[375L] Akwa by Hacek

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[375L] Akwa by Hacek

#1

Post autor: hacek »

Witam wszystkich ponownie,

Długo się zbierałem z postawieniem tego akwarium ale prace w końcu ruszyły :) Jest to przeprowadzka z obecnie zalanej 240-tki.

Akwarium:
150x50x50, 10mm, przód i boki opti white
akwarium wykonane przez azoor.pl

Sprzęt:
Filtracja 2 x HW-302
Grzałka 300W aquael
Butla CO2 5kg
Oświetlenie LED docelowo ok 120-130W (obecnie start na 85W).

Podłoże
jbl aquabasis plus (ok 6kg)
żwierek (50kg, granulacji 0,8-1,2mm)

Fauna:
Bocja wspaniała 5 szt.
Gurami mozaikowe 5 szt.
Otoski 5 szt.
Krewetki amano 3 szt.
W planach dodatkowo może skalary, może jakaś ławica małych rybek.

Flora: (niestety nie znam dokładnych nazw roślin)
Micrsorium
Kryptokorona brown
Anubias nana
Mech
Lotos tygrysi
Ludwiga repens
Nurzaniec
pewnie coś tam jeszcze się znajdzie :)

Wstępna koncepcja jeszcze przed zalaniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

[375L] Akwa by Hacek

#2

Post autor: Lech-u »

Poka co dalej się wydarzyło.
Zapowiada się nieźle.

Trochę bym pomarudził z obsadą... Zastanów się jeszcze nad tą kombinacją ryb, którą zaproponowałeś.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

[375L] Akwa by Hacek

#3

Post autor: Rafik »

Czarne tło daje fajną głębię :)
Poka foty już po zalaniu jak tak poukładałeś wszystko.
Zadowolony jesteś z wykonania i klejenia szkiełka z tej firmy?
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

Wnorus
Zapaleniec
Posty: 376
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:50 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy :)
Na imię mam: Robert
Płeć:

[375L] Akwa by Hacek

#4

Post autor: Wnorus »

Przód i boki z opti a paskudne wały sylikonu wystające poza stykającą się powierzchnię szkła nieco psują cały efekt .

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [375L] Akwa by Hacek

#5

Post autor: hacek »

Lech-u pisze:Trochę bym pomarudził z obsadą... Zastanów się jeszcze nad tą kombinacją ryb, którą zaproponowałeś.
Lech-u, mile widziane jakieś sugestie. :)
Najbardziej chciałbym zostawić bocje wspaniałe ale wszystko jest jeszcze do przemyślenia.
Rafik pisze:Zadowolony jesteś z wykonania i klejenia szkiełka z tej firmy?
Wnorus pisze:Przód i boki z opti a paskudne wały sylikonu wystające poza stykającą się powierzchnię szkła nieco psują cały efekt .
Nie bez powodu podałem wykonawcę akwarium… Zamawiając akwa niewiele informacji znalazłem o tym sprzedawcy. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, ale w tym wypadku jakość = cena. Mało spasowane szkło, tępione krawędzie, silikon słabo ściągnięty.

Zostawmy na tym poziomie temat jakości wykonania akwarium. Chętnie podzielę szczegółami, jeżeli ktoś będzie zainteresowany kupnem szkła u tego sprzedawcy.

U mnie akwarium będzie miało małą podstawkę (ramkę) oraz chcę zrobić jakąś delikatną pokrywę, więc spora część spoin będzie ukryta.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

[375L] Akwa by Hacek

#6

Post autor: Lech-u »

hacek pisze:W planach dodatkowo może skalary, może jakaś ławica małych rybek.
Bocje są OK.
To chyba najfajniejsze ryby z moich dotychczasowych doświadczeń. Ruchliwe, wszędobylskie, śpią w różnych pozycjach (nawet na grzbiecie).
Ponieważ jest to ryba stadna, proponuję 7-8 sztuk. A może nawet więcej, a jak urosną, to oddasz komuś. Zapewnij im trochę kryjówek. U mnie lubią rurki dla zbrojników.

Według mnie łączenie skalarów z małymi rybami ławicowymi (np. neonami) jest zawsze lekko ryzykowne. Znane są przypadki, że te ryby żyją zgodnie, ale też jest sporo przykładów, że po jakimś czasie skalary dobierają się do tych drobiazgów.

Poza tym zwróć uwagę, że mieszasz biotopy. Gurami pochodzi z innego regionu świata niż skalary. Samo w sobie nie jest złe pod warunkiem, że zapewnisz parametry wody zgodne dla tych różnych regionów. Jednak takie łączenie jest zawsze "kompromisem".
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

[375L] Akwa by Hacek

#7

Post autor: Miro »

Dołożył bym z tyłu jakieś badyle z mchem , jakąś kolorową ławicę rybek i cieszył bym oczy takim ładnym zbiornikiem aż do znudzenia :-D
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[375L] Akwa by Hacek

#8

Post autor: AquaDreams »

hacek, na połączeniu przedniej szyby z prawym bokiem są takie "smugi". Obserwuj czy to się nie powiększa - oznacz delikatnie markerem dolny poziom tej smugi i jeżeli poleci choć 1mm to radzę "nieco" spuścić wodę - doświadczyłem czegoś podobnego ;(

Na początku swej przygody z moczeniem się wręcz przesiadywałem nocki z bocjami ... fajne rybska ale wszystkiego mieć nie można.
Pozdrawiam,
Arek
Facebook

Autor
hacek
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: sob lis 24, 2012 7:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: [375L] Akwa by Hacek

#9

Post autor: hacek »

AquaDreams pisze:hacek, na połączeniu przedniej szyby z prawym bokiem są takie "smugi". Obserwuj czy to się nie powiększa - oznacz delikatnie markerem dolny poziom tej smugi i jeżeli poleci choć 1mm to radzę "nieco" spuścić wodę - doświadczyłem czegoś podobnego ;(

Na początku swej przygody z moczeniem się wręcz przesiadywałem nocki z bocjami ... fajne rybska ale wszystkiego mieć nie można.
AquaDreams dobre oko masz :) ale na szczęście to tylko jakieś odbicie na zdjeciu. W realu łączenie w tym miejscu jest jednolite, bez żadnej "skazy".

Widzę, że bocje każdemu dają dużo satysfakcji. Dla akwarysty jest co podziwiać a dla tych co mniej uwagi zwracają na akwarium (np. moja żona) wspominają nocki kiedy bocje w nocy spać nie dawały :D :D

Akwarium zalane w czwartek. 1/4 wody z dojrzałego akwa i reszta to kranówka. Po zalaniu lekkie "mleko". Podłączyłem jeden hw-302 z "dojrzałego" akwa i na drugi dzień woda kryształ. Przyznaję, że sam jestem pod wrażeniem zestawienia, szkła opti, tło czarny mat i jasny żwirek, warto było...

Wystarczy zachwalania. Nie do końca jestem zadowolony z aranżacji po obsadzeniu roślin. Czeka mnie jeszcze troche pracy...

Foty wkrótce :)

Wasze zdrowie i udanego weekendu!:)
pzdr
ODPOWIEDZ