Piko iwagumi

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Piko iwagumi

#1

Post autor: shadowrider »

Baniak właśnie sobie dojrzewa.
Zwierząt brak na razie.
Roślinki to 2 kępki flame moss.
Obrazek

JAOS
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piko iwagumi

#2

Post autor: JAOS »

Napisz coś więcej odnośnie baniaczka. Jaką planujesz obsadę.
UBEZPIECZENIA PZU
Majątkowe: mieszkanie, dom, działka.
Komunikacyjne: OC, AC, NNW, Auto Pomoc, Auto Szyba, Auto bagaż
Podróżne: Wojażer (PZU Pomoc w podróży)

Tel: 696-704-696

Dein

Piko iwagumi

#3

Post autor: Dein »

Taki grubaśny żwir w takim maluśkim akwarium popsuje każdy efekt końcowy.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Piko iwagumi

#4

Post autor: jgoluch »

Ja widziałbym granulację piaszczystą... coś koło 0,5mm.
Skałę jakoś podzielić (lub dołożyć ich więcej) i przysypać ją bardziej.
Mech zmienić na coś trawnikowateo w stylu małego heńka.
Ale każdy ma swoją wizję.
Ważne, żeby Tobie się podobało.
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#5

Post autor: ewelcia »

Jeśli mam być szczera, to w zasadzie nie ma czego oceniać :(
No chyba, że filozofię ułożenia głaza. Ale na tym się nie znam :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Piko iwagumi

#6

Post autor: Drottnar »

A ile to piko ma litrów? Czy w ogóle w litrach się liczy, czy ml?
Awatar użytkownika

Jurgen
Zapaleniec
Posty: 221
Rejestracja: sob gru 01, 2012 7:35 pm
Telefon: 501083126
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#7

Post autor: Jurgen »

Drottnar pisze:A ile to piko ma litrów? Czy w ogóle w litrach się liczy, czy ml?
a Ty nie powinieneś dopisać: towarzysko-terrorystczno-złośliwych ? ;)
Pijąc wódkę jedząc śledzie, będziemy silni jak niedźwiedzie.
Prawo Precyzji: Mierz mikrometrem, zaznaczaj kredą, tnij siekierą.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Piko iwagumi

#8

Post autor: Drottnar »

To nie jest złośliwość. Skoro piko, to zakładam, że jest malutki. Skoro malutki, to trzeba docenić kunszt układu.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Piko iwagumi

#9

Post autor: saintpaulia »

Też bym chętnie usłyszała więcej informacji o zbiorniczku. Żwir na prawdę psuje efekt. Kamień ma fantastycny kształt.
Fajny pomysł na wykorzystanie flame'a.

Autor
shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#10

Post autor: shadowrider »

Cóż widzę, że się nie podoba...
Ale skoro zacząłem ten wątek to spróbuję się trochę wytłumaczyć.
Jestem początkującym akwarystą.
Trochę poczytałem sobie o iwagumi np. tu:
http://www.ukaps.org/forum/threads/iwag ... ide.18084/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.naacademy.pl/Tutorial---Iwag ... ,0,324.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.serwis-akwarystyczny.pl/pl/a ... i/137.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.naacademy.pl/IWAGUMI---Przew ... ,0,799.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.okeanosgroup.com/blog/aquari ... aquariums/" onclick="window.open(this.href);return false;
i bardzo mi się podobało ale nie przypuszczałem, że klasyczna, surowa, japońska triada jest już w Warszawie nie modna...

