filtracja nie wystarczy. Młode zbrojniki wymagają czystej wody, jej jakość ma kolosalne znaczenie dla ich rozwoju. A skoro ryby mają być sprzedawane, to tym bardziej trzeba zadbać o ich odpowiednią kondycję.
Podłoże dla kirysów zupełnie nie odpowiednie. A dla zbrojników, jak już było tu napisane, potrzebne są korzenie, gdzie będą mogły składać ikrę, chować się i skrobać drewno. Nie wiem, czy te dekoracje są bezpieczne. Jesteś pewien, że ryby w tych wąskich otworach nie będą się mogły zaklinować? Sztuczne dekoracje zdecydowanie lepiej zamienić na drewno. A jeśli będą korzenie, to można na nich przymocować anubiasy i mikrosoria, która nie będą przeszkadzały przy odłowie - zwyczajnie można to zielsko wyjąć z korzeniem, a pozytywnie wpłyną na ogólne warunki w akwarium.

Na powierzchnię można dać troszkę rogatka, niech sobie lata luzem, a ryby będą spokojniejsze.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Witam

#7

Post autor: Rafalk »

Saintpaulia dzięki za podpowiedzi.
Właśnie usprawniłem filtr, keramzytem i watą filtracyjną AQUALON z firmy Hobby, na pewno będzie lepiej.

Tak naprawdę za jakiś czas chcę kupić zestaw do osmozy ale na razie nie mam na to kasy.

Z kiryskami jak widzę będzie problem, hmmmm zastanawiam się bo kirysa nigdy nie hodowałem do rozrodu.

Może ktoś podpowie mi jak wygląda ich rozmnażanie i na co zwrócić uwagę.

Dzięki za wszelką pomoc.

Jak już będę miał młode rybki dam znać, bo te 6-7 lat temu gdy sprzedawaliśmy je do sklepów akwariowych odbierali je i chwalili bo to były jedyne zdrowe osobniki z hodowli. O jakości świadczyło też to że EuroZoo z Warszawy ich główna siedziba tu przy trasie Radzymińskiej także od nas odbierała młode 2 3 razy w miesiącu no ale to samo, kierownik sekcji z rybkami chwalił nasze rybki za ich że tak się brzydko wyrażę idealny stan.
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Witam

#8

Post autor: saintpaulia »

Zanim zaczniesz hodowlę poszukaj miejsc zbytu, ponieważ teraz niektórych gatunków ciężko się pozbyć i za darmo.

Rozmnażanie kirysów ma różne stopnie trudności, w zależności od gatunku. Z niektórymi nie ma wcale problemu. Trzeba mieć solidne stadko dorosłych ryb z przewagą samców nad samicami. Szczególnie ważne jest dobre karmienie, które intensyfikujemy (w granicach rozsądku) przed tarłem. Przed samym tarłem ważne jest, by zmniejszyć nieco temperaturę i podmienić wodę. To pobudza ryby do rozmnażania.
Woda musi być dobrze natleniona. Trzeba dbać o czystość dna.

Ale przy mieczykach, to kiryski się nie uchowają. Narybek zostanie wyjedzony. Dorosłe (przy najmniej u mnie) dzieci nie zjadały. A przy odchowaniu narybku musisz zadbać o odpowiedni pokarm. Bardzo dobre są na pierwszy etap nicenie mikro.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Witam

#9

Post autor: Rafalk »

saintpaulia pisze:Zanim zaczniesz hodowlę poszukaj miejsc zbytu, ponieważ teraz niektórych gatunków ciężko się pozbyć i za darmo.

Rozmnażanie kirysów ma różne stopnie trudności, w zależności od gatunku. Z niektórymi nie ma wcale problemu. Trzeba mieć solidne stadko dorosłych ryb z przewagą samców nad samicami. Szczególnie ważne jest dobre karmienie, które intensyfikujemy (w granicach rozsądku) przed tarłem. Przed samym tarłem ważne jest, by zmniejszyć nieco temperaturę i podmienić wodę. To pobudza ryby do rozmnażania.
Woda musi być dobrze natleniona. Trzeba dbać o czystość dna.

Ale przy mieczykach, to kiryski się nie uchowają. Narybek zostanie wyjedzony. Dorosłe (przy najmniej u mnie) dzieci nie zjadały. A przy odchowaniu narybku musisz zadbać o odpowiedni pokarm. Bardzo dobre są na pierwszy etap nicenie mikro.

