Ulubieńcy! ;)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Agatac6
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 23, 2016 7:31 am
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Na imię mam: Agata

Ulubieńcy! ;)

#1

Post autor: Agatac6 »

Moja ulubienica DERMA Obrazek

Niech każdy wstawi zdjęcie swojej kochanej rybki..... :* ♡♡♡
Ostatnio zmieniony pn maja 02, 2016 1:15 pm przez Agatac6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Ulubieńcy! ;)

#2

Post autor: qpnix »

To jedna z moich ulubionych pandziątek
Obrazek


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Ulubieńcy! ;)

#3

Post autor: ubik »

Obrazek

Moja ulubiona krewetka Basia. Trochę skromna. Zawsze nieśmiało pozuje do zdjęć (to ta pierwsza od dołu) Gdy jest w dobrym nastroju, figlarnie skubie nóżkami kolegów i koleżanki.
Awatar użytkownika

qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Ulubieńcy! ;)

#4

Post autor: qpnix »

:)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Dein

Re: Ulubieńcy! ;)

#5

Post autor: Dein »

ubik pisze:Moja ulubiona krewetka Basia.
Krewetka to nie rybka, anarchistko! :/ Też chciałem wstawić bezkręgowiec Pijawka Ślimacza, ale wyraźnie jest napisane, że ma być rybka, a żadnej rybki nie chciałbym wyróżniać, bo reszta strzeli focha :/
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Lucky

#6

Post autor: jacekzabki »

Obrazek

A to moja ulubiona rybka- samiec Red Turkus. Jedyna jaka reaguje na imię- naprawdę! :D. A nazwałem go tak gdyż gdy go kupowałem (około 1,5 roku temu) był bardzo schorowany- miał około 8-9 cm, mieszkał w około 60 litrowym akwarium wraz z trzema wielkimi około 30 cm gibbicepsami, był bardzo zarobaczony, nie miał już siły pływać i kiwał się na boki a ciało miał już prawie czarne. Szkoda mi się biedaka zrobiło ale wtedy byłem na etapie kupowania tanio bo uczyłem się hodowli paletek więc wziąłem tego biedaka za jakieś 20 czy 30 zł :/ . Udało mi się w czasie kwarantanny odrobaczyć go, powoli zaczął jeść a po wpuszczeniu go do akwarium ogólnego zaczął szybko rosnąć i teraz dominuje w akwarium. Odwdzięczył mi się za uratowanie życia pięknym barwami i kształtem a obecnie ma około 19- 20 cm i wraz ze swoją partnerką (również red turkus) co 2-3 tygodnie pilnuje ikry. :mrgreen:

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Ulubieńcy! ;)

#7

Post autor: ubik »

Dein pisze:Krewetka to nie rybka, anarchistko! Też chciałem wstawić bezkręgowiec Pijawka Ślimacza, ale wyraźnie jest napisane, że ma być rybka,
Zazdrościsz mi złośniku tego, że pierwsza złamałam reguły gry i akwarystyczny schemat "ulubionej ryby"!
Czy Twoja Pijawka Ślimacza posiada jakieś pieszczotliwe imię?
Dein pisze:żadnej rybki nie chciałbym wyróżniać, bo reszta strzeli focha
I dlatego to właśnie krewetka Basia zasłużyła na tytuł the best. Inne krewetki (Szymon, Marek i Krystyna) nie zazdroszczą, a nawet cieszą się z sukcesu Basi.

Dein

Re: Ulubieńcy! ;)

#8

Post autor: Dein »

ubik pisze:Czy Twoja Pijawka Ślimacza posiada jakieś pieszczotliwe imię?
Nie. Wyobraź sobie, mądralo, że nie wszystcy przepadają za klasycznymi pieszczotami!
Pijawka lubiła, żeby o niej mówić Motylico Wątrobowa.
Mrużyła wtedy ślepka, że niby urażona, ale próżność jej była połechtana w najwyższym stopniu. Pijawka, chociaż w mojej opinii całkiem normalna i poczciwa (nie jej wina, że musiała wysysać zatoczki), lubiła o sobie myśleć jak o złośliwej i występnej bestii. No to żadne klasycznie pieszczotliwe zwroty nie dałyby jej satysfakcji.
Motylica Wątrobowa zaś cieszy się (tak, pewnie też się cieszy) okropną reputacją, zwłaszcza po tym, jak w "Z Archiwum X" pokazano Czlowieka-Motylicę Wątrobową - kawał monstra bez skrupułów.

Mimo wszystko - Ordnung muss sein! Masz podać rybę albo powiem moderatorom, żeby Ci dali ostrzeżenie i pouczyli!

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Ulubieńcy! ;)

#9

Post autor: ubik »

Dein pisze:"Z Archiwum X" pokazano Czlowieka-Motylicę Wątrobową
Ja pamiętam tylko monstrualne komary i człowieka żywiącymi się nowotworami;) Człowiek motylica-wątrobowa brzmi jak bohater filmów klasy b, które uwielbiam.
Dein pisze:Ordnung muss sein!
Ja nie znam niemieckiego (chociaż zawsze chciałam się nauczyć)! Mogę się tylko domyślać, że zamówienie musi być.

