Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#1

Post autor: Rrrrogaty »

W końcu postanowiłem się wziąć za takie jedno akwarium , które już od dawna straszyło. Pękło w nim dno, rośłiny trafiły do zastępczego, gdzie wszystko się pięknie zagloniło. W końcu jednak zebrałem się w sobie, rozciąłem szkło i skleiłem od nowa z nowym mocniejszym dnem. Przy okazji pokrywa przeszła też niewielką rewitalizacje.

Obrazek Obrazek

Aranż okazał się być zaskoczeniem również dla mnie. Chciałem spróbować czegoś zupełnie nowego i wykorzystać elementy, których do tej pory nie używałem. Wybór padł na lawę oraz bielutki piasek. Roślinka jest tylko jedna - mały heniek, posadzony na substracie podżwirowym zasypanym czarnym żwirkiem kwarcowym.

Obrazek

Jest minimalistycznie i skromnie. Aquascaping to mocne słowo jak na coś takiego moim zdaniem. Jak to mawiali kiedyś moi znajomi 'wyszło co wyszło'.

Na razie robi spore wrażenie, zwłaszcza po zmroku, gdy piasek świeci jak żarówa.

Całość to eksperyment, chce zobaczyć jak długo uda mi się utrzymać ładny czysty piasek.

Całość opędza chiński kubeł na wkładach na winie, butla z co2, oraz 50W diyowatych ledów.

Zwierzy na razie nie ma, jeszcze o niej nie myślałem. Chcę, by zielone najpierw zaczęło rosnąć.

mikon
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: wt mar 24, 2015 10:32 pm
Lokalizacja: Warszawa, Natolin
Na imię mam: Michal

Re: Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#2

Post autor: mikon »

Ciekawy efekt. Nie wsadzałbym tam zwierza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#3

Post autor: Rrrrogaty »

Chodzą mi po głowie jakieś krewety i mikruski mikruskowate. Ale to dopiero jak całość dojrzeje, ustabilizuje się i zobaczę jakie parametry wody wyszły.

Autor
Dein

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#4

Post autor: Dein »

Jesteś totalnie szalony!!! Krejzol! Ognisko w wodzie :D I to zielone, nie pomarańczowe!!! Wszystko stoi na głowie!

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#5

Post autor: Rrrrogaty »

Gdybym tego tak nie nazwał to byś w pierwszym poście tak określił moją kreację. A tak, to cię zażyłem. Ha! Szach-mat.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#6

Post autor: marcinzabki29 »

Bardzo ciekawe
Pozdrawiam Marcin

Autor
Dein

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#7

Post autor: Dein »

Mylisz się!
Gdybyś tego tak nie nazwał, skupiłbym się na tym, że masz czarne paprochy na bieluchnym piasku i bardzo to nieporządne.

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#8

Post autor: Rrrrogaty »

Paprochy są, bo nie wierze, że prędzej czy później się tam nie pojawią. Wybrałem, więc opcje 'wcześniej'. Zwlaszcza jak się pojawią krewetkowi wandale.

Ale masz racje, tak duży kontrast nie jest dobry dla perfekcjonistów i ludzi z obsesjami.

Autor
Dein

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#9

Post autor: Dein »

Tak. I skarpetki też zakładasz przybrudzone, bo za chwilę i tak się uwalają? Weź, wariacie!
Sypnąłeś niechcący, bo sypałes kopiec za pomocą durszlaka, ale liczyłeś, że nikt nie zauważy. Na wszelki wypadek od razu napisałeś coś o ognisku, żeby odwrócić uwagę.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#10

Post autor: asheka »

A ja myślałam, że będzie bardziej tradycyjnie: lawa ułożona na takich niebieskich, szklanych kulkach, a to wszystko obsadzone alternantherą reineckii red mini. Schematy mnie dopadły.

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#11

Post autor: Rrrrogaty »

@Dein: Nic się przed Tobą nie ukryje jak widzę. Następnym razem jednak Cię załatwię. NASTĘPNYM! A na razie pozwól mi się cieszyć moją straciatellą w podłożu.