Siemka

Ja mam kirysa spiżowego i kirysa albinosa.
Jeśli chodzi o zbyt to na pewno będzie problem bo mamy kryzys.

-- Pn mar 26, 2012 4:25 pm --

A jakie korzenie, jakich drzew proponujecie do hodowli dla zbrojnika ????

Ja chcę zastosować dąb i olchę ale nie wiem czy można.
Przygotowanie do akwarium to zapewne oczyścić i wygotować to powinno zabić wszystko co złe.

Nie wiem czy idę w dobrym kierunku ???

-- Pn mar 26, 2012 4:25 pm --
mimag pisze:Czesc
Cześć :D
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Witam

#10

Post autor: saintpaulia »

To bardzo łatwe i wdzięczne rybki, chętnie sie rozmnażają. Albinos to najprawdopodobniej ten sam gatunek, tylko forma albinotyczna właśnie. Jednak żeby rozmnażanie tych ryb miało ręce i nogi, to stadko powinno składać się z większej ilości osobników. Zresztą kirysy lepiej się czują w jednorodnym stadzie. A akwaria są dojrzałe? Ile czasu minęło od założenia do wpuszczenia ryb?

Chodziło mi głównie o to, byś nie "zapchał" sobie zbiorników rybami, z którymi nie będzie co robić. Chociaż zawsze można dostawić kolejne szkiełko. :D

Korzenie dębowe będą dobre. Wygotowuje się je w solance i płucze. Troszkę też się zazwyczaj muszą moczyć, nim zatoną. Moje zbrojniki korzystają z gotowców - z mangrowca głównie. Lubią też skrobać jaskinie z preparowanych łupin kokosowych. Jeśli chodzi o olchę, to wiem, że spotyka się ją w akwariach, ale ja nie mam z nią doświadczenia.
Ostatnio zmieniony pn mar 26, 2012 4:39 pm przez saintpaulia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Witam

#11

Post autor: Rafalk »

A akwaria są dojrzałe? Ile czasu minęło od założenia do wpuszczenia ryb?

Akwaria mają 3 tygodnie, rybki wpuściłem po 2 tygodniach (wiem wiem za szybko)

Chodziło mi głównie o to, byś nie "zapchał" sobie zbiorników rybami, z którymi nie będzie co robić. Chociaż zawsze można dostawić kolejne szkiełko. :D[/quote]

Mam 10 akwarii 10 litrowych a jak to nie pomoże to mam baseny jakieś 10m3 więc :lol: nie powinno być problemu.
Chociaż ich uruchomienie raczej już nie wchodzi w grę, szkoda kasy :mrgreen:

-- Wt mar 27, 2012 10:04 am --

No to już trochę więcej życia widać w moich zbiorniczkach.
W akwarium po lewej są młode po prawej będzie stado podstawowe, na razie skromnie ale wszystko powoli.
Teraz priorytetem jest wymiana filtra na profesjonalny zewnętrzny tak żeby spać spokojnie.
Sorry za jakość zdjęć ale mam nie najlepszy telefon :mrgreen:

Obrazek

-- Wt mar 27, 2012 10:40 am --

Ponieważ wspominałem że kiedyś ojciec hodował rybki na większą skalę, postanowiłem wstawić tu 2 zdjęcia ze starej hodowli a właściwie miejsca gdzie się znajdowała.
Trochę to teraz zaniedbane, ale w pełni sprawne. Wymaga trochę pracy przy uprzątnięciu i można znowu ruszać z duuużą hodowlą.

Dla mnie jest to niestety bez sensu dlatego nie zamierzam już do tego wracać, po prostu tak naprawdę to się nie opłaca.

Obrazek

-- Wt mar 27, 2012 10:41 am --

Obrazek
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Akwaria Rafalka

#12

Post autor: saintpaulia »

Oplacać się pewnie nie oplaca, ale chciałabym mieć takie miejsce dla moich gupików i bojowników. Wreszcie byłoby z czym poszaleć. A hodowla ciekawych zbrojników wcale nie musi być nieopłacalna. :-P
Myślałeś o filtracji z zastosowaniem filtra otwartego - SUMP?
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwaria Rafalka

#13

Post autor: Rafalk »

saintpaulia pisze:Oplacać się pewnie nie oplaca, ale chciałabym mieć takie miejsce dla moich gupików i bojowników. Wreszcie byłoby z czym poszaleć. A hodowla ciekawych zbrojników wcale nie musi być nieopłacalna. :-P
Myślałeś o filtracji z zastosowaniem filtra otwartego - SUMP?

