Dolina Krewetek [20l]

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#1

Post autor: brenda »

Drugi dzień życia zbiornika.
Aranż beznadzieja, w ogóle nie taki, jak w mojej głowie. Ale ponieważ to mój pierwszy w życiu (towarzyskie zalewałam mając w nim grotę i piach a z czasem dosadzałam roślin...) i jestem beztalenciem artystycznym, to nie jest źle.

Aquael Shrimp Set 20
pat mini, tylko że z 3x większą gąbką. Grzałki raczej nie będzie - lampka i tak ciut ogrzewa wodę a w domu ciepło.Chyba, że po podmianach będę grzać.

Lampka obsługiwana zamówionym z Chin sonoffem (rewelacyjna rzecz, polecam nie tylko do akwarium. Połowę świateł w domu sobie na tym zrobilismy), na razie ustawiona na 10h.
Obrazek
Podłoże: czarny żwir 1-3mm i jasny piasek kwarcowy.
Skała scenery stone. Chciałam wyższą. Jednak lepiej kupować osobiście, niż zamawiać :P
Na "drzewku" Taiwan Moss. Nie wiem czy się uda z tego coś zrobić sensownego. Nie mam coś szczęścia do mchów. W ogóle nie wiem, czy da się zaszczepić na tak cienkich gałązkach.
Na skałach Wąkrotka trójdzielna.
Przy "rzeczce" żabienica delikatna, choć liczę się z ryzykiem, że tu nie wytrwa. W razie czego wymienię na coś podobnego (tylko nie wiem jeszcze co)
w kącie przy skałach, choć nie bardzo widać dwa anubiasy petite.
Gałęziatki na rurce bambusowej. Średnio pasuje, ale chcialam schronienie dla krewetek. Kokos by mi się tu za bardzo rzucał w oczy.
Obrazek
Zalane RO z mineralizatorem.
Parametry zmierzę za jakiś czas, żeby skały i podłoże zdążyły już mieć swój ewentualny wpływ.
Obrazek
Planowana obsada: proste, klasyczne, bezproblemowe Red Cherry. Chciałam Fire Red, ale niektóre strony internetowe twierdzą, że to to samo. A skoro twierdzą tak strony, to na pewno w sklepach też i boję się, że z mieszanym stadkiem wyląduję.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#2

Post autor: Limak86 »

Wyszło całkiem przyjemnie, nie powinnaś mieć kompleksów :)
Ja bym tylko na tej najwyżej skałce przed filtrem dał na szczycie średniego jakiego anubiasa lub może microsorium żeby już całkowicie zakamuflować ten filtr.
Co do krewetek, to skoro nie masz dużych oczekiwań, to może ktoś z okolicy użyczy Ci swoich "odpadów" po selekcji Sakur, one i tak będą bardziej czerwone od red cherry ;)
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Skoro przez taką aranżację Masz kompleksy, to jak będzie wyglądać ta, po której mieć ich nie będziesz ;]
Jak dla mnie, bardzo ładnie wyszło.
I krewetki nie powinny Ci "doliny" popsuć.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#4

Post autor: MarioM »

Jest bardzo dobrze. Widać pomysł i dążenie do jego realizacji :-) A że nie zawsze wychodzi tak jak ma się w głowie, tak bywa. Tym bardziej jak nie ma się swobody w doborze elementów aranżacji i robi się z tego co się ma (lub przyjechało), bo zamawianie przez internet to jednak loteria.

Brawo!

Ja bym się pozbył tylko filtra na rzecz małej kaskady, ale skoro jest to niech sobie chodzi :-)
---------------------------
pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#5

Post autor: brenda »

mam kaskadę, chińczyka HBL. Niestety nie dość, że nieziemsko hałasuje, to jeszcze wyklucza pokrywę.
A moje dzieci (roczne i dwuipółletnie) stanowczo wykluczają póki co odkryte akwarium :(. Ale coś jeszcze pomyślę, bo ten filtr nie wygląda najlepiej. Jakoś bardziej zamaskuję, może rośliną. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać, jak już się przyjmą te co mam. Chyba że zmarnieją :P

