dwumiesieczne 825l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#1

Post autor: lukiira »

kilka fotek z mojego 825l - zalozone 3stycznia br. 7 altum peru f1, 4 manacapuru wf, 7sterbi wf, zbrojniki l200 f1, l190,3x l333 f1, l114 wf, czerwone i czarne neonki,

zamowione : drobnoustek x10wf , 10x altum scalere wf , 50 czerwonych neonkow. na razie to tyle... :)




obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#2

Post autor: sum »

Klimatycznie, super baniak.
Zazdroszczę litrażu.
Ostatnio zmieniony czw mar 02, 2017 8:49 pm przez sum, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Martoszka
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 9:01 pm
Lokalizacja: United Kingdom
Na imię mam: Marta
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#3

Post autor: Martoszka »

moje marzenie taki litraż bardzo obiecujący już nie mogę się doczekać jak będzie wyglądać za pół roku :D
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Moje też, ale....
Napisz coś o filtracji.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Martoszka
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 9:01 pm
Lokalizacja: United Kingdom
Na imię mam: Marta
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#5

Post autor: Martoszka »

eh własnie zawsze jest jakieś "ALE..." :sad:

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#6

Post autor: lukiira »

marcinzabki29 pisze: Moje też, ale....
Napisz coś o filtracji.
filtracja... 150l wody w sumpie, 30l bio ceramiki, gabki, flizelina, woreczki z czyms co zatrzymuje amoniaki... codzienna automatyczna podmiana wody ro ok 65l .. chyba tyle :)

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#7

Post autor: Witek »

"Skalary" wszystkie mają zostać czy będzie selekcja...
Czy zamierzasz coś jeszcze dosadzić... miejsca trochę jest ale chyba warto by było nieco zagracić...
Może jeszcze jakieś pielęgniczki dodać...
Jakie masz obecnie parametry czy jakoś mineralizujesz RO?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#8

Post autor: Lech-u »

lukiira pisze: odzienna automatyczna podmiana wody ro ok 65l
Opowiedz o tym. Jak to robisz? Jakie sterowniki masz? Jakie czujniki? Może podasz zdjęcie?
Gromadzisz wodę i potem jest wlewana, czy "kapie" non stop?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#9

Post autor: Zbyszek »

Podobają mi się korzenie :) - lubię jak jest dużo drewna w zbiorniku. Przydało by się coś zrobić z tylną szybą - pomyśl o jakimś tle. No i jak dla mnie za dużo w obsadzie jest tych " wf " - osobiście nie jestem zwolennikiem niszczenia gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku :(.
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#10

Post autor: ahr »

"Kolorofon błyska, super - ekstra dyska..."
Fajne szkło, fajne ryby. Serio potrzebna taka cepelia?
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#11

Post autor: lukiira »

Witek pisze: "Skalary" wszystkie mają zostać czy będzie selekcja...
Czy zamierzasz coś jeszcze dosadzić... miejsca trochę jest ale chyba warto by było nieco zagracić...
Może jeszcze jakieś pielęgniczki dodać...
Jakie masz obecnie parametry czy jakoś mineralizujesz RO?

roslin i tak jest za duzo... kompromis z zona... ja lubie typowe bw ale w salonie moglo by straszyc :)
pielegniczek nie bedzie - mialem akwa z pielegnicami... nie dziekuje - za duzo przemodelowuja w akwarium...
parametry ktore mierze na bierzaco co temperatura 27-8st ph 7.2 a schodze z 7.95 , szyszki olchy w drodze wiec ph niebawem spadnie i sie zakwasi jak na bw przystalo :)
Dodano po przerwie do tego postu:
Witek pisze: "Skalary" wszystkie mają zostać czy będzie selekcja...?
zobacze co mi najbardziej lezy i w ciagu paru miesiecy zadecyduje co zostaje a co idzie
Dodano po przerwie do tego postu:
Lech-u pisze:
lukiira pisze: odzienna automatyczna podmiana wody ro ok 65l
Opowiedz o tym. Jak to robisz? Jakie sterowniki masz? Jakie czujniki? Może podasz zdjęcie?
Gromadzisz wodę i potem jest wlewana, czy "kapie" non stop?
w szawce obok sumpa stoi 54l akwa z podlaczona woda ro i grzalka 25st, dolewa sie na zasadzie tak jak spluczka w wc plywajacy zawor domykajacy sie. mala pompka przez 1.5h na timerze woda ro wlewa sie do 3komory sumpa (sump 4 komory), na kolejnym timerze przez 1.5h pompka woda sie wypomopwywuje sie z sumpa z 1szej komory do studzienki za sciana. i tak mi to smiga z powodzeniem
Dodano po przerwie do tego postu:
Zbyszek pisze: Podobają mi się korzenie :) - lubię jak jest dużo drewna w zbiorniku. Przydało by się coś zrobić z tylną szybą - pomyśl o jakimś tle. No i jak dla mnie za dużo w obsadzie jest tych " wf " - osobiście nie jestem zwolennikiem niszczenia gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku :(.
korzenie z Polski (ja mieszkam w irlandii)
jak bede kiedys robil generalke to zrobie tlo jednolite czarne albo ciemny braz. wf... u mnie zle nie maja :)
Dodano po przerwie do tego postu:
ahr pisze: "Kolorofon błyska, super - ekstra dyska..."
Fajne szkło, fajne ryby. Serio potrzebna taka cepelia?
narazie sie rozkoszuje tym co mam - testuje na rozne sposoby co mi bardziej lezy. za dnia 10h cepelii nie widac bo sa halogeny wlaczone 5x20w led. wieczorem wylaczam bo za jasno mi.. :)
Dodano po przerwie do tego postu:
lukiira pisze:
Witek pisze:
czy jakoś mineralizujesz RO?
dodalem niepotrzebnie mineralow na samym poczatku i podskoczylo ph, czemu niepotrzebnie, a dla tego ze to bylo akwarium po morszczaku i tam juz bylo sporo mineralow samo w sobie... nawet po wyczyszczeniu
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#12

