Ostatni post z poprzedniej strony:
No wiem,ale skalar nie podlega niestety negocjacji i musi zostać... właśnie byłam zdziwiona że populacja ryb nie uległa zmianie, aczkolwiek że skalar zje neony to bym się nie spodziewała, prędzej gupiki (tzn ja osobiście nie słyszałam żeby neony byly w Menu skalarów,a chyba w każdym akwa jakie widziałam był taki zestaw ryb). Generalnie na razie jestem zadowolona że wszystko żyje i rośnie (no może poza tym nieszczęsnym skalarem,dla niego by było lepiej gdyby przestał rosnąć:).Próba reanimacji 112l
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
-
Dzik
- Maniak
- Posty: 897
- Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
- Lokalizacja: Bruksela
- Na imię mam: Pawel
Próba reanimacji 112l
Z tym zjadaniem neonow przez skalary to tak jak ze zjadaniem innych , ktore do pyska sie zmieszcza . Te neony sa za duze . A trzymanie skalarow z neonami to norma . Dolej wody , rzuc palenie .
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Dzik
W życiu! Jedyne przyjemności na tym łez padole to jedzenie,palenie i alkohol, nie odbieraj mi tego

Akwarium było zlikwidowane, postało parę miesięcy w piwnicy... aż się wzięłam i wystartowało ponownie. W sumie mi się marzyła jakaś parka pielegniczek na dno,ale na razie musi zostać,jak jest,bo wprowadzą się kiryski z 60l.
Na brak glonów oczywiście jak zwykle nie narzekam:)
Neonów jest 7, więc jeszcze z 10 bym dokupiła,dwie razbory muszą dokonać żywota, nie dostaną nowych kolegów. Chciałabym jeszcze jakąś większą rybkę/parkę do tego,ale nie mam pomysłu,co by się nadawało?
W życiu! Jedyne przyjemności na tym łez padole to jedzenie,palenie i alkohol, nie odbieraj mi tego
Dodano do tego postu po 9 miesiącach 22 godzinach 57 minutach 27 sekundach

Akwarium było zlikwidowane, postało parę miesięcy w piwnicy... aż się wzięłam i wystartowało ponownie. W sumie mi się marzyła jakaś parka pielegniczek na dno,ale na razie musi zostać,jak jest,bo wprowadzą się kiryski z 60l.
Na brak glonów oczywiście jak zwykle nie narzekam:)
Neonów jest 7, więc jeszcze z 10 bym dokupiła,dwie razbory muszą dokonać żywota, nie dostaną nowych kolegów. Chciałabym jeszcze jakąś większą rybkę/parkę do tego,ale nie mam pomysłu,co by się nadawało?
-
KarolX22
- Zapaleniec
- Posty: 395
- Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
- Lokalizacja: Kalisz
Próba reanimacji 112l
Np parka ramirez lub jakieś inne mniejsze pielęgniczki
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
KarolX22
No o tym myślałam,ale jak tam przeniose kiryski,to już na pielegniczki miejsca na dnie nie wystarczy...a coś na górę akwa?
No o tym myślałam,ale jak tam przeniose kiryski,to już na pielegniczki miejsca na dnie nie wystarczy...a coś na górę akwa?
-
KarolX22
- Zapaleniec
- Posty: 395
- Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
- Lokalizacja: Kalisz
Próba reanimacji 112l
Miejsca na dnie napewno im starczy
-
Dzik
- Maniak
- Posty: 897
- Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
- Lokalizacja: Bruksela
- Na imię mam: Pawel
Próba reanimacji 112l
Czesc. W akwarium masz sinice wiec w pierwszej kolejnosci zajmij sie tym, bo to nie sa glony i sa szkodliwe . Ze zdjecia wynika , ze troche niska warstwa podloza , tu tez trzeba zadzialac . Jesli chodzi o laczenie jakichkolwiek pielegniczek z kiryskami to pomysl nienajlepszy . Zajmuja ta sama strefe . Ponadto kiryski jako wszedobylskie i ruchliwe beda stresowac pielagniczki , zwlaszcza podczas tarla . Po co to intensywne napowietrzanie ?
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Dzik
No właśnie żeby nie łączyć kirysków z pielegniczkami to sama wiem:) dlatego na razie odpada,chyba że kiryski jednak by zostały w 60l,ale tu bym i tak musiała dorzucić piasku na dno...sinice mnie powitały po urlopie, jeszcze się nimi nie zdążyłam zająć,a skąd i czemu tam są,to nie wiem, jeszcze w żadnym akwa nie miałam do tej pory...
