Próba reanimacji 112l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#61

Post autor: Agagin »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No wiem,ale skalar nie podlega niestety negocjacji i musi zostać... właśnie byłam zdziwiona że populacja ryb nie uległa zmianie, aczkolwiek że skalar zje neony to bym się nie spodziewała, prędzej gupiki (tzn ja osobiście nie słyszałam żeby neony byly w Menu skalarów,a chyba w każdym akwa jakie widziałam był taki zestaw ryb). Generalnie na razie jestem zadowolona że wszystko żyje i rośnie (no może poza tym nieszczęsnym skalarem,dla niego by było lepiej gdyby przestał rosnąć:).
Awatar użytkownika

Dzik
Maniak
Posty: 897
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel

Próba reanimacji 112l

#62

Post autor: Dzik »

Z tym zjadaniem neonow przez skalary to tak jak ze zjadaniem innych , ktore do pyska sie zmieszcza . Te neony sa za duze . A trzymanie skalarow z neonami to norma . Dolej wody , rzuc palenie .

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#63

Post autor: Agagin »

Dzik
W życiu! Jedyne przyjemności na tym łez padole to jedzenie,palenie i alkohol, nie odbieraj mi tego :piffffko:
Dodano do tego postu po 9 miesiącach 22 godzinach 57 minutach 27 sekundach
Obrazek
Akwarium było zlikwidowane, postało parę miesięcy w piwnicy... aż się wzięłam i wystartowało ponownie. W sumie mi się marzyła jakaś parka pielegniczek na dno,ale na razie musi zostać,jak jest,bo wprowadzą się kiryski z 60l.
Na brak glonów oczywiście jak zwykle nie narzekam:)
Neonów jest 7, więc jeszcze z 10 bym dokupiła,dwie razbory muszą dokonać żywota, nie dostaną nowych kolegów. Chciałabym jeszcze jakąś większą rybkę/parkę do tego,ale nie mam pomysłu,co by się nadawało?

KarolX22
Zapaleniec
Posty: 395
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Próba reanimacji 112l

#64

Post autor: KarolX22 »

Np parka ramirez lub jakieś inne mniejsze pielęgniczki

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#65

Post autor: Agagin »

KarolX22
No o tym myślałam,ale jak tam przeniose kiryski,to już na pielegniczki miejsca na dnie nie wystarczy...a coś na górę akwa?

KarolX22
Zapaleniec
Posty: 395
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Próba reanimacji 112l

#66

Post autor: KarolX22 »

Miejsca na dnie napewno im starczy
Awatar użytkownika

Dzik
Maniak
Posty: 897
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel

Próba reanimacji 112l

#67

Post autor: Dzik »

Czesc. W akwarium masz sinice wiec w pierwszej kolejnosci zajmij sie tym, bo to nie sa glony i sa szkodliwe . Ze zdjecia wynika , ze troche niska warstwa podloza , tu tez trzeba zadzialac . Jesli chodzi o laczenie jakichkolwiek pielegniczek z kiryskami to pomysl nienajlepszy . Zajmuja ta sama strefe . Ponadto kiryski jako wszedobylskie i ruchliwe beda stresowac pielagniczki , zwlaszcza podczas tarla . Po co to intensywne napowietrzanie ?

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#68

Post autor: Agagin »

Dzik
No właśnie żeby nie łączyć kirysków z pielegniczkami to sama wiem:) dlatego na razie odpada,chyba że kiryski jednak by zostały w 60l,ale tu bym i tak musiała dorzucić piasku na dno...sinice mnie powitały po urlopie, jeszcze się nimi nie zdążyłam zająć,a skąd i czemu tam są,to nie wiem, jeszcze w żadnym akwa nie miałam do tej pory...
Napowietrzanie włączyłam jak wrzucałam ryby i zapomniałam wyłączyć, dzięki za zwrócenie uwagi:D
Dodano do tego postu po 1 minucie 26 sekundach
A podłoża nie dawałam za dużo,bo plan początkowy był, żeby rośliny były głównie na kamieniach,to mi więcej nie było potrzebne...ale u mnie się plany ciągle zmieniają jak widać:)
Awatar użytkownika

Dzik
Maniak
Posty: 897
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel

Próba reanimacji 112l

#69

Post autor: Dzik »

Te biale kamienie byc moze zatwardzaja wode . Zrob test . Parametry jakies mierzysz?

