112l Brenda - trudne początki

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#1

Post autor: brenda »

W zasadzie nie powinnam dodawać tematu, bo w opisie działu jest o chwaleniu się zbiornikiem. A ja się nie mam czym chwalić :P Z drugiej strony - jest źle, ale było gorzej. To pocieszające.
Poza tym łażąc po internecie widzę pełno zdjęć pięknych akwariów. Wspaniała inspiracja. Ale też jest to trochę dołujące, bo mam przez to wrażenie, że wszyscy potrafią lepiej niż ja i po co się w ogóle zabierałam za coś, na czym się nie znam. Tak więc może ktoś myśli tak samo i mój post z akwarium bez polotu będzie dla niego wspaniałym pocieszeniem. Ponadto mam nadzieję, że za jakieś dwa lata będzie można porównać zdjęcia z ostatnich postów z tymi, które dodam dziś i powiedzieć "ooo! wystarczyło poczekać! jaka zmiana!".
Chociaż wiadomo, co mówią o nadziei... :P
Dobra. Tyle o mojej motywacji.

Ad rem, moi mili:

zbiornik zalany dokładnie 28 grudnia 2016 roku. Obraz nędzy i rozpaczy:
Obrazek

Stan na dzień dzisiejszy:
Obrazek

Jakbym nie widziała, jakie ludzie mają ładne akwaria to nawet by mi się podobało. Ale zobaczyłam i mi się nie podoba :P
Generalnie żałuję, że nie dałam sobie więcej czasu i nie wykonałam jakiejś wypasionej aranżacji zanim wpuściłam rybki. Takiej wielkokorzeniowej. Ale już po ptakach a przecież nie będę robić restartu tuż po założeniu. Za to zaczynam doceniać znaczenie cierpliwości.

Jestem rozdarta pomiędzy "chcę, żeby moje rybki miały jak najlepiej" a "chciałabym trochę roślinek i żeby cieszyło oko". Więc światło słabe, bo Neonki, podłoże piaszczyste, bo w planach pielęgniczki, próby zakwaszania wody itd. W skutek tego wszystkiego ograniczony wybór roślin. Planuję dodać mocno porozgałęziany korzeń, z idącą w górę gałęzią porośnietą mchem. Ale póki co nie dało mi się znaleźć odpowiedniego. Typowego BW nie chcę. Klimatyczne, ale za ponure na początek.

Nie jest to więc akwarium biotopowe. Ciężko mi je jakoś konkretnie określić, więc mówię, że to Low-Tech. Chociaż to też naciągane. Po prostu akwarium człowieka, bez zmysłu artystycznego :P

Na razie przeżyłam olbrzymi zakwit pierwotniaków. Glonów nie mam i mam nadzieję nie będzie. Ślimaki jakieś miałam, ale nawet ich nie widziałam. Tylko puste muszle i zadowolona Helenka świadczą o ich obecności.

80x35x40, 112l
Podłoże: cienka warstwa gliny, na to piach od znajomego ze żwirowni
Kamulce - węgiel kamienny
Rogatek, nadwódka, moczarki, zwartka oraz trzy niezidentyfikowane.
Twardość, wg testów paskowych zbiłam z <14 do <7.
PH - 6,8 - 7,5 (zależy, czym mierzę)
KH - około 10
Lampa led 16W 1650lm
temperatura - 23 stopnie
Filtracja - Aquael Unifilter 1000 - wata perlonowa + gąbki + torf i kaskada HBL 701 - ceramika + wata . Na innym forum wyzywali, że za mało :(
Obsada: 6 razy kirysek pstry, 15 razy Neon Innesa. W planach pielęgniczka żółta (para) i coś jeszcze, ale nie mogę zdecydować się co. Dojdą jak ogarnę wystrój do końca.

Aparat - słaby. Lepiej nie będzie :P
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#2

Post autor: Lech-u »

brenda pisze: temperatura - 23 stopnie
Wiem, widzę.

Z takim oświetleniem możesz mieć lekkie problemy z utrzymaniem roślin.
Nawet jak dasz CO2.

Faktycznie, trochę cierpliwości się przyda...