Napowietrzanie włączyłam jak wrzucałam ryby i zapomniałam wyłączyć, dzięki za zwrócenie uwagi:D
No właśnie żeby nie łączyć kirysków z pielegniczkami to sama wiem:) dlatego na razie odpada,chyba że kiryski jednak by zostały w 60l,ale tu bym i tak musiała dorzucić piasku na dno...sinice mnie powitały po urlopie, jeszcze się nimi nie zdążyłam zająć,a skąd i czemu tam są,to nie wiem, jeszcze w żadnym akwa nie miałam do tej pory...
Napowietrzanie włączyłam jak wrzucałam ryby i zapomniałam wyłączyć, dzięki za zwrócenie uwagi:D
A podłoża nie dawałam za dużo,bo plan początkowy był, żeby rośliny były głównie na kamieniach,to mi więcej nie było potrzebne...ale u mnie się plany ciągle zmieniają jak widać:)Dodano do tego postu po 1 minucie 26 sekundach
-
Dzik
- Maniak
- Posty: 897
- Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
- Lokalizacja: Bruksela
- Na imię mam: Pawel
Próba reanimacji 112l
Te biale kamienie byc moze zatwardzaja wode . Zrob test . Parametry jakies mierzysz?
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Dzik
Nie zatwardzaja,to już któreś akwarium z kolei gdzie je wrzucam, zawsze wszystko mierzyłam i było ok.
W tym akwa mierzyłam parę dni temu,ale nie pytaj o wyniki bo nie pamiętam:)jak jest wszystko 'w normie ' to nigdzie nie zapisuję. Mierzę kh,GH,NO2,NO3,pH,PO4 (nie przy każdej podmianie i nie w każdym akwa robię zawsze wszystkie testy,ale coś tam robię:)
Nie zatwardzaja,to już któreś akwarium z kolei gdzie je wrzucam, zawsze wszystko mierzyłam i było ok.
W tym akwa mierzyłam parę dni temu,ale nie pytaj o wyniki bo nie pamiętam:)jak jest wszystko 'w normie ' to nigdzie nie zapisuję. Mierzę kh,GH,NO2,NO3,pH,PO4 (nie przy każdej podmianie i nie w każdym akwa robię zawsze wszystkie testy,ale coś tam robię:)
-
Ziemiojad
- Guru
- Posty: 2953
- Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
- Lokalizacja: Planet Earth
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Ziemiojad
A ja wiem, pojechałam na urlop, wróciłam i już były.
Światło tam słabe, ryb jeszcze nie było, ruch wody jest... może po prostu choroba wieku dziecięcego:)
A ja wiem, pojechałam na urlop, wróciłam i już były.
Światło tam słabe, ryb jeszcze nie było, ruch wody jest... może po prostu choroba wieku dziecięcego:)
-
Ziemiojad
- Guru
- Posty: 2953
- Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
- Lokalizacja: Planet Earth
Próba reanimacji 112l
Niedobrze. Źle to wygląda. Iak chcesz z tym walczyć?
Gadać to ja potrafię: 3000 postów.
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Najpierw wszystko wyczyścić na ile się uda,potem obserwować,czy się pojawią następne:D
Jak to nie pomoże,to już nie wiem.
A tak poważnie,to naprawdę mam nadzieję, że to chwilowe,nigdy mi się do tej pory nie zdarzyło i nie widzę konkretnego powodu,dla którego się pojawiły. Zobaczę co następne testy przy podmianie powiedzą.
Jakby co to zawinę w koc na tydzień i niech sobie mieszkańcy radzą:)
Ktoś siedzi w Niemczech i mi poleci dobre nawozy?
Albo gupiki kupię to nasrają?:)
Termometry ze specjalną dedykacją dla Lecha:) testuję,bo nie pamiętam który dobrze działał.
W akwa zostały 4 kiryski,dwa neonki i staruszka bojowniczka. Nie chciałabym wykończyć neonów,ale nie ukrywam, że jakby w najbliższym czasie dokonały żywota,to bym nie płakała...
Dzik
Pomóżcie no trochę koleżance w planowaniu:)
Jak to nie pomoże,to już nie wiem.