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#70

Post autor: Agagin »

Dzik
Nie zatwardzaja,to już któreś akwarium z kolei gdzie je wrzucam, zawsze wszystko mierzyłam i było ok.
W tym akwa mierzyłam parę dni temu,ale nie pytaj o wyniki bo nie pamiętam:)jak jest wszystko 'w normie ' to nigdzie nie zapisuję. Mierzę kh,GH,NO2,NO3,pH,PO4 (nie przy każdej podmianie i nie w każdym akwa robię zawsze wszystkie testy,ale coś tam robię:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2953
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth

Próba reanimacji 112l

#71

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
A skąd masz tyle sinic?
Gadać to ja potrafię: 3000 postów.

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#72

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
A ja wiem, pojechałam na urlop, wróciłam i już były.
Światło tam słabe, ryb jeszcze nie było, ruch wody jest... może po prostu choroba wieku dziecięcego:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2953
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth

Próba reanimacji 112l

#73

Post autor: Ziemiojad »

Niedobrze. Źle to wygląda. Iak chcesz z tym walczyć?
Gadać to ja potrafię: 3000 postów.

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#74

Post autor: Agagin »

Najpierw wszystko wyczyścić na ile się uda,potem obserwować,czy się pojawią następne:D
Jak to nie pomoże,to już nie wiem.
A tak poważnie,to naprawdę mam nadzieję, że to chwilowe,nigdy mi się do tej pory nie zdarzyło i nie widzę konkretnego powodu,dla którego się pojawiły. Zobaczę co następne testy przy podmianie powiedzą.
Jakby co to zawinę w koc na tydzień i niech sobie mieszkańcy radzą:)
Dodano do tego postu po 1 godzinie 10 minutach 7 sekundach
No i zmotywowaliscie mnie zamiast do pracy to do robienia testów wody...cholera zniknęło mi NO3...PO4 0,2. kh 6,gh jednak nie mam już testu.
Ktoś siedzi w Niemczech i mi poleci dobre nawozy?
Albo gupiki kupię to nasrają?:)
Dodano do tego postu po 11 miesiącach 29 dniach 20 godzinach 45 minutach 4 sekundach
Obrazek
Dodano do tego postu po 2 minutach 37 sekundach
Szybka przeprowadzka do nowego domu i zaczynam myśleć jak je znowu doprowadzić do stanu używalności.
Termometry ze specjalną dedykacją dla Lecha:) testuję,bo nie pamiętam który dobrze działał.
W akwa zostały 4 kiryski,dwa neonki i staruszka bojowniczka. Nie chciałabym wykończyć neonów,ale nie ukrywam, że jakby w najbliższym czasie dokonały żywota,to bym nie płakała...
Dodano do tego postu po 1 godzinie 28 minutach 37 sekundach
Ziemiojad
Dzik
Pomóżcie no trochę koleżance w planowaniu:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2953
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth

Próba reanimacji 112l

#75

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
Co tam ma pływać? I po co ta droga przez środek?
Gadać to ja potrafię: 3000 postów.

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#76

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
To na szybko wczoraj dosypałam piasku dla kirysków,i kamieniami próbowałam odgrodzić od żwirku żeby nie przekopały za szybko:)
No właśnie nie wiem co ma pływać... może makropody 1+3?
Dodano do tego postu po 3 miesiącach 14 dniach 23 godzinach 27 minutach 52 sekundach
Obrazek
Przed sprzątaniem...
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2953
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth

Próba reanimacji 112l

#77

Post autor: Ziemiojad »

II co teraz tu pływa?
Gadać to ja potrafię: 3000 postów.

