[ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Zablokowany

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#1

Post autor: egefege »

Zbiornik byl zalany 8.XI.2008
Roślinność - niezidentyfikowana :)

Oświetlenie
2x39W - T5 tył i środek
3x15W - T8 boki i przód

Parametry Wody
PH - 7
GH - 13
KH - 7

Filtracja
Auael Circulator 650 + gąbka

Nawożenie Codziennie
2 ml - Sera Florena
2 psiknięcia - Planta Gainer macro
1 psiknięcie i Planta Gainer ferro


Obrazek Obrazek Obrazek

w piątek być moze uzupelnie fotki poniewaz czekam na dostawe roslinek w sklepie co by wsadzic cos kolo tego korzenia z prawej strony mysle nad stzrałką szerokolistna,
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 4:11 pm przez egefege, łącznie zmieniany 1 raz.

Davne
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:09 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#2

Post autor: Davne »

W takim razie nie mogę się doczekać zarośniętego buszem baniaczka
PS: jakos mnie irytuje ten kokos na przodzie, schowałabym go bardziej w roślinność :oops:

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#3

Post autor: egefege »

a no moze zeczywiscie wzuce gdzies w glab tego kokosa :) a w jego miejsce cos sie zasadzi pomyslimy :)
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 5:31 pm przez egefege, łącznie zmieniany 1 raz.

markus383
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: wt sie 26, 2008 12:07 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#4

Post autor: markus383 »

Mi rózwnież kokos po oczach bije. Jak poprzedniczka polecam tył akwarium :wink:
Narazie zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że tego nie zepsujesz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#5

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Przydałoby się filtr czymś zamaskować. Szkoda, że roślinność nieznana, bo widzę parę takich, co bym chciała wiedzieć, jak się nazywają.

Kokos jak dla mnie może być, natomiast nie podoba mi się to czarne dziwne coś na środku...
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#6

Post autor: egefege »

sa 3 echinodorusy odmiany blizej mi nieznanej bo nie pamietam :) najprawdopodobniej osiris i byc moze rubin
5 cryptocoryne spieces red
z prawej strony valisneria
za czarnym to wysokie tez nie pamietam najprawdopodobniej rotala rotudifolia
po lewej stronie obok tego czarnego wysokie krzaczki to hygrophila stricta tai
dwie galezatki
po lewej stronie akwarium nie pamietam chyba tez jakas rotala green ?
z prawej strony z przodu przed korzeniem sadzonka blixa japonica oraz sadzonka moczarki kanadyjskiej

te czarne korzenie w planach sa do odsadzenia mchem, zasloniecie grzalki i filtra jak najbardziej czekam az sie porozrasta rotala, baniak ma dopiero okolo 2 tygodnie a czesc roslin jak rotala byla kupowana na biezaco
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 7:04 pm przez egefege, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#7

Post autor: matka siedzi z tyłu »

egefege pisze:za czarnym to wysokie tez nie pamietam najprawdopodobniej rotala rotudifolia
Jesteś pewien? Dziwna jakaś :roll:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#8

Post autor: egefege »

czemu dziwna bo sie pokrecila i urosla :) oraz puscila korzenie na lodygach ? jestem pewien

artus4
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 18, 2008 1:29 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#9

Post autor: artus4 »

