Oceanarium Lizbona

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Oceanarium Lizbona

#1

Post autor: Karat »

Witam. Poprzedni, nieco przedłużony weekend spędziłem w Lizbonie. Oczywiście nie mogło obejść się bez wizyty w oceanarium. Mogę napisać, że działo Pana Amano zapiera dech, ale to jakby nie powiedzieć nic. Trzy godziny minęły błyskawicznie. Za jakość zdjęć przepraszam, sprzętu dobrego nie posiadam (telefon), umiejętności fotografa również. Niemniej, udanego oglądania.
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Oceanarium Lizbona

#2

Post autor: radmac »

Akurat za miesiąc będę w Lizbonie... z aparatem. Punkt podróży dodany :)

karred
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:32 pm
Lokalizacja: Prawa strona Stolicy

Oceanarium Lizbona

#3

Post autor: karred »

Miałem okazję zwiedzić to oceanarium jakieś 3 lata temu- robi wrażenie!
Większe jednak zrobiło na mnie oceanarium w Stralsundzie na północy Niemiec. Bardzo bogata ekspozycja i ogromne akwaria. bilet tylko jakiś drogi z tego co pamiętam...
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Oceanarium Lizbona

#4

Post autor: Karat »

Radmac , koniecznie ;) Jeśli mogę, polecam wdrapać się w okolice Jardim da Cerca da Graça, moim zdaniem najładniejszy widok na Lizbonę. Koniecznie też Largo São Domingos, apokaliptyczny klimat . To dwa mało uczęszczane miejsca, a bardzo piękne. Natomiast rozczarowuje Belem, spokojnie można odpuścić wejście, mega kolejki, a atrakcja żadna. Widok zewnętrzny w zupełności wystarczy. Udanego wyjazdu.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Oceanarium Lizbona

#5

Post autor: radmac »

Karat pisze:Radmac , koniecznie ;) Jeśli mogę, polecam wdrapać się w okolice Jardim da Cerca da Graça, moim zdaniem najładniejszy widok na Lizbonę. Koniecznie też Largo São Domingos, apokaliptyczny klimat . To dwa mało uczęszczane miejsca, a bardzo piękne. Natomiast rozczarowuje Belem, spokojnie można odpuścić wejście, mega kolejki, a atrakcja żadna. Widok zewnętrzny w zupełności wystarczy. Udanego wyjazdu.
Dzięki i dzięki za radę :)
zrobię update ze zdjęciami jak wrócę.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Oceanarium Lizbona

#6

Post autor: radmac »

Byłem. Cudo. 2h siedziałem. Głód mnie wypędził. Spróbuję wieczorem ze szpadla dodać zdjęcia. Odwiedziłem też już miejsca polecone przez Karata. Warto, dzięki.

Klepane ze szpadla
Awatar użytkownika

emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oceanarium Lizbona

#7

Post autor: emil »

karred pisze:Miałem okazję zwiedzić to oceanarium jakieś 3 lata temu- robi wrażenie!
Większe jednak zrobiło na mnie oceanarium w Stralsundzie na północy Niemiec. Bardzo bogata ekspozycja i ogromne akwaria. bilet tylko jakiś drogi z tego co pamiętam...
Chciałem sprostować kolegę, mianowicie tego oceanarium 3 lata temu jeszcze nie było
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Oceanarium Lizbona

#8

Post autor: radmac »

2h to spędziłem tylko w słodkowodnym :)
Takie cudo nabyłem :)
Obrazek
A ze szpadla tylko jedno zdjęcie mam. Reszta w aparacie, jak dotrę do domu to wrzucę
Obrazek

Klepane ze szpadla
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Oceanarium Lizbona

#9

Post autor: Winter »

To cudowna książka. Sama ją mam i nie wiem, ile razy już podziwiałam te zdjęcia.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Oceanarium Lizbona

#10

Post autor: radmac »

Udało mi się zgrać filmik z go-pro
" onclick="window.open(this.href);return false;

Klepane ze szpadla
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Oceanarium Lizbona

#11

Post autor: Conrad »

Ja byłem na otwarciu rok temu i muszę przyznać, że ładnie podrosło to zielsko, teraz ma piękną masę i warto w tym momencie to oglądać! Super!
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Oceanarium Lizbona

#12

Post autor: radmac »

Zebrałem się w sobie i wrzuciłem zdjęcia na serwer.
https://goo.gl/photos/2Whi3UzgtPeg3cm46" onclick="window.open(this.href);return false;

karred
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:32 pm
Lokalizacja: Prawa strona Stolicy

Re: Oceanarium Lizbona

#13

Post autor: karred »

emil pisze:
karred pisze:Miałem okazję zwiedzić to oceanarium jakieś 3 lata temu- robi wrażenie!
Większe jednak zrobiło na mnie oceanarium w Stralsundzie na północy Niemiec. Bardzo bogata ekspozycja i ogromne akwaria. bilet tylko jakiś drogi z tego co pamiętam...
Chciałem sprostować kolegę, mianowicie tego oceanarium 3 lata temu jeszcze nie było

?? :)

Oceanarium zostało otwarte z okazji odbywających się w Lizbonie w 1998 roku międzynarodowych targów Expo '98. Projektantem budynku jest Amerykanin Peter Chermayeff.

proszę spytać chociażby wikipedię.
ODPOWIEDZ