Post autor: Lilek »

Uwielbiam czarne wody, ale tu ich nie widzę, jak ten startrek ze środka śmignie w nadświetlną to już wogóle nie będzie wiadomo co to jest. Można zrobić fajne klimatyczne BW z zielonymi akcentami, które będzie ozdobą salonu. Pielęgniczki to nie pielęgnice, nie urządzą baniaka po swojemu, są po prostu za małe, co najwy zej przy tarle parre dołeczków wykopią.Ryby super, zrób altumom parę fotek i wrzuć jeśli możesz, dziwne że wytrzymują takie parametry skoro to WF. Skoro masz sumpa to wrzuć w jedną z komór skarpetę z torfem(torfu dodawaj stopniowo) ładnie zejdziesz wtedy z pH i da fajny kolorek, będzie efektywniejsze niż szyszki. Zacny litraż ma możliwości.

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#13

Post autor: lukiira »

Lilek pisze: Uwielbiam czarne wody, ale tu ich nie widzę, jak ten startrek ze środka śmignie w nadświetlną to już wogóle nie będzie wiadomo co to jest. Można zrobić fajne klimatyczne BW z zielonymi akcentami, które będzie ozdobą salonu. Pielęgniczki to nie pielęgnice, nie urządzą baniaka po swojemu, są po prostu za małe, co najwy zej przy tarle parre dołeczków wykopią.Ryby super, zrób altumom parę fotek i wrzuć jeśli możesz, dziwne że wytrzymują takie parametry skoro to WF. Skoro masz sumpa to wrzuć w jedną z komór skarpetę z torfem(torfu dodawaj stopniowo) ładnie zejdziesz wtedy z pH i da fajny kolorek, będzie efektywniejsze niż szyszki. Zacny litraż ma możliwości.
kurcze rewelacyjny post !.. skoro ty jestes taki swietny i parametry wody masz takie doskonale to pozwole sobie przytoczyc twoj post - o twoich chorych rybach... a woda doskonala:

Re: 72l BW w drodze do 160l
#102 Postautor: Lilek » sob lut 13, 2016 1:40 pm
Dziękuję. Syfek na dnie powoli się zbiera gdyby nie grzebanie w akwarium z przymusu (usunięcie chorych ryb, bez wyjęcia tych wszystkich badyli jest to niemożliwe) napewno było by więcej tego całego syfku na dnie widoczne, teraz spora część przesunęła się na drugi plan w stronę filtra i jest niewidoczna za korzeniami. Samo zdjęcie tła nadało zupełnie inny wygląd "kompozycji".

pozdrawiam :keep:
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#14

Post autor: Lilek »

Tak było, nie zaprzeczam, upatruje przyczynę w nowo wprowadzonych rybach, bo parametry i jedzenie było bez zmian, ale kto wię może i mój błąd. A Ty uważasz że wszystkim ma się podobać co zrobiłeś i mają Cię tylko poklepywać po plecach? Są różne gusta i guściki, nikt nie każe Ci stosować się do tego co napisałem, jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia.

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#15

Post autor: lukiira »

Lilek pisze: Tak było, nie zaprzeczam, upatruje przyczynę w nowo wprowadzonych rybach, bo parametry i jedzenie było bez zmian, ale kto wię może i mój błąd. A Ty uważasz że wszystkim ma się podobać co zrobiłeś i mają Cię tylko poklepywać po plecach? Są różne gusta i guściki, nikt nie każe Ci stosować się do tego co napisałem, jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia.
nie oczekuje ze wszystkim sie bedzie podobac, napisalem ze uwielbiam bw ale musze isc na kompromis z zona.. akwarium zabiera 1/3 salonu , ona siedzi w domu a mnie nie ma caly dzien , ona nie lubi bw ja tak. Twoje bw jest super musze przyznac! moj zbiornik ma 2miesiace od momentu wystartowania , ryby krocej wiadomo.. jest jak jest zanim zbiornik dojrzeje wiele sie jeszcze zmieni. pistia podwoila ilosc, sterbi co tydzien skladaja jaja (skalary wyjadaja), poltora tygodnia temu neony czarne mialy tarlo, a manacapuru z zegarkiem w reku co 9dni skladaja jaja (3razy juz) woda zdaje sie wszystkim przypadla do gust.. chyba codzienne podmiany robia swoje?
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#16

