Powrót do przeszłości ..czyli akwarium od nowa i na nowo.

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Powrót do przeszłości ..czyli akwarium od nowa i na nowo.

#91

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ładnie zarosło
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Powrót do przeszłości ..czyli akwarium od nowa i na nowo.

#92

Post autor: Lech-u »

Czy na tych drzewkach to jest rozpięta gałęzatka?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
wkropce
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 13, 2018 5:02 pm
Lokalizacja: Maciejowice
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Powrót do przeszłości ..czyli akwarium od nowa i na nowo.

#93

Post autor: wkropce »

Tak, powbijałem tam gałęzatki. Są tylko trochę niesforne, bo jak naprodukują tlenu, to się kręcą i przesuwają. Zamysł był taki, że na każdej gałązce była gałęzatka, ale niektóre po "napompowaniu się" spadały i zostawiłem je tak jak jest.
Dodano do tego postu po 3 miesiącach 3 dniach 17 godzinach 36 minutach 49 sekundach
Z czterech skalarów w moim akwarium dobrały się dwie pary, jedna para to skalary altumy (dobierałem ich świadomie przez około rok), druga para to skalary złote, te dobrały się przypadkowo. Ku mojemu zaskoczeniu, gdy altumy już zbierały się do tarła, złote złożyły ikrę. Postanowiłem zrobić taki numer, zasłyszany w sklepie akwarystycznym, do oddzielnego pojemnika szklanego (tę rolę u mnie spełnia słój czterolitrowy) włożyłem grzałkę, napowietrzacz i liść z ikrą. Podobno w taki sposób, pewna akwarystka dochowuje się regularnie małych skalarów. Sam jestem ciekaw czy coś wyjdzie. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie i co ewentualnie, jak się uda, przygotować do karmienia?
Dodano do tego postu po 1 minucie 58 sekundach
... no i wzięło mi się dodało, zamiast oddzielnego postu.
Dodano do tego postu po 1 roku 1 miesiącu 11 dniach 22 godzinach 14 minutach 1 sekundzie
Małe odświeżenie, bo trochę czasu minęło. dwa zdjęcionka, bo przez ten czas drugie akwarium mi wyrosło. To drugie to z rodziną księżniczek z Burundi. Obrazek
Dodano do tego postu po 2 minutach 4 sekundach
Obrazek
ODPOWIEDZ