Moje 126 l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
gregorpl2
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:54 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Moje 126 l

#1

Post autor: gregorpl2 »

Na początek troche poopowiadam. Akwarium o wymiarach 80x35x45 szafka DIY pokrywa i obudowa hydroponiki równierz DIY akwarium używane przez kogoś było kilka lat i między innymi było wklejone tło granatowe od środka. Postanowiłem je zostawić ma różne pomarszczenia widocznie klej był nierównomiernie rozprowadzony ale jak bardziej zarośnie to nie będzie prawie widać.Teraz troche techniki
Filtracja filtr kaskadowy o przepływie według producenta 600 l/h plus pompa aqua szut 750 l/h która napędza hydroponike daje rade podnosi wode na około metr u mnie jest to 80 cm oczywiście przy takim wysiłku to napewno przepływ jest mniejszy ale akurat przy hydroponice to i lepiej. Oświetlenie to dwie świetlówki kompaktowe po 20W o barwie 6500k obudowa wyklejona folią lustrzaną od środka.Swietlówki około 12 cm nad lustrem wody.Obudowe jak równierz szafke i obudowe hydroponiki wykonałem z płyty meblowej #18mm. Wszystkie krawędzie przed skręceniem były zabezpieczone dwoma warstwami silikonu jak równierz łączenia obudowy po skręceniu jeszcze dodatkowo uszczelniłem silikonem. Jest równierz grzałka termometr i napowietrzanie. Żwirek rzeczny, korzeń dębowy z lasu gotowany w sloance 2 dni nie barwi już wody, kamienie z pola równierz gotowane do miękkości :-D w solance.Filtr hydroponiczny wykonany z skrzynki balkonowej podzielonej na 3 komory w pierwszej na wlocie wody bio ceramika 1l. w drugiej 5l. keramzytu w nim roślinki w trzeciej gąbka od filtra jako dodatkowe medium filtracyjne w rurce odpływowej fi 50 wata perlonowa głównie do zredukowania hałasu opadającej wody bo rurka jest w jednej części karbowana dla uzyskania elastyczności. To coś na obudowie to 2 potężne huby które są równierz z lasu z powalonego drzewa mają już kilka lat i są wysuszone i polakierowane lakierem bezbarwnym ta po lewej przy okazji zasłania rurke odpływową od hydroponiki.
Flora to dzięki wam forumowicze są nużańce 3 gatunki, kryptokoryny 2 gatunki jakiś mech ,pistia, rogatek nasz polski osobiście wyławiany z oczka wodnego rośnie jak głupi, blyxa japonica i jeszcze kilka innych roślinek których nazw nie znam.Jeszcze raz wielkie dzięki wam za pomoc w zdobyciu zieleninki.
Fauna odrazu wspomne że do redukcji to kirysek pstry 4 szt, kiryśnik czarnoplamy 3 szt, molinezje 2 parki, mieczyki 1 parka kilka gupików, 2 zbrojniki niebieskie, 7 szt honduran red point docelowo zostanie 1 para zaczynają sie już dobierać choć to dopiero 6cio centymetrowe podrostki.
i pare fotek potem wstawie fotki robione po zmroku to będą napewno lepsze
Aha jeszcze tylko dodam że baniak funkcjonuje 3 miesiąc rybki zdają sie być w dobrej kondycji rosną i są bardzo aktywne żadnych objawów chorobowych nie miały i nie mają odpukać a roślinki całkiem nieźle rosną mimo braku jakiegokolwiek nawoźenia ,rośliny w hydroponice też ładnie rosną a rosną w keramzycie. Dzisiaj przymierzam sie do bimbrowni jutro wstawie fotki jak mi to wyszło

Autor
gregorpl2
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:54 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Moje 126 l

#2

Post autor: gregorpl2 »

Ruszyła bimbrownia poczekam na efekty wieczorem fotki
ODPOWIEDZ