A tak poważnie,to naprawdę mam nadzieję, że to chwilowe,nigdy mi się do tej pory nie zdarzyło i nie widzę konkretnego powodu,dla którego się pojawiły. Zobaczę co następne testy przy podmianie powiedzą.
Jakby co to zawinę w koc na tydzień i niech sobie mieszkańcy radzą:)
No i zmotywowaliscie mnie zamiast do pracy to do robienia testów wody...cholera zniknęło mi NO3...PO4 0,2. kh 6,gh jednak nie mam już testu.Dodano do tego postu po 1 godzinie 10 minutach 7 sekundach
Ktoś siedzi w Niemczech i mi poleci dobre nawozy?
Albo gupiki kupię to nasrają?:)
Dodano do tego postu po 11 miesiącach 29 dniach 20 godzinach 45 minutach 4 sekundach

Szybka przeprowadzka do nowego domu i zaczynam myśleć jak je znowu doprowadzić do stanu używalności.Dodano do tego postu po 2 minutach 37 sekundach
Termometry ze specjalną dedykacją dla Lecha:) testuję,bo nie pamiętam który dobrze działał.
W akwa zostały 4 kiryski,dwa neonki i staruszka bojowniczka. Nie chciałabym wykończyć neonów,ale nie ukrywam, że jakby w najbliższym czasie dokonały żywota,to bym nie płakała...
ZiemiojadDodano do tego postu po 1 godzinie 28 minutach 37 sekundach
Dzik
Pomóżcie no trochę koleżance w planowaniu:)
-
Ziemiojad
- Guru
- Posty: 2953
- Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
- Lokalizacja: Planet Earth
Próba reanimacji 112l
Agagin
Co tam ma pływać? I po co ta droga przez środek?
Co tam ma pływać? I po co ta droga przez środek?
Gadać to ja potrafię: 3000 postów.
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Ziemiojad
To na szybko wczoraj dosypałam piasku dla kirysków,i kamieniami próbowałam odgrodzić od żwirku żeby nie przekopały za szybko:)
No właśnie nie wiem co ma pływać... może makropody 1+3?
Przed sprzątaniem...
To na szybko wczoraj dosypałam piasku dla kirysków,i kamieniami próbowałam odgrodzić od żwirku żeby nie przekopały za szybko:)
No właśnie nie wiem co ma pływać... może makropody 1+3?
Dodano do tego postu po 3 miesiącach 14 dniach 23 godzinach 27 minutach 52 sekundach

Przed sprzątaniem...
-
Ziemiojad
- Guru
- Posty: 2953
- Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
- Lokalizacja: Planet Earth
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Ziemiojad
A nadal kiryski (już starszawe), dwa neony (nie chcą za cholerę zdechnąć żeby zrobić miejsce nowej obsadzie) i krewetki RC. Nic nie robię poza karmieniem i czasem jakaś podmianą,nudne to akwarium, ale dopóki neony żyją chyba takie zostanie.
A nadal kiryski (już starszawe), dwa neony (nie chcą za cholerę zdechnąć żeby zrobić miejsce nowej obsadzie) i krewetki RC. Nic nie robię poza karmieniem i czasem jakaś podmianą,nudne to akwarium, ale dopóki neony żyją chyba takie zostanie.
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l

W końcu się odważyłam wstawić zdjęcie mojego bałaganu:)
Od prawie dwóch lat bez podmian wody. Krewetki RC, 4 kiryski, 10 medaka i 2 neony które nie chcą zdechnąć i zrobić miejsca dla nowych ryb:(
-
Grondal
- Zapaleniec
- Posty: 260
- Rejestracja: sob gru 28, 2024 12:40 pm
- Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Próba reanimacji 112l
Ładnie zacieniony zbiornik. Aż brakukje anubiaska w centrum. Też mam 3 nieśmiertelne neony 
-
Batonik26
- Gaduła
- Posty: 188
- Rejestracja: pn mar 31, 2025 1:55 am
- Lokalizacja: Kraków
- Na imię mam: Tadeusz
Próba reanimacji 112l
Powiedz - celowo nie podmieniasz wody, żeby coś pokazać, czy tak wyszło? Stan roślin masz adekwatny do tego, co napisałaś i góry nie przeskoczysz bez podmian. Wyjaśnij, jaki jest cel takiego postępowania.