Co do krewetek psujących, to obawiam się, że prędzej ja popsuję dolewając wodę przy podmianach. Ale tak sobie wymyśliłam, że mogę stawiać pojemik z wodą na schodach, ponad akwarium i dolewać delikatnie za pomocą wężyka, którym zasysam. Zobaczymy, jak to się sprawdzi.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#6

Post autor: MarioM »

brenda pisze: pt gru 15, 2017 3:59 pmmam kaskadę, chińczyka HBL. Niestety nie dość, że nieziemsko hałasuje, to jeszcze wyklucza pokrywę.
A moje dzieci (roczne i dwuipółletnie) stanowczo wykluczają póki co odkryte akwarium . Ale coś jeszcze pomyślę, bo ten filtr nie wygląda najlepiej
Ja w swojej 20-stce mam szybę z wycięciem na kaskadę. Aquael robi coś takiego dla Shrimpset'ów
https://sklep.aquaelzoo.pl/czesci-zamie ... 97366.html

Na szczęście mój prawie 3 latek nie moczy się w otwartym akwarium, chociaż uwielbia oglądać ryby. A już najbardziej karmić, tyle że pokarm zwykle tnie trafia do wody tylko na podłogę.
brenda pisze: pt gru 15, 2017 3:59 pmprędzej ja popsuję dolewając wodę przy podmianach. Ale tak sobie wymyśliłam, że mogę stawiać pojemik z wodą na schodach, ponad akwarium i dolewać delikatnie za pomocą wężyka, którym zasysam.
Wężykiem to może trwać wieki. Ja wlewam małym kubeczkiem, coś a'la filiżanką, którą zanurzam w wodzie i odwracam powoli. I nie nad ścieżką tylko nad kamieniem.
---------------------------
pozdrawiam
Mariusz

Wojtekxxx9

Dolina Krewetek [20l]

#7

Post autor: Wojtekxxx9 »

Rowniez powiem ze ladnie Ci to wyszlo :keep:
Bardzo fajnie na drzewkach sptawdza sie creeping

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#8

Post autor: cinek1916 »

Żadne RC. bierz Sakury albo Bloody Merry.

Ja wlewam wodę prosto z butli 5l albo baniaka 10l, rękę wkładam na wysokości powierzchni i na nią wlewam wodę.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#9

Post autor: qpnix »

Mam ładne Orange i Fire Red

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#10

Post autor: brenda »

Znowu: ja nielokalna :(

Boje sie, że u mnie inne niż Red Cherry będą ciężko dostępne
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego

Wojtekxxx9

Dolina Krewetek [20l]

#11

Post autor: Wojtekxxx9 »

To Ci kolega yelow proponuje albo bloody.
Jak beda checi to sposob sie znajdzie. Podgrzewacze sa przeciez

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#12

Post autor: cinek1916 »

Żaden problem kupić krewetki przez wysyłkę.
Tylko z dobrego źródła.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#13

Post autor: brenda »

NO2 0,7
No3 ledwo wykrywalne

Czyli pewnie chwilę jeszcze poczekam.
Chciałam tylko wyznać, że kocham mojego małżonka. Spytałam go dzis, czy woli krewetki czy bojownika (niby wiem, ale przez bojownikowe drzewko MarioM nachodzą mnie wątpliwości :p). A on mówi "krewetki. Na razie. Najwyżej w kolejnym małym akwarium będzie bojownik"

Kolejnym <3
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2017 10:02 pm przez brenda, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego

Wojtekxxx9

Dolina Krewetek [20l]

#14

Post autor: Wojtekxxx9 »

Pokaż mu zdjęcie z tematu "Cinkowy regalik" :P
Awatar użytkownika

MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Dolina Krewetek [20l]

#15

Post autor: MarioM »

brenda pisze: sob gru 30, 2017 10:02 pmSpytałam go dzis, czy woli krewetki czy bojownika (niby wiem, ale przez bojownikowe drzewko MarioM nachodzą mnie wątpliwości :p). A on mówi "krewetki. Na razie. Najwyżej w kolejnym małym akwarium będzie bojownik"
Cieszę się, że mój kubik stał się motywacją dla kolejnego baniaczka :cool: Idź za ciosem :hah:
---------------------------
pozdrawiam
Mariusz
ODPOWIEDZ