@asheka: Myślałem jeszcze nad mchem flame. Flame - płomień, kumasz? ;)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#12

Post autor: rudy1986 »

Wrzuc tam signifery :D beda kozacko wygladac, przy okazji beda na handel, albo Limki garbatki

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#13

Post autor: Rrrrogaty »

Muszę sie zastanowić jakie rybska będą pasować do takiej arktycznej aranżacji.

AKWARIUSZ XVI
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 12, 2016 10:06 am
Lokalizacja: warszawa

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#14

Post autor: AKWARIUSZ XVI »

Oo brawo Panie rogatek wkońcu się wziąłeś za czyszczenie szyb:)

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#15

Post autor: Rrrrogaty »

Im dłużej myślę o obsadzie tym bardziej dochodzę do wniosku, że chyba zostanę przy samych krewetkach. W takim aranżu raczej, żadna ryba nie będzie się dobrze czuła. Może mułojady, by się pluskały w piasku, ale to nie ten litraż, a i chyba kipisz momentalnie, by zrobiły.

Na razie trafiła do zbiorniczka małża :D.

Autor
Gaber

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#16

Post autor: Gaber »

Może do ogniska wrzuć małe stadko malutkich neonowych simulansów :?:

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#17

Post autor: Rrrrogaty »

Te wszystkie male rybki to jednak lubią się mieć gdzie schować. Boję się, że na takiej patelni i bez roślin będą się stresowac bardzo.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#18

Post autor: asheka »

Ja bym tu widziała jakieś niebieskie krewetki.

pebepe
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 16, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Mokotów

Re: Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#19

Post autor: pebepe »

Na podstawie samego tematu byłem przekonany iż w środku będzie kornukopia gupików - wszystkie warianty genetyczne zebrane razem w wirującej niczym ogniste tornado masie, coś jak pielęgnicowy Darwin's Dreampond, tyko na gupolkach :-P

Albo choć mały silniczek z wirniczkiem w środku - co by zrobić wir ("ogień ") nad ogniskiem.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#20

Post autor: marcinzabki29 »

Mateusz, parę dni minęło, wrzuć fotkę jak wygląda teraz :)
Pozdrawiam Marcin

Autor
Rrrrogaty

Re: Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#21

Post autor: Rrrrogaty »

Hemianthus rośnie jak na razie bezproblemowo. Nie stracil nawet pół tonu ze swojej zieleni, a nawet zrobił się bardziej soczysty. Chociaż to może efekt tego, że preparat biosfera się do końca w końcu rozpuścił.

Obrazek

Do akwarium trafiło 20 sztuk velvetów, które świetnie się w nim zaaklimatyzowały i nawet słoneczna patelnia z ledów nie robi na nich wrażenia.

Obrazek

Smerfy dziarsko maszerują sobie po skałkach.

Obrazek

Na lawie nie wiadomo skąd zaczęło sobie coś rosnąć. Albo jakimś cudem z filtra wypadł zarodniczek mchu, albo to coś przywleczone ze świata zewnętrznego.

Obrazek

Jak na razie wszystko idzie ku dobremu. Oczywiście biały piasek przestaje być biały powoli. Zastanawiam się czy jest jakaś metoda by utrzymać go w czystości. Zastanawiam się nad stadkiem kirysków habrosusów i/lub świderkami. Poza tym będzie to może dobra okazja, by sprawdzić skuteczność 'odmulaczy' w płynie.