Nie poddawaj się tylko!!!
Każdy z nas miał swoje pierwsze akwarium.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#3

Post autor: Tygrys »

Na jakim forum cie wyzywali :?: Daj na środek żabienice amazońska,jest niewymagająca,jak dojdą pielgniczki żółte to muszą mieć kryjówki ,lupina kokosa,doniczka wypalanej glinki.Podłoże super dla rybek. Aha temperatura to minimum 25 stopni.
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2017 2:42 pm przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#4

Post autor: brenda »

TYGRYS pisze: dojdą pielgniczki żółte to muszą mieć kryjówki ,lupina kokosa,doniczka wypalanej glinki
W tym "skalniaku" są trzy niewielkie grotki zamknięte plus jeden tunel przelotowy. Mam nadzieję, że potworzy mi się więcej jak dołożę jakiś odpowiedni korzeń. Dlatego najpierw wystrój, potem dokładanie rybek.
TYGRYS pisze: temperatura to minimum 25 stopni.
a to nie będzie z kolei za wysoko dla Innesów?
TYGRYS pisze: Na jakim forum cie wyzywali
aquaforum. Bardzo rzeczowi, konkretni ludzie z naprawdę ogromną wiedzą, ale niektórzy dość mocno brutalni. Boję się im zadawać pytania, bo wyzywają :P I tak luźno pogadać też nie bardzo. W każdym razie jak pytałam, jaki filtr wewnętrzny się nada to mówili że żaden i że musi być kubełek. To teraz oszczędzam na niego
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2017 2:51 pm przez brenda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#5

Post autor: Tygrys »

Tak myślałem,że na auqaforum,dla neonków nie będzie i kirysków.Sam mam te rybki u siebie i jest ok.Jak będzie korzeń możesz go obwiązać mikrosorium. Tak kubełek na biologiczną filtracje,ja mam wkłady ehaim biomech 1l i 3l subtsrat pro.Wtedy robisz kaskade jako mechanik plus kubełek biolog,a turbina aut
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2017 2:56 pm przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#6

Post autor: brenda »

to jak uzbieram pieniędzy. Na razie wywaliłam z kaskady gąbki i właśnie maksymalnie wypełniłam ceramiką. Kupiłam wiaderko 1,6kilo i tak 1/4 na razie udało mi się tam upchnąć. Mam nadzieję, że dopóki nie zwiększę obsady wystarczy
Lech-u pisze: brenda pisze:
Źródło postu temperatura - 23 stopnie

Wiem, widzę.
Jak? Po którejś roślince biednej widać, że jej chłodno? :(
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2017 3:05 pm przez brenda, łącznie zmieniany 1 raz.

Gugasek
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: pn sie 24, 2015 9:40 pm
Lokalizacja: Karczew
Na imię mam: Sławek
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#7

Post autor: Gugasek »

Termometr pokazuje :what:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#8

Post autor: Lech-u »

brenda pisze:

Lech-u pisze:
Źródło postu brenda pisze:
Źródło postu temperatura - 23 stopnie

Wiem, widzę.


Jak?
Na termometrze!
Przecież masz termometr przy przedniej szybie!
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#9

Post autor: saintpaulia »

Lech-u ma zboczenie termometrowe, nie przejmuj się.
Każdy jakoś zaczynał, kubełek nie jest wymogiem koniecznym by prowadzić zdrowe akwarium. Ale ułatwia życie.
Jedyne co bym zmieniła, to już teraz dokładała więcej łatwych, cieniolubnych roślin. Mikrozoria, anubiasy, bolbitis, pelia, subwassertang.
Na start dobrze jest sobie wybrać jakiś jeden zbiorniczek na wzór i iść w jego kierunku. A jak już się nabierze wyczucia, to iść za własnym poczuciem estetyki.
Najważniejsze, że zwracasz uwagę na dobro zwierzaków!
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#10

Post autor: fivb77 »

Cześć, a czym dokładnie oświetlasz, ile i czego tam świeci?
Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś włożyła tam jakiś długi korzeń np na tył. Czasem jeden dobrze dobrany (albo kilka :P ) potrafi wizualnie zmienić akwarium na coś pięknego :)
Aha, nie podnoś temperatury jak sugeruje Tygrys, masz naprawdę dobrą dla Twoich ryb - innesy trzyma się właśnie w temperaturze do 23. Dla przyszłych borelek również będzie to dobra temperatura.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#11

Post autor: fajerka »

ja bym to nazwala Leszkowym fetyszem :what:

b. obiecujacy baniaczek i rozwojowy
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#12

Post autor: brenda »

Lech-u pisze: Na termometrze!
Przecież masz termometr przy przedniej szybie!
Masz w oku specjalny sprzęt poprawiający jakość zdjęć?:P
Niedobrze ze na przedniej szybie?:P Jakbym go bardziej schowała to bym nic nie widziała. A nie oszukujmy się, to nie termometr psuje efekt wizualny :P
saintpaulia pisze: Jedyne co bym zmieniła, to już teraz dokładała więcej łatwych, cieniolubnych roślin.
Właśnie bym chciała, ale boję się, że jak zajmę więcej miejsca w zbiorniku to w ogóle mi się nie uda korzenia nigdzie wpasować jak już go znajdę. A roślinki chyba nie lubią przesadzania.
saintpaulia pisze: Na start dobrze jest sobie wybrać jakiś jeden zbiorniczek na wzór i iść w jego kierunku.
No i właśnie to zrobiłam. Niestety już po zarybieniu :P
fivb77 pisze: Cześć, a czym dokładnie oświetlasz, ile i czego tam świeci?
LEDDY TUBE RETRO FIT SUNNY 16W 1650lm. Mam mechaniczny włącznik i jakos od 8:45 do 22 świeci (ciężko to dokładnie ustawić). Z tym że czasem kieruję na tylną ścianę, żeby mniej świeciło, bo mi się przypomina że Neonki nie lubią ostrego światła.