Skoro zostałam postawiona pod murem (
Dein pisze:powiem moderatorom, żeby Ci dali ostrzeżenie i pouczyli!
- na niczym mi tak nie zależy jak na reputacji internetowej)

Oto moje ulubione ryby:

Dobra... coś się zwaliło i nie chce się dodać zdjęcie. A więc to była moja ulubiona ryba. Kręci mnie jej psychodeliczne spojrzenie. Dziecko przyjaciół, nazwało ją "roztańczona Angelina" - podobno to z jakiejś bajki? Musicie mi wszyscy wierzyć na słowo, dopóki nie zniknie jakiś błąd na stronie. To bardzo ładna ryba. Figlarna i energiczna. Lubię gdy zdecydowanym ruchem połyka bąbelki powietrza.

Dein

Ulubieńcy! ;)

#10

Post autor: Dein »

Gdybyś chciała wiedzieć, jak wygląda Człowiek-Motylica Wątrobowa to dla Ciebie znalazłem.

Obrazek

Zwróć uwagę, jak bardzo dbam o Twoje bezpieczeństwo.
Wyobraziłem sobie, że może szukasz bratniej duszy, a może wygląd nie jest dla Ciebie bardzo ważny, więc nie odrzucasz nikogo tylko dlatego, ze brzydko wyszedł na zdjęciu. Może nie masz starszego brata, który powiedziałby na widok zdjęcia tak wyglądającego absztyfikanta: słuchaj, siostro, coś mi się wydaje, że to człowiek-przywra.
Ale ja tu jestem i uroniłbym łezkę, gdyby Ci się przytrafiła śmierć z gęby mutanta. Przestrzegam Cię przez człowiekiem-motylicą i przed człowiekiem-owsikiem i innymi ludźmi, którzy wyglądają dobrotliwie, ale są zmuszeni żerować na człowieku!

Rybkę ulubioną wkleję, ale najpierw muszę się zastanowić, która na to zasługuje. Gienadij ostatnio bardzo bucuje.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Re: Ulubieńcy! ;)

#11

Post autor: ubik »

Dein pisze:brzydko wyszedł na zdjęciu
Ten tutaj jegomość wcale nie wyszedł tak źle. Ponętne, pełne usta kuszą... Dzikie spojrzenie przyciąga.
Dein pisze:Może nie masz starszego brata
Mam, a ten nieustannie próbuje mnie sprzedać komuś kto idealnie pasuje mu na szwagra. W jego wypadku raczej wyglądało by to tak "słuchaj siostro, co z tego, że to człowiek-przywra... lepszego szwagra dla siebie nie znajdę!"
Dein pisze:uroniłbym łezkę, gdyby Ci się przytrafiła śmierć z gęby mutanta
<3 Już dawno nie przeczytałam/usłyszałam czegoś równie miłego. Świadomość zgonu od spotkania z mutantem przestała szargać moje nerwy raz na zawszę! Teraz wiem, że chociaż jedna osoba uroni łzę!

A co do ulubionej rybki to może teraz uda się wkleić:

Obrazek

Nic się nie zmieniło. Ci sami ulubieńcy (trochę z przypadku je posiadam) Ta tłusta z przodu jest ulubiona. Jako jedyna ma czerwone oczy, a ja lubię odmieńców.

Dein

Re: Ulubieńcy! ;)

#12

Post autor: Dein »

ubik pisze:Ponętne, pełne usta kuszą... Dzikie spojrzenie przyciąga.
Gdyby założyć mu czarny golf i dodać długą grzywkę, wyglądałby jak poeta, którego dusza krzyczy, oczy widzą za dużo i łzawią w szoku, a usta bezgłośnie szepczą słowa niewypowiedziane, które dyktuje udręczona głowa.
Dobrze, że są dziewczęta, które dostrzegają niezwykłość takich dziwaków.

Kirys albinos jest trochę podobny do człowieka-przywry. Ta sama blada cena, napuchnięty wygląd, tylko usta inaczej pomyślane. Albo odwrotnie - człowiek przywra wygląda jak bardzo stary albo okrutnie doświadczony, zmacerowany, rozmięknięty kirys albinos, u którego nie zagrały mechanizmy wyrównywania ciśnienia w organizmie. I w dodatku z ryjkiem odpadniętym, prawdopodobnie na skutek nieleczonego gnicia pyska.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Re: Ulubieńcy! ;)

#13

Post autor: ubik »

Ja jeszcze dodałabym okulary i już jest gotowy literacki debiut roku!
Obrazek
Dein pisze:Kirys albinos jest trochę podobny do człowieka-przywry.
Jesteś w błędzie! Człowiek-przywra ma jeszcze romantyczne, różowe policzki! Kirysek nie ma takich uroczych rumieńców!
Dein pisze:I w dodatku z ryjkiem odpadniętym
i bez zębów! Jestem przekonana o tym, że nie jedna panna marzy o pocałunku szczerbatego! Wyczuwam zbliżający się wielkimi krokami nowy trend... Minęła epoka mężczyzny-drwala, wkrótce wszyscy zapomną o mężczyźnie-księciu... już od jutra nowym witryny sklepowe i kolorowe czasopisma opanuje MĘŻCZYZNA-PRZYWRA!
ODPOWIEDZ