Obrazek

-- Pt kwi 01, 2016 7:37 pm --

Aha, w akwrium pojawił się jeszcze kamyczek obwiązany caloglossą. Chce zobaczyć ile jest prawdy w tym, że mocne światło może ją wybarwić na ładniejszy kolor.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#22

Post autor: marcinzabki29 »

Krewetki ładnie pasują do tego klimatu, super się komponują.
Dobrze by było żeby Hemianthus nie rozrósł się za bardzo, teraz wygląda super.
Swoją drogą to ciekawe skąd na lawie te roślinki, oby się za bardzo nie rozpanoszyły.
Chociaż patrząc z drugiej strony, może być ładnie.
Muszę wpaść i obejrzeć na żywo ;]
Pozdrawiam Marcin

Autor
Gaber

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#23

Post autor: Gaber »

Chybiony strzał z niebieskimi krewetkami, bo na tle ciemnej lawy wyglądają jakby ich tam nie było :razz:
Zamiast velvetów widoczniejsze są sakury red i orange Przy okazji pasowały by kolorystycznie do ogniska - czerwień/pomarańcz.

Autor
Dein

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#24

Post autor: Dein »

Zgadzam się z Gaberem i domagam się dla niego pochwały!
Nie ma, że niebieskie na czarnym będzie siedziało! Ma być totalny kontrast typu "murzyn na jawie jedzie po trawie". Oraz dosłowność! Jeśli nazwałeś to ogniskiem, to bądź konsekwentny, a nie takie abstrakcje, że zielony ogień!

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#25

Post autor: Rrrrogaty »

Po części Gaber masz racje, aaaaale:

1. To tylko nazwa, która ma ułatwiać rozmowę o akwarium i niekoniecznie musi definiować od razu jego wszystkie losy.
2. Jako, że jest to zbiornik ekspozycyjny to musi być w nim 'to coś'. Niebieska krewetka to jest coś, podczas hdy czerwona jest już tak powszechna, że niedługo będzie dodawana do paczek w czipsach.
3. Niebieskie krewetki ładnie widać na (jeszcze) białym piasku.

@Dein:

Rozważam wykorzystanie instalacji CO2 i podpięcie propan-butanu. Jest szansa, że będzie piękne ognisko. Albo pierwsze kroki rogatkowego programu kosmicznego.

Autor
Gaber

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#26

Post autor: Gaber »

ROGATEK pisze:Po części Gaber masz racje, aaaaale:
-Po drugiej części zapewne też miałbym rację gdybyś na środku "kopca" wsadził kępkę mchu "flame moss" który rosnąc pionowo spiralnie ku górze imituje płomień. Z czasem złamałby widok płaskiego aranżu.

-Natomiast proponowane krewetki "sakury" to tylko pod względem kolorystycznym poza tym jak Ci mało to są liczne odmiany hybrydowe krewetek z wyższych półek które exluzywnie ubarwią obecną monotonię "ogniska"
:arrow: http://novina.pl/krewetki/" onclick="window.open(this.href);return false;

-Dein pod nickiem ma "Nic nie wie, nie słuchać!" i nie zaprzeczam. :hah:

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#27

Post autor: Rrrrogaty »

Tylko, że ja bazuje na tym co mam. A dodatkowy zbiornik na velvety pozwoli mi je selekcjonować i lepiej poprowadzić ich linie. Wynalazki ze strony noviny są może fajne, ale są też drogie. A ja wbrew pozorom mocno się przyglądam aspektom ekonomicznym. Nie mówiąc już o tym, że te wyszukane odmiany wymagają pilnowania parametrów wody i najlepiej lania osmozy i podłoża aktywnego, a tego siłą rzeczy nie ma w tym akwarium.

O flamie myślałem. I nawet cały czas myślę.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#28

Post autor: cinek1916 »

Wystarczy RO i minerały ;)
I nie ma piękniejszej krewetki niż Sakura Fire Red!
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#29

Post autor: nevermindi »

Rogatku, proszę pokaż jak się ma twoja straciatella.

Autor
Rrrrogaty

Ognisko na lodzie - rogatkowa głupawka

#30

Post autor: Rrrrogaty »

Ma się nieźle. Na chwilę obecną poza krewetulami żyją tam ślimole i kilka kirysków oraz dzika horda małożoraczkó, które są tam chyba najważniejsze, bo o nie wszyscy pytają :D. Tydzień temu zrobiłem również pierwsze cięcie heńka, bo było ryzyko, że przegnije od spodu ze względu na miąższość warstwy.
ODPOWIEDZ