Taki zonk. Dopóki nie ma roślin, które zacienią zbiornik zabieram światło. Ale rośliny do zacienienia bez niego nie mają jak urosnąć. Nie wiem jak uciec z tej pętli :P
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#13

Post autor: austen721 »

brenda pisze: Jakbym nie widziała, jakie ludzie mają ładne akwaria to nawet by mi się podobało. Ale zobaczyłam i mi się nie podoba :P
Generalnie żałuję, że nie dałam sobie więcej czasu i nie wykonałam jakiejś wypasionej aranżacji zanim wpuściłam rybki.
Nie załamywała bym się, bo tak naprawdę akwarium ewoluuje razem z Tobą. Zbierasz ziarnko do ziarnka, to jakiś korzeń to roślinka i tak powoli dostosujesz akwarium do tego, jak chcesz żeby wyglądało.

Ja zaczynałam od kamyczków na podłożu, sztucznych roślinek. Potem powoli wywalałam sztuczne, wsadziłam zamiast tego korzeń. Potem wymieniłam 1/3 podłoża itd itd aż w końcu mam akwarium, które mi się podoba :)
Welonkowy potwór
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#14

Post autor: brenda »

właśnie w tym rzecz, że większość ludzi wrzuca zdjęcia dopiero jak już akwarium wygląda super. To ja się wyłamuję i wrzucam od razu :D
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#15

Post autor: austen721 »

To efekt "przed" i "po" będzie wow :cool:
Welonkowy potwór

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#16

Post autor: 12dot12 »

Od czegoś trzeba zacząć :) chyba każdy z nas miał na początku podobne baniaki. Ale spokojnie, jak się przyłożysz, to za kilka miesięcy będziesz miała piękny podwodny ogród. Jak na początek jest całkiem dobrze.
A teraz kilka rad :cool:
Masz za wysokie twardości i pH. To woda dla gupików, nie dla borelek czy neonów. Najlepiej, jak sobie kupisz filtr RO (albo będziesz przynosić wodę demineralizowaną, np. Polaris) - bo dopóki nie zbijesz KH do max. 2, to nie ma co marzyć o trwałym zakwaszeniu. (Aquacidy i inne kwasy mineralne zbijają twardość węglanową, ale przy okazji zwiększają GH / zasolenie...) Dla tego typu rybek najlepiej się sprawdza RO z małym dodatkiem przesączu torfowego :) zrobienie armatki jest banalnie proste. Jak coś to mogę doradzić, co i jak i czym to się je - od jesieni przestawiłam swoje akwaria na RO i to była dobra decyzja :)
Rośliny: faktycznie może być z nimi trochę trudno, ale jak już radziła Saintpaulia, możesz pójść w cieniolubne - np. anubiasy są (moim zdaniem) piękne i bardzo niewymagające, rosną wszędzie, muszą tylko mieć kawałek korzenia i kłącze ponad piaskiem. Co poza tym... Limnofile lubią kwaśną wodę. Moczarka i rogatek raczej Ci się rozpuszczą. Dobre do tych warunków są kryptokoryny. I mech, tylko że on łapie wszelkie syfy. Korzeń (albo dwa) porośnięty mchem bardzo fajnie ożywi aranżację, jak już napisał fivb77. Żabienicom - jeżeli się na nie zdecydujesz - możesz dać pod korzenie kulki gliniano-torfowe.
Filtr... Kubełek to naprawdę najlepsza opcja. Przerabiałam wszystko - i wewnętrzne, i kaskadę - wewnętrzny się szybko zapycha, kaskada hałasuje. Kubeł czyścisz raz na rok; poza tym, jak odpowiednio wybierzesz, będzie prawie niesłyszalny. Aha... gąbka to jest dobre medium filtracyjne. Niedoceniane, ale dobre. Osadzają się na nim bakterie nitryfikacyjne, wyłapuje zabrudzenia. Możesz dać pół na pół gąbkę z ceramiką w kaskadzie, powinno być dobrze :)
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#17

Post autor: PawelWaw »

saintpaulia pisze: Na start dobrze jest sobie wybrać jakiś jeden zbiorniczek na wzór i iść w jego kierunku.
To jest świetna rada ! Moja z kolei jest taka , aby obejrzeć akwaria osób , które dają Ci rady i kierować się tylko radami osoby ,której zbiornik przypadł Ci do gustu . Wiadomo , gdzie kucharek sześć ....
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#18

Post autor: saintpaulia »

Nie zawsze jest szansa na rady od autora naszego ideału.

