Zaczynam

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#91

Post autor: Gosia »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Pomyślę nad tym.żeby tylko to nie wzmogło agresji,ponoć pielęgnice sa inteligentne i pamiętliwe :roll:
Dziś widzę jak drobnoustki siedzą w kącie na baczność porozpraszane pojedyńczo.Postanowiłam spróbować temu zaradzić. :idea:
Jako że mam bardzo zarośnięte lustro wody i pływaczem i pistią(niby dobra strategia-mają sie gdzie schować)ryby się po prostu chowaja i pojedyńczo sa ganiane po akwa.Zabrałam pistię i ryby zebrały sie w ławicę tak jak powinno być -w końcu to ich mechanizm obronny-i na razie barwniak zgłupiał-ma problem z wybraniem celu.I o to mi chodziło .Popatrzę jeszcze czy nic im sie nie dzieje.Na wszelki wypadek pistia w pogotowiu.
Co do rozmnażania ryb ,to jak będę miała kłopot z oddaniem ,to trzeba sprawę przemyśleć.
Na świeciki chyba mam za małe akwa,chociaż bardzo mi się podobaja(może 4 chociaż),co o tym myślicie a jak nie to jakieś drugie kąsacze,mniejsze

-- Śr maja 23, 2012 11:26 am --

Strategia w "kupie razniej" przyniosła oczekiwany efekt.Drobnoustki przestały "stać" w krzakach i znowu pływają po całym akwarium figlując i ganiając się wzajemnie.W ogóle to bardzoe fajna rybka-ciekawska-zawsze jak wsadzę rękę podpływają ,oglądają.Są trochę jak danio -może nie aż tak bardzo a trochę jak razborki-tak coś pomiędzy.W literaturze można sie spotkać z opinią że są płochliwe-nic takiego nie zauważyłam -jak dla mnie to są nawet lekko bezczelne .Barwniaki widząc Je razem chyba machnęły ręka (płetwą) i zajęły się sobą Zobaczymy na jak długo.Póki co najlepiej mają się w tym wszystkim sturisomy.Barwniaki je totalnie olewają.Amanki widzę trzy z sześciu.Mam nadzieję że są nadal całe w akwa-nie zaobserwowałam na razie żeby były ganiane tak jak dronoustki w którymś momencie.

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#92

Post autor: Gosia »

Obrazek
Tak dziś wygląda akwarium,trochę mniej roślin.
Obrazek
Mamusia i małe -mama patrzy podejrzliwie na sturisomę
Obrazek
Tatuś z małymi na stołówce
Ostatnio zmieniony czw maja 31, 2012 10:46 pm przez Gosia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Zaczynam

#93

Post autor: Fish-ka »

No..juz je troche widac :)
szkoda ze fotki takie male :(

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#94

Post autor: Gosia »

Małe bo wtedy wydają sie ostrzejsze :hah:
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#95

Post autor: Bozi »

Gosia. może jakaś aktualizacja , fotki ?

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#96

Post autor: Gosia »

Postaram się dziś wrzucić :).A będą to zdjęcia przed usuwaniem nadmiaru roślin.A jak nie to jutro.
W każdym razie sinice przegrały po dwóch tygodniach.I od tej pory praktycznie nie ma glona 8)
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#97

Post autor: Bozi »

I gdzie te zdjęcia? Akwarium jeszcze stoi?

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#98

Post autor: Gosia »

Obrazek Przepraszam za niepisanie .Wyjechałam za granicę i jadę zaraz ponownie na dłużej.Będę musiała zlikwidować akwarium bo boje sie zostawić prawie 200l same z moją 19-letnią córką:( Akwarium stoi ,nic z nim nie trzeba robić .Potwierdzam że akwa na ziemi = zero roboty.
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zaczynam

#99

Post autor: Bozi »

Szkoda że nie możesz go oglądać.
ODPOWIEDZ