Obecny zbiornik 54l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
pawelj
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 14, 2017 2:23 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#1

Post autor: pawelj »

Przynaglony z powitalni, wrzucam fotkę akwarium. Są w nim na razie tylko gupiki i platki, ale w planach jest dorzucenie, np. neonów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 12, 2017 10:26 am przez pawelj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lea
Zapaleniec
Posty: 309
Rejestracja: śr lut 22, 2017 1:23 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Basia
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#2

Post autor: Lea »

Fajnie się zapowiada :) I bardzo ładny korzeń :D
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#3

Post autor: rupert »

Fajny korzeń. Czy akwarium jest dwustronne? Czy tylko się odbijają jakieś szafki? Jeśli to tylko odbicie a akwa stoi przy ścianie to pomyśl o tle. A jeśli dwustronne to przenieś grzałkę na prawą szybkę no chyba ze akwa stoi na wyspie pośrodku salonu :D
Ogólnie fajnie się prezentuje. Jak dla mnie trochę za mało podłoża

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#4

Post autor: Dejw »

No faktycznie, całkiem ładnie.:) Dosadź coś zielonego za korzeniem i może coś niższego z przodu przed żabienicami.
Fajnie, że nie wysypałeś jakimś kolorowym żwirkiem i nie powrzucałeś obciachowych szkiełek albo ozdób typu czaszki, zamki, jak to ludzie często robią.
Awatar użytkownika

brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#5

Post autor: brenda »

Neony mają zupełnie różne wymagania wodne niż gupiki. Chociaż może da się to jakoś pogodzić, nie wiem.
Długo macie to akwarium? Bo gupiki (i płatki chyba też) bardzo łatwo się mnożą, więc może jak odrobinę jeszcze poczekacie to nie będzie potrzeby dokładania rybek, same się "dołożą" :D
Dodano po przerwie do tego postu:
o ile są samice, bo nie widzę :P
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#6

Post autor: Lech-u »

Ładny termometr na przedniej szybie.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
pawelj
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 14, 2017 2:23 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#7

Post autor: pawelj »

Dzięki serdeczne za opinie.
rupert pisze: Fajny korzeń. Czy akwarium jest dwustronne? Czy tylko się odbijają jakieś szafki? Jeśli to tylko odbicie a akwa stoi przy ścianie to pomyśl o tle. A jeśli dwustronne to przenieś grzałkę na prawą szybkę no chyba ze akwa stoi na wyspie pośrodku salonu :D
Ogólnie fajnie się prezentuje. Jak dla mnie trochę za mało podłoża
Akwa stoi przy ścianie i mam czarny bristol na tylnej ściance. Na zdjęciu odbijają się szafki. To zdjęcie robiłem przed przeniesieniem grzałki. Teraz grzałka stoi obok filtra. Podłoża rzeczywiście trochę mało.
Dejw pisze: No faktycznie, całkiem ładnie.:) Dosadź coś zielonego za korzeniem i może coś niższego z przodu przed żabienicami.
Fajnie, że nie wysypałeś jakimś kolorowym żwirkiem i nie powrzucałeś obciachowych szkiełek albo ozdób typu czaszki, zamki, jak to ludzie często robią.
Myślałem nad dosadzeniem z prawej strony korzenia (stojąc przed zbiornikiem) jakiś anubias. Co można jeszcze niskiego dosadzić przed żabienicami?
brenda pisze: Neony mają zupełnie różne wymagania wodne niż gupiki. Chociaż może da się to jakoś pogodzić, nie wiem.
Długo macie to akwarium? Bo gupiki (i płatki chyba też) bardzo łatwo się mnożą, więc może jak odrobinę jeszcze poczekacie to nie będzie potrzeby dokładania rybek, same się "dołożą" :D
Dodano po przerwie do tego postu:
o ile są samice, bo nie widzę :P
Samic nie ma :P Chcemy uniknąć niekontrolowanego rozpłodu :P Myślałem nad neonami, ale nie upieramy się. Chcemy wpuścić jakąś małą ławiczkę 8-10 sztuk.

Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Obecny zbiornik 54l

#8

Post autor: Pesopl »

Dosadź microsorium willow potrzebuje mało światła i napewno sobie poradzi,będzie bardzo efektownie wyglądać jak "przyczepi" się do korzenia.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 12, 2017 1:29 pm przez Pesopl, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