Post autor: ahr »

Wniosek formalny o reupload fotek do pierwszego posta. ;)
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#17

Post autor: lukiira »

ahr pisze: Wniosek formalny o reupload fotek do pierwszego posta. ;)
czyli? :)
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#18

Post autor: Lilek »

No i spoko, czasami muszą być kompromisy. Mojej żonie też na początku nie podobało się BW, ale teraz zdarza mi się usłyszeć że to nawt ładne jest. Pisałeś że chcesz zejść z pH, więc Ci napisałem jak to łatwo zrobić mając sumpa. Jest to stosowane przez wiele osób mających BW, u mnie taka skarpeta jest w akwarium z powodu braku sumpa. Akwaria zawsze się rozwijają, więc wszystko przed Tobą. Masz naprawdę fajny litraż, dzięki czemu duże możliwości. Naprawdę chciałem dobrze ale strasznie rozbawił mnie ten startrek, sory. Powodzenia, bedę obserwował temat, daj zdjęcia, jak się akwarium rozwija ;).

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#19

Post autor: lukiira »

Lilek pisze: No i spoko, czasami muszą być kompromisy. Mojej żonie też na początku nie podobało się BW, ale teraz zdarza mi się usłyszeć że to nawt ładne jest. Pisałeś że chcesz zejść z pH, więc Ci napisałem jak to łatwo zrobić mając sumpa. Jest to stosowane przez wiele osób mających BW, u mnie taka skarpeta jest w akwarium z powodu braku sumpa. Akwaria zawsze się rozwijają, więc wszystko przed Tobą. Masz naprawdę fajny litraż, dzięki czemu duże możliwości. Naprawdę chciałem dobrze ale strasznie rozbawił mnie ten startrek, sory. Powodzenia, bedę obserwował temat, daj zdjęcia, jak się akwarium rozwija ;).
mam torf wloknisty byl w akwarium jakis czas ale wyjalem, chyba bylo za duzo - po pletwach zauwazylem... szyszki sa bezpieczniejsze - nie przedawkujesz ich. dzis ph bedzie ok 7.10. startrek i ten obok to byl jeden korzen b.duzy (sam startrek ma 135cm dlugosci)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#20

Post autor: cinek1916 »

Dołączam się do prośby, wrzuć jeszcze raz zdjęcia bo nie działają.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#21

Post autor: lukiira »

cinek1916 pisze: Dołączam się do prośby, wrzuć jeszcze raz zdjęcia bo nie działają.
wlasnie sprawdzam w g.chrome nie dzialaja ale dzialaja w operze

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#22

Post autor: krasnal »

lukiira pisze: dzialaja w operze
w Firefox- ie :razz:

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#23

Post autor: cinek1916 »

Ani Firefox, ani Chrome, ani Internet Explorer. No nic, trudno.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#24

Post autor: lukiira »

cinek1916 pisze: Ani Firefox, ani Chrome, ani Internet Explorer. No nic, trudno.
dziala na operze...
Dodano po przerwie do tego postu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#25

Post autor: austen721 »

Musze powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Takie przejrzyste, nie ma natłoku elementów, a bardzo fajny klimat :)
Welonkowy potwór

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#26

Post autor: lukiira »

austen721 pisze: Musze powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Takie przejrzyste, nie ma natłoku elementów, a bardzo fajny klimat :)
startrek robi swoje lol

pewnie cos tu sie jeszcze zmieni, wiecej ryb - 50-60neonkow na koniec tygodnia a za poltorej tyg 10 altumow - ale 3-4 na sprzedaz
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#27

Post autor: Lech-u »

Czy ten kamień do napowietrzania będzie tak na stałe? Taki dyndający?
Zrób z nim coś bo psuje efekt. Nawet bardziej niż termometr na przedniej szybie.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#28

Post autor: lukiira »

Lech-u pisze: Czy ten kamień do napowietrzania będzie tak na stałe? Taki dyndający?
Zrób z nim coś bo psuje efekt. Nawet bardziej niż termometr na przedniej szybie.
napowietrzanie mam w sumpie ten w akwarium jest tymczasowo... dostalem od kolegi pistie z jakims osedem... zawiesina mglista... no i tej zawiesiny nie mozna bylo zebrac z tafli... jedynie napowietrzanie razbija te mazie... mysle ze jeszcze pare dni i bedzie ok... rozbita mazia powinna zostac wylapana przez flizeline w sumpie

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

dwumiesieczne 825l

#29

Post autor: cinek1916 »

Teraz widać :)

Możesz wkleić zdjęcie całego sumpa? I go troszkę opisać? Jaka pompa, spływy, średnice itp.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
lukiira
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 22, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: wawa
Na imię mam: miki

dwumiesieczne 825l

#30

Post autor: lukiira »

cinek1916 pisze: Teraz widać :)

Możesz wkleić zdjęcie całego sumpa? I go troszkę opisać? Jaka pompa, spływy, średnice itp.
chyba lepiej nie potrafie..

Obrazek
ODPOWIEDZ