Akwarium elkurczako

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
elkurczako
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 28, 2012 10:49 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium elkurczako

#1

Post autor: elkurczako »

Cześć,
Mam na imię Krzysiek i dopiero od trzech tygodni mam pierwsze akwarium w życiu. Świetnie, że istnieje takie forum dla mieszkańców naszego miasteczka :).Mój baniak to:

Obrazek
128litrów 80x40x45 założony 4.12.2012

Obsada od 24.12:
20 neonów czerwonych
2 kiryski lamparcie
a od 28.12
5 razbor espei
2 razbory hengela (kupione jako espei :) )
3 pielęgniczki ramireza
3 otoski
4 krewetki amano
od dziś czyli 30.12
ileś (może 10 przetwało) krewetek RC dzięki shadowriderowi
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Akwarium elkurczako

#2

Post autor: Drottnar »

Cześć.

Ten korzeń po prawej wygląda kapitalnie. Czy na tych dużych liściach na środku widać glony?
Napisz coś o tym zbiorniku - jaki litraż, jakie oświetlenie, nawożenie, aktualna obsada.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Akwarium elkurczako

#3

Post autor: jgoluch »

Witamy!
Również podoba mi się ten korzeń(e?).
Żabienicę spróbuj wyczyścić ręcznie.
Odnośnie kirysków, to dokupiłbym im jeszcze chociaż 2 kolegów :)

Autor
elkurczako
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 28, 2012 10:49 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium elkurczako

#4

Post autor: elkurczako »

Dwa Kiryski padły a trzeci jakoś też niefajnie wygląda :( , jeden otosek też niestety (ale one podobno często tak mają) i zniknęła całkowicie bez śladu jedna rasbora. Pewnie padła a pochówkiem zajęły się krewety amano.
Czekam na testy do wody, może dziś dojdą. Mam tylko test PH - pokazuje niezmiennie 7,5.

Glony były na listkach, ale załatwiła je już brygada otoskowa :) A te w środku to takie plamki naturalnie mają, nawet na młodych listkach. W ogóle to strasznie czysto się zrobiło, aż się zastanawiam czy otosków i krewetek jakoś nie dokarmiać.

Oświetlenie mam standardowe 2x18W w pokrywie. Działa 10 godzin dziennie. Grzałka 100W oczywiście z termostatem - temp 24 stopnie. Filtr wewnętrzny - głowica Aqua Szut 750 Turbo i duża gąbka - mechanicznie filtruje świetnie. Wylot ustawiony w stronę powierzchni wywołuje ruch falowy wody a napowietrzanie bąbelkami włączam na kilka godzin dziennie.
Wodę podmieniam raz w tygodniu (ok 25%) na uzdatnioną i odstaną kranówę.
Jedna z amanek przeszła wylinkę.

Od trzech tygodni w sklepie obok widziałem pojedynczego, smutnego otoska i w końcu go kupiłem. Z zapałem rzucił się na glony i chyba czuje się lepiej w towarzystwie braciszków tosków.

Ze zmian to dołożyliśmy z tyłu i z boków (tam gdzie roślinki) trochę ciemnego żwirku i mam nadzieję, że neony jeszcze lepiej się wybarwią (choć i tak są niezłe).

Dziś dojdzie jeszcze samczyk Ramireza bo dwie pielęgniczki, które dobrały się w parę, strasznie ganiają trzecią, słabo wybarwioną samiczkę.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Akwarium elkurczako

#5

Post autor: Drottnar »

Wg mnie masz za mały zbiornik na dwie pary ramirezek. Raczej powinieneś oddać niedobraną samiczkę. No i jak padły ryby, to bym z zakupem kolejnych poczekał aż zrobisz testy wody.

Autor
elkurczako
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 28, 2012 10:49 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium elkurczako

#6

Post autor: elkurczako »

Drottnar pisze:No i jak padły ryby, to bym z zakupem kolejnych poczekał aż zrobisz testy wody.
Co prawda to prawda. Wstrzymam się. Ale co do terytorium, to wydaje mi się, że znalazło by się miejsce na jeszcze jedną parkę Ramirez. Dno mam 80x40 cm i te, które dobrały się w parę kręcą się i pilnują wyraźnie jednej połowy. W necie też widnieje, że parkę można trzymać w akwa 54l (dno 0,18 metra kwadratowego) a u mnie wychodziłoby na parę niewiele mniej bo 0,16. Nie upieram się, tylko zbieram opinie :).

Testy są:
PH 7,5
NO3 - 10mg/l
NO2 - 0 mg/l
GH - 8
KH - 8
Chloru brak

-- Pn sty 07, 2013 10:41 pm --

Mi się wydaje, że przekarmiliśmy kiryski. po dniu głodówki ostatni (co wyglądał na prawie nieżywego) odżył i teraz "biega" ochoczo po dnie...
czy tabletka codziennie może być za dużo?

elkurczakowa

-- Sr sty 09, 2013 15:16 pm --

Ej! :) A kto mi się tu do foruma dobiera? Bez autoryzacji tak?!

elkurczako
ODPOWIEDZ