Na razie nie myślę o tym, jeśli chodzi o zbrojniki no cóż nie miałem z nimi sukcesów, nigdy nie doczekaliśmy się młodych.
Te duże baseny mają około 5-7 m3, utrzymanie odpowiednich parametrów wody w tak dużych zbiornikach jest naprawdę bardzo ciężka.

Mieliśmy nawet przypadek gdy odchowane około 3000 gupików dopadła jakaś zaraza i wszystkie padły w ciągu kilku dni. Nic nie pomogło, lekarstwa odizolowanie a mieliśmy wtedy pietra bo całość jest ze sobą połączona i woda była filtrowana przez jeden filtr.
Baliśmy się że jeśli to choroba to może dopaść inne rybki ale na szczęście nic takiego się nie stało.
No ale gupiki odeszły do krainy wiecznych łowów :sad:
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Akwaria Rafalka

#14

Post autor: Hornet »

Też uważam że niekoniecznie hodowla się nie opłaca... Ja gdybym miała więcej miejsca myślę że dałabym radę nie tylko zarobić na utrzymanie zbiorników i ryb ale także na coś więcej... U mnie ograniczeniem jest głównie brak miejsca a czasami również czasu ale to drugie jeszcze pewnie dałoby radę trochę nagiąć... :D
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwaria Rafalka

#15

Post autor: Rafalk »

Oto kilka nowych zdjęć, jest coraz lepiej. Najważniejsze że woda się wyklarowała.

Obrazek

-- Cz mar 29, 2012 11:00 am --

Obrazek

-- Cz mar 29, 2012 11:02 am --

Obrazek

-- Cz mar 29, 2012 11:03 am --

Jakość zdjęć nie powala no ale cóż takie zdjęcia robi mój telefon, w realu jest suuuper.
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Akwaria Rafalka

#16

Post autor: saintpaulia »

Przydałoby się tam zielsko szybkorosnące, np. rogatek. Ładne gupiki. Może zrobisz im jakieś indywidualne zdjęcia? Będziesz separował młode od konkretnych samców?
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwaria Rafalka

#17

Post autor: Rafalk »

saintpaulia pisze:Przydałoby się tam zielsko szybkorosnące, np. rogatek.

Też tak myślę, ale muszę ze wszystkim posuwać się powoli :mrgreen:

Ładne gupiki.

Dziękuję, dziś rano zobaczyłem je pierwszy raz, pewnie wczoraj ojciec kupił, gdy byłem w pracy.

Może zrobisz im jakieś indywidualne zdjęcia?

Zrobił bym ale nie tym sprzętem co posiadam, jak kupię cyfrówkę to narobię tyle zdjęć że jeszcze się Wam znudzi ;D


Będziesz separował młode od konkretnych samców?
Tego jeszcze nie wiem, na razie niech się krzyżują zobaczymy co z nich wyrośnie.
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Akwaria Rafalka

#18

Post autor: saintpaulia »

Z rogatkiem to nie musi być tak po woli, gdybyś chciał, to dorzucę do nicieni. :-P
A gupiki szkoda mieszać. :-P Jak dorobię się kolejnego szkiełka, to takie pomarańczowe też zamierzam wprowadzić. :D
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Akwaria Rafalka

#19

Post autor: Hornet »

Jeśli będziesz u saintpaulia, po nicienie to możesz wpaść do mnie po zielsko... rogatek i inne rośliszcza się na pewno znajdą... :D
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwaria Rafalka

#20

Post autor: Rafalk »

Dzięki saintpaulia i Hornet, na pewno wpadnę.
Może w przyszłym tygodniu np we wtorek ????
Dajcie znać jak będziecie mieli wolną chwilę. Ja rano we wtorek schodzę ze zmiany na Kaskadzie, mogę później podjechać.
Jak by co sprawdzam dziś pocztę i wątki więc przeczytam.
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Akwaria Rafalka

#21

Post autor: Hornet »

Ja niestety jestem w domu albo wcześnie rano albo wieczorkiem tak gdzieś od 19.30...
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwaria Rafalka

#22

Post autor: Rafalk »

[quote="Hornet"]Ja niestety jestem w domu albo wcześnie rano

A o której rano ?????