Zdjęcie powyżej, bez opisu baniaka to trochę prowokacja 8) - na początek odpowiem na pytania i sugestie.
JAOS pisze:Jaką planujesz obsadę.
Ze 3 krewetki na krzyż.
jgoluch pisze:Ja widziałbym granulację piaszczystą... coś koło 0,5mm.
Nie da się. Baniak ma filtr podżwirowy. Na samym dnie jest kratka, która nie dopuszcza ziarenek do wirnika - mniejszy żwir przechodziłby przez nią. Teraz jest lekki gorgan ale na żywo tak tragicznie nie wygląda.
jgoluch pisze: Skałę jakoś podzielić (lub dołożyć ich więcej)
Chodziło mi o triadę.
jgoluch pisze: i przysypać ją bardziej.
Nie da się. Nie mam więcej żwiru niestety - ilość oryginalna z zestawu. Wkopać bardziej się nie da bo na dole kratka.
jgoluch pisze:Mech zmienić na coś trawnikowateo w stylu małego heńka.
Nie da się. Światło jest bardzo oszczędne. Dyfuzor CO2 zająłby 1/3 baniaka. Trawnik mógłby zacząć wychodzić nad powierzchnię wody. Jeśli wszystko się utrzyma to będę myślał nad gałęzatką.

Więcej info:
- litraż: niewiele ponad 1000ml netto [17x10x10cm]
- światło: 8 małych ledów
http://www.aquael.pl/index.php?option=c ... 95&lang=pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Baniak [to określenie szczególnie mi się podoba w tym kontekście] jest eksperymentalny. Kupiłem go okazyjnie używany. Poprzedni właściciel twierdził że nie da się go utrzymać - zaraz zarasta glonem. Z drugiej strony w Atollu coś takiego stoi już kilka miesięcy i działa.

Obrazek

Dobra, nic już więcej nie będę pokazywał...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Piko iwagumi

#11

Post autor: saintpaulia »

Pokazuj. Skała jest na prawdę piękna. Z daleka kompozycja wygląda na bardziej zrównoważoną. Ale na to, że żwir nie pasuje zupełnie nic nie poradzę. :x
Awatar użytkownika

meping
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piko iwagumi

#12

Post autor: meping »

shadowrider pisze:Nie da się. Nie mam więcej żwiru niestety - ilość oryginalna z zestawu. Wkopać bardziej się nie da bo na dole kratka.
Jak Ci się chce podjechać na Wawer (daleko nie masz), to mogę Ci sprezentować dowolną ilość (w sensie na potrzeby Twojego zbiornika) czarnego żwiru bazaltowego frakcja 3-5mm. Chyba tego potrzebujesz... ;-)
Pozdrawiam
meping
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#13

Post autor: jgoluch »

shadowrider pisze:Cóż widzę, że się nie podoba...
Jak pisałem.. to Tobie ma się podobać a nie innym!
shadowrider pisze:Baniak ma filtr podżwirowy.
Na samym dnie jest kratka, która nie dopuszcza ziarenek do wirnika - mniejszy żwir przechodziłby przez nią.
Rozumiem, że taka mini kaskada też by nie weszła...
No nic nie ma co w tę stronę kombinować.
shadowrider pisze:Światło jest bardzo oszczędne.
Dyfuzor CO2 zająłby 1/3 baniaka.
Trawnik mógłby zacząć wychodzić nad powierzchnię wody.
Jeśli wszystko się utrzyma to będę myślał nad gałęzatką.
Dziś z Drottnarem rozmawialiśmy na temat gałęzatki.
Fajnie się prezentuje rozłożona, nie ma specjalnych wymagań, mogłaby spełniać ową funkcję czegoś trawnikowego.
Ale jeżeli zakryje się tym żwir... to nie wiem jak będzie wyglądać filtracja wody.
shadowrider pisze:Dobra, nic już więcej nie będę pokazywał...
Dlaczego? Fajny, oryginalny pomysł.
Na forum mało jest takich, zawsze to szczypta wiedzy więcej.

