Moje 200L

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Zablokowany

Autor
szymon
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Moje 200L

#1

Post autor: szymon »

Może zacznę po kolei:
Wymiary 110x50x38
Filtry:kaskadowy Aqua clear 50 i wewnętrzny Fan mini plus
Grzałka Jager 200W
Oświetlenie 2x LT 30W oceanic colours.
Obsada:
3xskalar
4xneon
2xkirys
4xsum szklisty
2xwęgorek
4x glonojad złoty
4xbrzanka
2xdanio
1xbrzeszczotek
1xbojownik
1xpimelodus pictus


Nazw roślinek niestety nie znam :oops: Obrazek Obrazek Obrazek

Autor
szymon
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 200L

#2

Post autor: szymon »

Sorry za jakość i rozmiar zdięć ale mam najlepszy na świecie net
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Moje 200L

#3

Post autor: Drottnar »

A co ma jakość i rozmiar zdjęć do netu? Po prostu wolniej się będą wgrywać...

Co do samego zbiornika - strasznie pusty. Zamek nienaturalny, mało roślin, mało wody. Żwir strasznie gruby - też robi kiepskie wrażenie. Jeszcze dużo pracy przed Tobą.

O obsadzie już Ci pisali w innym temacie, że fatalna.

Czy ja po prawej stronie dobrze widzę prętnika?

Autor
szymon
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 200L

#4

Post autor: szymon »

Jakość zdięć to nestety przez mój aparat małpkę a rozmiar niestety większy nie wchodzi bo mam iplusa i zrywa połączenie.
Prętniki są 2
Roślinek będzie więcej pod koniec tygodnia tylko nie bardzo wiem jakie dokupić?
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Moje 200L

#5

Post autor: Drottnar »

Wszelakie szybko rosnące. Moczarka, bacopa, cabomba, hygrophila polysperma. Mogą być też jakieś żabienice, kryptokoryny.

Zresztą, poszukaj sobie tutaj: http://www.roslinyakwariowe.pl/index.ph ... za-roslin/

Zwracaj uwagę na to, żeby rośliny były łatwe w hodowli i żebyś spełniał ich wymagania.

Prętnik powinien żyć w haremie, czyli jeden samiec i dwie samice. Inaczej może zamęczyć samicę.
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 200L

#6

Post autor: Bohdan »

Wszystko co powinieneś usłyszeć na temat akwa jest powyżej.....
Co do Pretników to jedna dodatkowa uwaga..., na moje oko to Twoja samiczka Pretnika to niestety nie ta co powinna być....
W akwa masz Prenika karłowatego tzw zachód słońca ew czerwony, a Twoja samiczka wygląda na Pretnika neonowego....
Piszesz że masz bojownika ale go nie widzę.

Ze względu na labirynty, które masz (Prętnik, Bojownik) w akwa musi być zdecydowanie więcej roslin i korzeni. Dodatkowo musisz mieć też rośliny pływajace.
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 12:12 pm przez Bohdan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 200L

#7

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Aż sie prosi o wiadro roślin :D Do zaproponowanych przez kolegów wyżej dołożyłabym jeszcze nurzańca, robi świetne tło.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

kubusiek77
Zapaleniec
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 29, 2008 6:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 200L

#8

Post autor: kubusiek77 »

A mnie oprócz tego co napisałem w "tamtym" wątku, drażni jeszcze ten ozdobny czyścik na szybie :P czy on tam musi wisieć??
I'm back again!!!

Obrazek
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 200L

#9

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Zaobserwowałam ostatnio taką modę na zostawianie czyścików na szybie :roll:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Dein

Re: Moje 200L

#10

Post autor: Dein »

Jak się zostawi na szybie, zmniejsza się ryzyko, że wejdzie pod niego jakiś kamyczek :P To mądra praktyka. Tak swoją drogą - jeden raz próbowałem wyczyścić szybę takim czyścikiem i chyba coś zrobiłem nie tak, bo przy pierwszym poruszeniu zdarła mi się powierzchnia czyszcząca i na mej pięknej szybie została smuga czarnego kleju. Dwie lewe ręce.

Co do samego akwarium - 200 litrów zapewniają duże pole manewru i już teraz na starcie dobrze bym się zastanowił, w jakim kierunku chcesz je poprowadzić. Bo mam wrażenie, że idziesz na żywioł. Za chwilę będziesz miał dwustulitrowy chaos, w którym nic do siebie nie pasuje, wszyscy sobie przeszkadzają, a rośliny nie rosną, nawet jeśli wiele im do szczęścia nie potrzeba.
Jeśli nie masz ręki do roślin, a chcesz szybko zapełnić to akwa zielenią, nie bawiąc się w wyszukane kompozycje - polecam kupić parę sztuk podrośniętych lotosów. One wbrew pozorom nie potrzebują wiele, a to takie 2w1, bo robią gąszcz, a jednocześnie wypuszczają liście pływające, które zacieniają część akwa. Niektóre rybki lubią. Ponadto jest to po prostu piękna roślinka, która cieszy oko. I pożyteczna, bo zużywa dużo związków azotu z powodu sporych przyrostów.
Lotosa czy grupę lotosów najlepiej posadzić w środkowej częsci akwarium, bo najlepiej rośnie, kiedy światło pada na niego ze wszystkich stron równomiernie. Pod lotosem, który zacienia duży kawałek dna z powodzeniem można trzymać mniej wymagające mchy, mikrozoia, anubiasy, niektóre odmiany cryptocoryny. Ale z tą ostatnią może się nie udać, bo i lotos i cryptocoryna produkują pokaźne korzenie i rywalizują ze sobą.
Ewentualnie postawiłbym na żabienice. Duże odmiany. Przy kiepskim świetle trochę marudzą, ale w sporej kępie nadal mogą cieszyć oko, pomimo tego, że się troszkie wyciągają.
Z roślin trawiastych - u mnie w podobnym świetle dobrze sobie radziła sagittaria subulata. Oczywiście trawnika nie tworzy, ale ładnie wygląda na drugim planie posadzona w kępach

To tak kilka luźnych propozycji roślinnych. Ale i tak trzeba wyjść od pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni i dopiero cokolwiek kupować. Żeby nie wyglądało to jak skraj lasu po przejściu tornado.

Autor
szymon
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Małe zmiany w moim akwarium

#11

Post autor: szymon »

Obrazek
1xskalar
1xneon
2xkirys
4xsum szklisty
2xwęgorek
4x glonojad złoty
4xbrzanka
4xdanio
2xlabeo
6x piskorek
2xgurami złote
4xdanio malabarskie
Zablokowany