[200l] Moje drugie słonawe (brackish)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[200l] Moje drugie słonawe (brackish)

#1

Post autor: Hubson »

Wymiary : 100x40x50

Filtracja: EHEIM Professionel 3 2075

Oswietlenie: 3x39 t5, 1x Plant grow 2x Reef white

Flora: Microsorium Narrow i Mini, Cryptocoryne, Lotus Zenkeri, Paelia

Fauna: 2x Kolcobrzuch zielony, 1x Kolcobrzuch dwuplamy, 6x Strzelczyk, 6x Żółtaczek

To mój drugi słonawy zbiornik. W pierwszym pływały w.w. kolcobrzuchy plus Monodactylusy i Argusy. Teraz naszło mnie na bardziej zielony zbiornik więć Mono i Argusy zmieniły właściciela z racji tego że lubią podgryźć roślinki. Do urządzenia akwa użyłem piasku kwarcowego, czarnej lawy i korzeni. Co do roślin to poszperałem trochę i doczytałem że te gatunki powinny wytrzymać w małym zasoleniu które obecnie utrzymuję na poziomie 1.003. Przy lotusie i crytpocorynie wcisnąłem pałeczki nawozowe a dla microsorium leję specjalny nawóz. Narazie roślinki mają się dobrze. Piaskiem rusza armia świderków. Strzelczyki powoli nastawiają celowniki. Mam dużą frajdę przy karmieniu tych ryb :)

Obrazek



Obrazek



Mój największy kolec
Obrazek
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[200l] Moje drugie słonawe (brackish)

#2

Post autor: Krzysiek »

Dość zielone jak na brakiszowe, ale całkiem całkiem. Zdaje się, że niedawno zalane, ciekawe jak się rozwinie ;)
100l morskie

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [200l] Moje drugie słonawe (brackish)

#3

Post autor: Hubson »

Tak niedawno ale połowa wody z dojrzałego zbiornika i do tego dolewałem bakterii przez 3 dni. Posadziłem rośliny a następnego dnia wpuściłem krewetki pokarmowe jako testerów wody. Może trochę przesadziłem z zielenią ale poczekam jak na dłuższą metę zareagują roślinki na sól.
Awatar użytkownika

mrkwitek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 2:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[200l] Moje drugie słonawe (brackish)

#4

Post autor: mrkwitek »

Akwa super a najbardziej podobają mi kolcobrzuchy :)
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

[200l] Moje drugie słonawe (brackish)

#5

Post autor: Zoe »

Mnie też ciekawi jak zieleń da radę w słonawej wodzie. Ogólnie akwa przedstawia się ciekawie. Podobają mi się strzelczyki, bardzo fajne masz korzonki...
240l w stronę BW

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[200l] Moje drugie słonawe (brackish)

#6

Post autor: Hubson »

Mrkwitek jak kupowałem te dwa kolce zielone to miały po 2 cm i wyrosły na takie pępuszki :) Też je najbardziej lubię. Przy przenosinach ten większy pierwszy raz się napompował, robi wrażenie, uśmiałem się jak nigdy :) Niestety dziś zauważyłem że żółtaczki mi rośliny objadają. Zakupiłem karmę na bazie roślin może jak się najedzą to dadzą im spokój.
ODPOWIEDZ