-- Cz mar 29, 2012 12:15 pm --

Kurcze poprawka, się pomyliłem ze zmiany schodzę w środę rano :lol: , we wtorek to do roboty przychodzę :razz:
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Akwaria Rafalka

#23

Post autor: Hornet »

Tak do 7.45... a potem jadę i jadę... :razz:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Akwaria Rafalka

#24

Post autor: saintpaulia »

W środę powinnam dać radę. Mogę ewentulanie przejąć we wtorkowy wieczór zielsko od Ciebie - Hornetko. A o której we środę?
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwaria Rafalka

#25

Post autor: Rafalk »

saintpaulia pisze:W środę powinnam dać radę. Mogę ewentulanie przejąć we wtorkowy wieczór zielsko od Ciebie - Hornetko. A o której we środę?
O której sobie życzysz, ale najlepiej tak max do 12:00, bo będę po 24h pracy :mrgreen:
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwaria Rafalka

#26

Post autor: Rafalk »

Więc tak w dniu dzisiejszym moje wspaniałe koleżanki :-D , Saintpaulia i Hornetka obdarowały mnie :mrgreen: wspaniałymi prezentami.
Otrzymałem otóż od owych pięknych dzierlatek nicienie co by moje rybki nie padły z głodu i zielony zagajnik żeby miały się gdzie chować.
Z tej że okazji wykonałem kilka nowych zdjęć, które jak poprzednie nie powalają jakością ale można zobaczyć nowe elementy.
Część roślinek jeszcze nie posadzona ponieważ nie mam jeszcze piasku i doniczek ale jutro wszystko załatwię.

Dzięki raz jeszcze dziewczęta :oops:



Obrazek

-- Śr kwi 04, 2012 4:00 pm --

Obrazek

-- Śr kwi 04, 2012 4:01 pm --

tutaj można dojrzeć małe mieczyki jak się ma orli wzrok :P

Obrazek
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )

elek
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 3:58 pm
Lokalizacja: WPR
Płeć:

Akwaria Rafalka

#27

Post autor: elek »

Dolej wody, aby nie było widać tej przerwy :) Więcej roślin bo jest biednie.
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwaria Rafalka

#28

Post autor: Rafalk »

elek pisze:Dolej wody, aby nie było widać tej przerwy :) Więcej roślin bo jest biednie.
Wodę uzupełnię a rośliny mam tylko jeszcze ich nie posadziłem, jutro po południu wielkie sadzenie :mrgreen:

-- Cz kwi 05, 2012 6:02 pm --

Obrazek Dziś kolejne zdjątka, posadziłem już prawie wszystkie roślinki od Hornetki i Saintpauli

Obrazek

-- Cz kwi 05, 2012 6:03 pm --

Obrazek

-- Cz kwi 05, 2012 6:05 pm --

Obrazek

-- Cz kwi 05, 2012 6:06 pm --

Obrazek

-- Cz kwi 05, 2012 6:08 pm --

Obrazek

-- Cz kwi 05, 2012 6:09 pm --

Obrazek

-- Cz kwi 05, 2012 6:12 pm --

Obrazek

-- Cz kwi 05, 2012 6:13 pm --

Obrazek
Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )

yohost
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 21, 2012 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Akwaria Rafalka

#29

Post autor: yohost »

Szkoda marnować miejsca na mieczyki. Masz ciekawe warunki do chodowli jakiś pielęgnic. Proponował bym jednak malawi. :)
Administrator serwisu Darmowe ogłoszenia
Awatar użytkownika

Autor
Rafalk
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 26, 2012 7:58 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwaria Rafalka

#30

Post autor: Rafalk »

A oto najnowsze zdjęcia z moich zbiorniczków, dłuuugo sie nie odzywałem ale mam dużo pracy i rzadko zaglądam do kompa, przynajmniej jeśli chodzi o fora :)

Obrazek

-- Śr cze 06, 2012 6:05 pm --

Właściciel serwisu: http://www.cinemaworld.com.pl
Rybki, modding PC, IT i nowoczesne technologie (gry i kobiety muszą poczekać :) )
ODPOWIEDZ