MsNobody
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: wt gru 06, 2016 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa,rembertów
Na imię mam: Marcin
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#19

Post autor: MsNobody »

Fajni że masz tyle miejsca możesz sądzić i sądzić. Większość z tu obecnych ma problem że chciało by jeszcze a nie ma gdzie. :D . Będę bacznie śledził postępy. Życzę powodzenia
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#20

Post autor: Miro »

.
PawelWaw pisze: Wiadomo , gdzie kucharek sześć
Święte słowa ! :D
12dot12 pisze: , kaskada hałasuje.
12dot12 pisze: ... Kubełek to naprawdę najlepsza opcja
Ja miałem kubełek i wymieniłem na wewnętrzny i kaskadę.
Oba filtry są ciche i mam filtracje taką jak chciałem. Jest ok .

Agatko, do wszystkiego musisz sama dojść tzn. wybrać opcje taka jak tobie pasuje. Tak jak widzisz, co akwarysta to inne upodobania. :D
Czy kubełek ,czy inny filtr to nie ma znaczenia. Ważne aby akwarium funkcjonowało poprawnie a rybki żyły długo i szczęśliwie :D
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#21

Post autor: marcinzabki29 »

MsNobody pisze: możesz sądzić i sądzić
A kogo Ty chcesz sądzić :hihi:
Wracając do Twojego akwarium, żebyś widziała moje na początku - porażka.
Ja proponuję dosadzenie roślin, ale po włożeniu korzenia który masz w planach.
A jakie, to już Koleżanka Ci podpowiedziała.
Niczym się dziewczyno nie przejmuj - nie od razu Kraków zbudowano.
Z akwarium na pewno będziesz zadowolona i to nie za dwa lata - wierz mi.
Moje nabrało dużo lepszego wyglądu po dwóch / trzech miesiącach pobytu na forum.
Głowa do góry, nie jest źle.
Oceniając - na razie troszkę goło, ale przecież się to zmieni.
Powodzenia.
ps. Aquaforum jest dziwnym forum, pełne mądrali, którzy nie potrafią dawać rad, tylko szydzą.
Pozdrawiam Marcin

MsNobody
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: wt gru 06, 2016 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa,rembertów
Na imię mam: Marcin
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#22

Post autor: MsNobody »

marcinzabki29 pisze:
MsNobody pisze: możesz sądzić i sądzić
A kogo Ty chcesz sądzić :hihi:
Wracając do Twojego akwarium, żebyś widziała moje na początku - porażka.
Ja proponuję dosadzenie roślin, ale po włożeniu korzenia który masz w planach.
A jakie, to już Koleżanka Ci podpowiedziała.
Niczym się dziewczyno nie przejmuj - nie od razu Kraków zbudowano.
Z akwarium na pewno będziesz zadowolona i to nie za dwa lata - wierz mi.
Moje nabrało dużo lepszego wyglądu po dwóch / trzech miesiącach pobytu na forum.
Głowa do góry, nie jest źle.
Oceniając - na razie troszkę goło, ale przecież się to zmieni.
Powodzenia.
ps. Aquaforum jest dziwnym forum, pełne mądrali, którzy nie potrafią dawać rad, tylko szydzą.
Miało być sadzić

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#23

Post autor: brenda »

Obrazek
Działamy :D
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#24

Post autor: fajerka »

zacny korzen :-)
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#25

Post autor: Lech-u »

Trochę masz bałagan w kuchni.

Ile gotowalaś korzeń?
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#26

Post autor: brenda »

mała kuchnia. Starczy zostawić jedną rzecz nie tam gdzie trzeba i juz jest bałagan :P

na razie suszyłam na piecu tydzień, potem gotowałam w solance 2h. Teraz gotuję w czystej. Zastanawiam się czy jutro tego gotowania nie powtórzyć.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#27

Post autor: Miro »

A ile soli sypiesz do garnka ?
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#28

Post autor: brenda »

kilogram. Więcej nie mialam
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

112l Brenda - trudne początki

#29

Post autor: marcinzabki29 »

Korzeń rzeczywiście ładny.
Pewnie po takiej solance, dobrze będzie go dobrze wypłukać i wygotować w czystej. Może to banalne co napisze, surowy ziemniak dobrze wyciąga sól. Tylko go nie rozgotuj :wink:
Pozdrawiam Marcin

Psyho

112l Brenda - trudne początki

#30

Post autor: Psyho »

Skąd taki korzeń masz? Podoba mi się.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