Jeżeli chcesz więcej żwiru o granulacji ok ~10mm, to również zapraszam, mam w zanadrzu kilka kilo. : )

Dein

Re: Piko iwagumi

#14

Post autor: Dein »

shadowrider pisze:i bardzo mi się podobało ale nie przypuszczałem, że klasyczna, surowa, japońska triada jest już w Warszawie nie modna...
Surowa i klasyczna jest wtedy, kiedy nie konkurują z nią inne duże kamyki wszędzie dookoła :cry: Japończyk zdzieliłby przez plecy bambusem, za tak "nieczystą" interpretację klasyki.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Piko iwagumi

#15

Post autor: pkucaba »

Hmm, a mnie nie pasuje.... mech...
Ja tam na Japonii się nie znam, na [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Triada]CHIŃSKICH] triadach[/url też....
Znam tylko parę osób z Pragi i Pruszkowa ;-) ....

A klasyka to dla mnie.... schabowy z kartoflami i kapustą....


Ważne żeby Tobie się podobało...

maciek
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: śr maja 23, 2012 9:47 am
Lokalizacja:

Piko iwagumi

#16

Post autor: maciek »

Na krewetkarium w sam raz

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Piko iwagumi

#17

Post autor: pkucaba »

maciek pisze:Na krewetkarium w sam raz
Chyba przesadzasz... Co najwyżej na pierwotniakarium... hihi :what:
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Piko iwagumi

#18

Post autor: Drottnar »

Ja się zgadzam, że ten żwir to za gruby jest. Ale podziwiam za podjęcie się robienia tak małego baniaka :)
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#19

Post autor: ewelcia »

Nie no luuudzie. Umówmy się. Ja też nie jestem jakiś akładizajnerem, ale ten kamień w ogóle nie pasuje do żwiru. W ogóle to tu nic nie pasuje. Nic się nie klei. Ja uwielbiam to forum, bo tu nikt nikomu nic złego nie powie. I dlatego w sumie najchętniej publikuję tu swoje zbiorniki. :twisted:
Najbardziej wyrozumiała jest saintpaulia. I może właśnie to kobiecy wzrok sprawił, że dostrzega tutaj kompozycję i równowagę. A ja to facet jestem i gbur nieokrzesany :D
Kompletnie nie znam na iwagumi. Ale.... czytałam ze względu na zboczenie zawodowe i dalej nic nie rozumiem :D
Nie widzę tu wizji. Nie widzę trawnika do iwagumi, nie widzę planów. Ale co ja tam wiem :D

Niech ci się mech rozrośnie i będzie fajowe akwarium. O iwagumi zapomnij.
Obrazek
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piko iwagumi

#20

Post autor: tomekm »

Nie odzywałem się ze względu na to co napisała Ewelcia. Forum faktycznie przypomina amerykańskie fora na których poprawność polityczna nie pozwala krytykować co akurat jest fajne bo nie robi złego ciśnienia na forum. Co do akwarium to Ewelcia ma racje, nic się tu nie klei, akwarium wygląda jak zrobione w 2 min ( co pewnie tyle trwało), osobiście nie lubię takich akwari trochę na odwal ale jeśli komuś się podoba to nie ma problemu. Zawsze mam zasadę ze musi się podobać autorowi bo on codziennie musi je znosić ;)
Pozdrawiam
TomekM

Dein

Piko iwagumi

#21

Post autor: Dein »

To nie Juesej. To jest Korea Europy. Polak, któremu Bozia poskąpiła naturalnego talentu, wspina się na wyżyny swoich możliwości, kiedy mu się rzuca kłody pod nogi, kiedy się go postresuje i pojedzie po ambicji.
Najlepiej powklejajcie jakieś obrazki klasycznej triady skonstruowanej przez innych Polaków i zachwycajcie się, jakie tamto jest zajebiste, wykazując różnice. Tak żeby poczuł, że jego jest nie do końca zajebiste.
Co? Ja nie potrafię odpicować iwagumi lepszego niż sąsiad?
Skopiuje pomysły, podkręci je trochę i będzie opowiadał, że sam do wszystkiego doszedł metodą prób i błędów, jak najwytrawniejszy wschodni sensei. A będzie już na tak dobrym poziomie, że nikt nie śmie mu złego słowa powiedzieć, no chyba że z zawiści. Wszyscy będą powtarzac "Łał, sensei, łał".
Nie wolno wklejać klasycznej triady skonstruowanej przez Japończyka. Japończycy są po to, żeby się nimi zachwycać, a nie z nimi konkurować. Dlatego nie działają za bardzo mobilizująco.

