Moje 102l (nie)szczęścia

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Moje 102l (nie)szczęścia

#31

Post autor: Karolus »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No ale przecież właśnie w tym kierunku chce iść (jeśli to nie wynikało z tego co napisałem to może się zamotałem)
co tydzień podcinam sessiflore i ładne wierzchołki wsadzam, już są miejsca gdzie nic nie widać (najlepszym przykładem na to jest to że małe platki zauważyłem dopiero jak miały po 5-7mm)
Wycinam tylko najbardziej porażone liście i staram się obserwować co z tego będzie.
Niestety tego co mi najbardziej potrzeba to nikt mi nie zapewni (mam na myśli cierpliwość i czas jaki musi upłynąć od zapoczątkowania zmian do ujrzenia ich efektu :))
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje 102l (nie)szczęścia

#32

Post autor: Lech-u »

Karolus pisze: pn sty 15, 2018 12:37 pmNiestety tego co mi najbardziej potrzeba to nikt mi nie zapewni (mam na myśli cierpliwość i czas jaki musi upłynąć od zapoczątkowania zmian do ujrzenia ich efektu )
Najważniejsze jest to, że już masz świadomość, ze trzeba być cierpliwym.

Jakby co, to pytaj. Pomożemy.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Moje 102l (nie)szczęścia

#33

Post autor: Karolus »

Aktualizacja, po małym update wystroju
Obrazek
Wygląda na to że całkowite odstawienie nawożenie dobrze zrobiło, niby dopiero tydzień, a glonów mniej, długie nitki wyłapuje na bieżąco, najgorzej wyglądają nadal liście rotala indica, starsze liście sessiflory które były pokryte brązowym nalotem są dosyć sprawnie czyszczone przez ampularie, ogólnie chyba idzie ku lepszemu, sporo jeszcze widzę zielonych kropek na liściach, ale te też ślimaki czyszczą :)
Aktualne parametry wody:
PH 7,5 (test 5-9), 7,7 (test 6-8)
GH 20
KH 10
NO2/NH3 nie wykrywalne
NO3 20 (tyle że jak już pisałem, coraz mniej wierze w ten test... nie mam nawozu azotowego bo chyba bym go sprawdził, zawsze pokazuje mi 20) czy to możliwe że mam tak stabilną zawartość azotu? zwiększa się ilość roślin, zwiększa się obsada, a 20 jak było tak jest.
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Moje 102l (nie)szczęścia

#34

Post autor: marcinzabki29 »

Karolus pisze: sob sty 20, 2018 3:04 pmWygląda na to że całkowite odstawienie nawożenie dobrze zrobiło
I super, nie dość, że zaoszczędzisz parę złotych, to jeszcze nie będziesz musiał pamiętać o nawożeniu :wink:
Pozdrawiam Marcin

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Moje 102l (nie)szczęścia

#35

Post autor: Karolus »

no w sumie racja :)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
ODPOWIEDZ