Nie piszesz nic o obsadzie co tam bedzie?
No i czy podajesz CO2. Przy tak małej ilości roślin i dużym oświetleniu oraz podawaniu macro i żelaza doczekasz sie za chwilę plagi glonów.
W akwariach roślinnych przez pierwsze trzy tygodnie nie powinno sie podawać wogóle nawozów. Przy zakladaniu roślinnego trzeba tez obsadzić roślinami w 80% docelowego wystroju. Z tym ,że mogą to być mało wymagające i szybko rosnące roslinki. Potem dopiero podmieniamy na te właściwe. We wczesnym stadium można podawać 1/3 dawki nawozu ale raczej ogólnego niż macro. Za chwile jak wpuścisz ryby to i tak się zmienią wszyskie parametry i może być problem z glonami. Nawóz proponuję podawać tylko w przypadku zauważenia niedoborów. Jak nagromadzi się za dużo macro i micro elementów to rośliny nie bedą mogły tego skonsumować i glony jako organizmy proste beda miały używkę.
Ja w swoim 330l mocno obsadzonym roślinami, podaję tylko nawóz raz w tygodniu przy podmianie wody.
Uważam też ,że masz za słabą filtrację jak na taki duży zbiornik. na razie jeszcze nie ma ryb to się nic nie dzieję ale jak tylko je wpuścisz to ten filtr nie będzie miał możliwości skutecznego oczyszczania wody i szybko wzrośnie Ci NO2 co moze zaszkodzić rybom.
330l roślinne
300l tanganika
64l krewetkarium
54l krewetkarium
25l krewetkarium

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#10

Post autor: egefege »

niestety edycja postow jest wylaczona i nie moge teraz nic poprawic w pierwszym poscie czekam az admin laskawie wlaczy, podawane CO2 z butli wysokocisnieniowej 1 babel na okolo 1,2 sekundy, dyfuzor szklany ze spiekem ceramicznym, dzieki za rady bo to jest moje pierwsze akwarium w kierunku roslinnego ale pewnie wyjdzie jak zawsze czyli nic :) w planach mam kupienie kubelka JBL ex 900,planowana obsada to 20 neonow ze starego zbiornika, oraz kupienie pielegnicy ramireza kilku sztuk i zostawic parke ale jak sam napisales najpierw filtracja musi byc, w tej chwili plywaja juz 2 Zbrojnik niebieski (Ancistrus multispinis) jeden ma okolo 5 cm dlugosci a albinos ma okolo 3 cm dlugosci,
Ostatnio zmieniony czw lis 20, 2008 3:41 pm przez egefege, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#11

Post autor: egefege »

ach ta edycja postow, podloze to warstwa okolo 1,5 -2 cm Tropica przysypana zwirem okolo 5 - 7 cm
Ostatnio zmieniony czw lis 20, 2008 3:51 pm przez egefege, łącznie zmieniany 1 raz.

artus4
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 18, 2008 1:29 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [ 240 L ] Ogólne w kierunku roślinnego

#12

Post autor: artus4 »

Ok to tak:
- postaraj się obsadzić zbiornik jakimiś tanimi szybkorosnącymi roslinkami ( moczarka, rogatek, itp.)
- CO2 niech leci, nie podawaj tylko żadnych nawozów
- Po 3 tygodniach od zalania zrób podmiane 50% wody
- Po nastepnym tygodniu możesz wpuscić rybki a podmianę zrób po 2 tygodniach od ostatniej wymiany wody
- Możesz wtedy zacząć podawać sera florena ale połowę zalecanej dawki.
Rybki bedą dopiero od tygodnia i już zaczną produkować odchody a tam będzie amoniak i jeżeli bedzie za słaby filtr to zacznie Ci się pogarszać jakość wody. Jeżeli nie bedziesz miał mocniejszego filtra to musisz robić częstsze podmiany wody ( tak co 3 dni 30% )
- Po 2 tygodniach od wpuszczenia ryb dobrze by było zrobić testy wody ( NO3, PO4, NO2, Ph, TwO, ) - ważność w takiej kolejności.
I zasada taka ,że lepiej na poczatku trzymać nisko te wartości ( PO4 = 0,3 - 0,5 a NO3 = 10 ) Potem juz przy docelowej obsadzie można zwiększać te wartości.
Ogólnie zależność jest taka ,że przy mniejszej ilości roślin,stosunek NO3 do PO4 powinien być 15:1 a przy gęsto obsadzonych 20:1

Reszta to kwestia szczęścia ;) Ja u siebie widzę ,że wszystko zależy od zbiornika . Bo czasami i mnie nawiedzi jakaś plaga a wszędzie staram sie postepować wg takich samych zasad
330l roślinne
300l tanganika
64l krewetkarium
54l krewetkarium
25l krewetkarium
Zablokowany