Obłęd jakiś. Nie znam nikogo, kto naprawdę usatysfakcjonowany jest czymś, co innym się w ogóle nie podoba. Jeśli założenie tego akwa trwało 2 minuty, to za 10 kolejnych minut można wyczarować coś lepszego.
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#22

Post autor: ewelcia »

Dein wybacz, ale kompletnie nie wiem o czym napisałeś.
Obrazek

Dein

Piko iwagumi

#23

Post autor: Dein »

W skrócie - nie uważam, żeby trzeba się było powstrzymywać z konstruktywną krytyką. Polacy jednak inną mentalność mają niż Amerykanie.
A ostatnie 3 zdania odnoszą się do tezy, która padła dwa razy przynajmniej w tym topiku - że autorowi się ma podobać i to najważniejsze. Uważam, że nie. Że kiedy się coś zrobi, to jest bez porównania milej, kiedy inni tez to doceniają.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Piko iwagumi

#24

Post autor: saintpaulia »

Weźmy pod uwagę, jak małe to szkiełko. Może nazwa iwagumi jest tu na wyrost. Ale skała jest piękna i mi się podoba w kontraście z ciemnymi ramami akwarium. Mech też fajnie będzie wyglądał, jak się rozrośnie. Dla mnie jedynym mankamentem jest żwir. To, że nie ma trawniczka - dla mnie to plus, akwarium jest inne niż 10000 innych zrobionych na jedno kopyto. Troszkę eksperymentów i autor będzie miał czym się pochwalić. A akwarium będzie się wyrożniało na tle setek kopiowanych (świadomie lub nie) jedno po drugim.

Zgodzę się Deinem - pisanie "brzydkie, ale Tobie ma się podobać" jest dla mnie bez sensu. :razz:
Konstruktywną krytyke widzę nieco inaczej. :roll:
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#25

Post autor: falco »

saintpaulia pisze: Zgodzę się Deinem - pisanie "brzydkie, ale Tobie ma się podobać" jest dla mnie bez sensu. :razz:
A ja pozwolę się z Wami nie zgodzić, bo to co dla jednego jest brzydkie dla drugiego najpiękniejsze i bez znaczenia czy za jednym czy drugim jest więcej "za" czy "przeciw".
Gdyby wszystkim podobało się to samo, byłoby beznadziejnie i nudno do wyrzygania... 8)

Oczywiście nie zmienia to faktu, że w najróżniejszych dziedzinach (w tym także akwarystyce) pojawiło się tak dużo rodzajów, stylów, odmian, odmian do odmian i odmian tychże odmian z kolejnymi odnogami po przerośnięte nazewnictwo by nadążyć to wszystko... nazwać (aż do... wyrzygania) 8) ,że można się w tym wszystkim pogubić.

Zgadzam się natomiast w pełni, że jeśli już ktoś coś robi, nazywa czy oferuje jako produkt X, to powinien to być produkt X a nie klon produktu Y...choć... może się okazać, że... właśnie odkrył coś nowego, które zaraz przyjmie nazwę własną... :hah:
Zaznaczam, że nie odnoszę się osobiście do w/w tematu, bo:
po 1
- nie ogarniam (i dobrze mi z tym) wszystkich obecnych podziałów i działów,
po 2
- dla mnie akwarystyka, to... natura a tam, żeby ludzie nie wiem jak bardzo się starali, i tak nie dadzą rady (na szczęście) wszystkiego zaobrączkować, wydzielić, czy sadzić zgodnie z danym (tfu!) trendem.