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Batonik26
Nie podmienialam po przeprowadzce na początku z braku czasu i ochoty przy remoncie,a później już z rozpędu przestałam,i tak sobie stoi. Cel jest taki, żeby się nie przepracować:)
Grondal
Czekam aż te cholery padną,bo od dwóch lat mam ochotę na coś innego w tym akwarium,ale one przeżyły przeprowadzkę i nadal tam są...
Anubiasek ze środka i sporo innych poszły parę tygodni temu do akwarium kolegi, myślałam, że potem coś tu ogarnę i posprzątam,no ale znowu mi się nie chciało...
Nie podmienialam po przeprowadzce na początku z braku czasu i ochoty przy remoncie,a później już z rozpędu przestałam,i tak sobie stoi. Cel jest taki, żeby się nie przepracować:)
Grondal
Czekam aż te cholery padną,bo od dwóch lat mam ochotę na coś innego w tym akwarium,ale one przeżyły przeprowadzkę i nadal tam są...
Anubiasek ze środka i sporo innych poszły parę tygodni temu do akwarium kolegi, myślałam, że potem coś tu ogarnę i posprzątam,no ale znowu mi się nie chciało...
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
-
Catfish_Billy
- Noble
- Posty: 769
- Rejestracja: wt sie 27, 2024 6:54 am
- Lokalizacja: Darłowo
Próba reanimacji 112l
Zmasowany atak Helenek na krewetki czy po prostu wrzuciłaś do akwarium jakiś pokarm i powstało zbiegowisko?
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Catfish_Billy
Oczywiście tabletkę dla kirysków i rzuciły się sępy...jezu żeby te neony już dokonały żywota,to bym w końcu to akwarium doprowadziła do porządku. Ale nie chcą cholery zdychać.
Oczywiście tabletkę dla kirysków i rzuciły się sępy...jezu żeby te neony już dokonały żywota,to bym w końcu to akwarium doprowadziła do porządku. Ale nie chcą cholery zdychać.
-
Krolic
- Moderator
- Posty: 1170
- Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
- Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
- Na imię mam: Kamil
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Krolic
Jak Pan jesteś taki mądry to wpadnij do mnie i je złap
Mój mąż je już raz musiał przeprowadzać i powiedział, że nigdy więcej
także mają dożywocie u mnie, niestety...
Jak Pan jesteś taki mądry to wpadnij do mnie i je złap
Mój mąż je już raz musiał przeprowadzać i powiedział, że nigdy więcej
-
Krolic
- Moderator
- Posty: 1170
- Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
- Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
- Na imię mam: Kamil
-
KarolX22
- Zapaleniec
- Posty: 395
- Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
- Lokalizacja: Kalisz
Próba reanimacji 112l
Agagin
Jak ryby zdychają to problem jak nie chcą to też problem, człowiekowi zawsze będzie coś przeszkadzać.
Jak ryby zdychają to problem jak nie chcą to też problem, człowiekowi zawsze będzie coś przeszkadzać.
-
Catfish_Billy
- Noble
- Posty: 769
- Rejestracja: wt sie 27, 2024 6:54 am
- Lokalizacja: Darłowo
Próba reanimacji 112l
Znam Twój ból. Mam identyczny przypadek ze Zwinnikami Blehera. Zostały mi dwa w akwarium ze skalarami. Mają około 5 lat i nie zapowiada się, aby zamierzały wybrać się w podróż strumieniem wieczności
-
Agagin
- Noble
- Posty: 471
- Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
- Lokalizacja: Kielce/Bremen
- Na imię mam: Aga
Próba reanimacji 112l
Krolic
Wygląda tak samo jak na ostatnim zdjęciu w sumie. Po weekendzie jakieś fotki zrobię.
Te neony już z 5 lat mają...mam nadzieję że mi się nie trafiły jakieś okazy zdrowia:)
30l i 60l stoją i czekają, chyba w końcu chociaż jedno muszę wystartować żeby się coś nowego zaczęło dziać u mnie...
Wygląda tak samo jak na ostatnim zdjęciu w sumie. Po weekendzie jakieś fotki zrobię.
Te neony już z 5 lat mają...mam nadzieję że mi się nie trafiły jakieś okazy zdrowia:)
30l i 60l stoją i czekają, chyba w końcu chociaż jedno muszę wystartować żeby się coś nowego zaczęło dziać u mnie...
