30l Na Dnie

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Buffy84
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 14, 2016 12:11 am
Lokalizacja: UK
Na imię mam: Iza

30l Na Dnie

#1

Post autor: Buffy84 »

Przedstawiam drugie z moich akwariów :) Jest to zestaw Juwel Vio 40 o wymiarach 40 x 26 x 30 cm, światełko NovoLux LED, ale orginalny filtr musiałam wywalić, bo straszną pralkę robił - jest Aquael Uni 280. Grzałka Aquaone 25w. Jako nawóz pałeczki nawozowe Easy Life, od czasu do czasu kropla węgla w płynie i jakiegoś uniwersalnego nawozu. Jako podłoże piasek do piaskownic.

Rośliny to różne mchy, trawnik z gałęzatki, ulubiony rogatek, anubias nana petite.

Obsada - różowe zatoczki i krewetki: fire red, blue pearl, carbon rili, red rili, orange. Oczywiście wiem, że się mieszają itp itd, przeżroczyste potomstwo idzie do innego akwarium, ja się cieszę kolorami, a jak populacja będzie już tylko szarawa to wszyskie zostają przesiedlone i wtedy planuję tylko jeden kolor np. przepiękne blue carbon rili lub blue velvet.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dein

30l Na Dnie

#2

Post autor: Dein »

Przytulne. Leżakowałbym tam z lewej strony.

Przypomina mi czasy piękne, kiedy byłem bardzo początkujący i doświadczenia poszukiwałem na forach o bojownikach. 90% ludzi miało akwarium do 30 litrów. 90% ludzi z tych 90% ludzi nie zawracało sobie głowy podnoszeniem standardów technicznych, tylko próbowało wykombinować coś w ciasnym, niedoświetlonym baniaku bez nawożenia. Wszyscy prędzej lub później męczyli gałęzatkę. Wałkowali, cięli, szczempili <3 Wszyscy mieli gałęzatki, anubiasy, mchy, krypty, sagitarie i rogatki. I o dziwo - mam wrażenie, że wtedy była większa rozmaitość i pomysłowość, niż teraz. Jak na zajęciach w zpt. wszyscy mieli zrobić coś oryginalnego z tych samych materiałów i wysilali wyobraźnię. Teraz - nieograniczona ilość półproduktów i materiałów a wszystko dązy do kilku podobnych schematów.

trend
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 05, 2015 11:06 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

30l Na Dnie

#3

Post autor: trend »

Po prostu super, nie mogę się napatrzyć.
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: 30l Na Dnie

#4

Post autor: tomekmt01 »

Fajowe! :-)
ODPOWIEDZ