Dla mnie na przykład wszelkie zieleniaki, Holendry czy inne (tu wpisz aktualną nazwę lub jej substytut) owszem przyciągają oko, są niesamowite, ale... już po chwili nudzą. To jak fantastyczne zdjęcie krajobrazu - podziwiam, przyglądam się i po chwili koniec, bo dla mnie woda musi żyć - rośliny falować, ryby przepychać się o terytorium czy zmieniać wygląd i kształt dna, etc, etc...

Zdanie "gust nie podlega dyskusji" jest absolutnie niepodważalne, sam jestem tego najlepszym przykładem, bo osobiście nie lubię, wręcz nie trawię mnóstwa rzeczy, które "na świecie" zbierają ochy i achy rzeszy ludzi a mnie kompletnie nie przekonują.

KSU rządzi :!:

Uff..., ale się rozpisałem, wracam... pomoczyć łapska. 8)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

Autor
shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#26

Post autor: shadowrider »

Trochę za mało konstruktywności w tej krytyce.
Spodziewałem się bardziej czegoś w stylu:
- ten najmniejszy kamień to nie dragon stone jak pozostałe - zmień
- to nie jest triada - powinieneś to ustawić tak albo tak
- mech jest za wysoki i zaczyna dominować nad skałą - przytnij.

A tu okazuje się, że największym błędem jest zła proporcja żwiru do reszty.
Nie wiem czy wszyscy zrozumieli ograniczenia tego baniaka ale co mogę zrobić?
Wyrzucić skałę.
Obrazek
- Dalej żwir jest za duży w proporcji do mchu...

Dać większą skałę.
Obrazek
Na upartego da radę :)

Zmienić skały i znaleźć jakiś trawnik który by pasował
Obrazek
Tylko jak montować te 3 skały żeby trwało to dłużej niż 5 min.?

Chyba napiszę do Aquaela że akwaria nabiurkowe powinien robić min.30l.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Piko iwagumi

#27

Post autor: Drottnar »

shadowrider pisze:- ten najmniejszy kamień to nie dragon stone jak pozostałe - zmień- to nie jest triada - powinieneś to ustawić tak albo tak- mech jest za wysoki i zaczyna dominować nad skałą - przytnij.
shadowrider pisze:największym błędem jest zła proporcja żwiru do reszty.
Przecież ten komentarz jak najbardziej się wpisuje w styl uznanych przez Ciebie komentarzy. Zmień żwir na nieco drobniejszy. Filtr powinien pociągnąć.
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#28

Post autor: ewelcia »

Ale jak ci konstruktywnie poradzić? Mam przyjechać?
Do zmiany jest wszystko :)
A ty widzę doskonale sobie z tego zdajesz sprawę. Wierzę, że za moment będzie cacy. Drugiej opcji nie polecam - po lewo nie wchodzi :P
Obrazek

Autor
shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Piko iwagumi

#29

Post autor: shadowrider »

Drottnar pisze:Zmień żwir na nieco drobniejszy. Filtr powinien pociągnąć.
Chwilę pewnie tak.
Będzie go wciągał dołem przez kratkę, wypluwał górą na skały i mech, aż w końcu stanie.

Dein

Re: Piko iwagumi

#30

Post autor: Dein »

shadowrider pisze:Nie wiem czy wszyscy zrozumieli ograniczenia tego baniaka ale co mogę zrobić?
Jeśli baniak generuje ograniczenia i styl generuje ograniczenia, to znaczy że baniak jest niekompatybilny ze stylem i nawet madżik nie sprawi, żeby:
- żwir był jednocześnie cienki ale na tyle gruby, żeby nie wpadał w otwory kratki
- triada była klasyczna, chociaż nie może być w takim otoczeniu klasyczna, bo zamiast gładkiego dna czy trawnika musi być gruby żwir, do którego pasują trzy razy większe głazy, które nie mieszczą się w litrowym akwarium
ODPOWIEDZ