[240] Ogólne

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Raciczka
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 10, 2015 11:23 am
Lokalizacja: Warszawa Praga Południe
Na imię mam: Monika
Płeć:

[240] Ogólne

#1

Post autor: Raciczka »

Zbiornik: standardowe 240 l oparte na filtracji biologiczne-mechanicznej za pomocą filtra wewnętrznego Aquael o przepływie 1000l/h. Założenie tego zbiornika to przeciwwaga dla pielęgnic i mrocznego klimatu tamtego akwarium :) Oprócz gupików, gdzie nigdy nie będę cierpiała na za duża ich ilość, w akwarium mieszka stado Akar z Maronii (jeszcze malutkie, sztuk pięć, poczekamy na parę) oraz harem pielęgniczek Kakadu. Do tego kilka sztuk kirysków, trzy "śledzie" (czyli kosiarki), które trafiły jako "wartość dodana" do zakupionej koleżance 112 ;) i kilka sztuk zbrojników niebieskich. Jednym słowem pomieszanie z poplątaniem, ale kolorowo :P z dobrymi parametrami i pełnym zaangażowaniem z dostatnie i spokojne ich życie ;)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

[240] Ogólne

#2

Post autor: fivb77 »

No masz :D a ja tu wielkopłetwy widzę :D i neony w ilości niestadnej :P
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[240] Ogólne

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Klimacik jest :)
Ten filterek nie za słaby ;]
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Raciczka
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 10, 2015 11:23 am
Lokalizacja: Warszawa Praga Południe
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: [240] Ogólne

#4

Post autor: Raciczka »

Wielkopłetwy były. Udało się oddać - to także pozostałość po zakupionej 112 z obsadą. Neony szt całe 3 także pochodzą z tamtej transakcji. Jak pisałam - bajzel ... Filtr musi wytrzymać jeszcze miesiąc. Później trafi tutaj kubeł z 375.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

[240] Ogólne

#5

Post autor: fivb77 »

Jak nic złego nie będzie sie działo w akwarium, no i nie musisz to filtra nie zmieniaj. Nie uważam, żeby był za słaby. Jak spokojnie poprowadzisz zbiornik, nie przerybisz itp. to bedzie Ci hulało :wink:
Chyba, że zachcianka, kwestia estetyki w zbiorniku lub inne historie Cie do tego zmuszają :wink:
Awatar użytkownika

Autor
Raciczka
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 10, 2015 11:23 am
Lokalizacja: Warszawa Praga Południe
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: [240] Ogólne

#6

Post autor: Raciczka »

Filtr będzie zmieniony na 100%. Będę miała wolny JBL e700 z drugiego akwarium - aż szkoda by było go nie użyć :)
Zbiornik moim zdaniem jest przerybiony - 5 akar, 3 neony, 3 kakadu, 3 kosiarki, 5 kirysków, 1 ramireza, zbrojniki niebieskie (ilość ???, ale min 4), 2 platki, gupiki (nie do policzenia już w tej chwili, ale 4 dorosłe samice i 2 samce, maluchów chmara). Kursywa to obsada nie planowana. Mogłabym neony czy ramirezę umieścić z pawiookimi i pozbyć się kłopotu, ale szkoda mi ich. Niech sobie pływają w zieleniaku :)
ODPOWIEDZ