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#78

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
A nadal kiryski (już starszawe), dwa neony (nie chcą za cholerę zdechnąć żeby zrobić miejsce nowej obsadzie) i krewetki RC. Nic nie robię poza karmieniem i czasem jakaś podmianą,nudne to akwarium, ale dopóki neony żyją chyba takie zostanie.

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#79

Post autor: Agagin »

Obrazek
W końcu się odważyłam wstawić zdjęcie mojego bałaganu:)
Od prawie dwóch lat bez podmian wody. Krewetki RC, 4 kiryski, 10 medaka i 2 neony które nie chcą zdechnąć i zrobić miejsca dla nowych ryb:(
Awatar użytkownika

Grondal
Zapaleniec
Posty: 260
Rejestracja: sob gru 28, 2024 12:40 pm
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Próba reanimacji 112l

#80

Post autor: Grondal »

Ładnie zacieniony zbiornik. Aż brakukje anubiaska w centrum. Też mam 3 nieśmiertelne neony :duży uśmiech:
Awatar użytkownika

Batonik26
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: pn mar 31, 2025 1:55 am
Lokalizacja: Kraków
Na imię mam: Tadeusz

Próba reanimacji 112l

#81

Post autor: Batonik26 »

Powiedz - celowo nie podmieniasz wody, żeby coś pokazać, czy tak wyszło? Stan roślin masz adekwatny do tego, co napisałaś i góry nie przeskoczysz bez podmian. Wyjaśnij, jaki jest cel takiego postępowania.

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#82

Post autor: Agagin »

Batonik26
Nie podmienialam po przeprowadzce na początku z braku czasu i ochoty przy remoncie,a później już z rozpędu przestałam,i tak sobie stoi. Cel jest taki, żeby się nie przepracować:)
Grondal
Czekam aż te cholery padną,bo od dwóch lat mam ochotę na coś innego w tym akwarium,ale one przeżyły przeprowadzkę i nadal tam są...
Anubiasek ze środka i sporo innych poszły parę tygodni temu do akwarium kolegi, myślałam, że potem coś tu ogarnę i posprzątam,no ale znowu mi się nie chciało...

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#83

Post autor: Agagin »

Obrazek
Awatar użytkownika

Catfish_Billy
Noble
Posty: 769
Rejestracja: wt sie 27, 2024 6:54 am
Lokalizacja: Darłowo

Próba reanimacji 112l

#84

Post autor: Catfish_Billy »

Zmasowany atak Helenek na krewetki czy po prostu wrzuciłaś do akwarium jakiś pokarm i powstało zbiegowisko?

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#85

Post autor: Agagin »

Catfish_Billy
Oczywiście tabletkę dla kirysków i rzuciły się sępy...jezu żeby te neony już dokonały żywota,to bym w końcu to akwarium doprowadziła do porządku. Ale nie chcą cholery zdychać.

Krolic
Moderator
Posty: 1170
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil

Próba reanimacji 112l

#86

Post autor: Krolic »

Agagin pisze: czw sty 22, 2026 7:13 pm nie chcą cholery zdychać.
może je oddaj komuś? :)
fota fajna.. jak walka o karpia na promce w superkarkecie :D

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#87

Post autor: Agagin »

Krolic
Jak Pan jesteś taki mądry to wpadnij do mnie i je złap 😜
Mój mąż je już raz musiał przeprowadzać i powiedział, że nigdy więcej 😁 także mają dożywocie u mnie, niestety...

Krolic
Moderator
Posty: 1170
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil

Próba reanimacji 112l

#88

Post autor: Krolic »

Agagin pisze: czw sty 22, 2026 9:57 pm wpadnij do mnie i je złap
i wszystko jasne... :) miałem kiedyś holendra 200l .. ktoś miał przyjechać do mnie po kirysy.. godzina łapania .. rozebrane pól akwarium... i nie przyjechał... z 10 min go "pozdrawiałem"
Wrzuć fote jak wygląda ta 112 teraz :)

KarolX22
Zapaleniec
Posty: 395
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Próba reanimacji 112l

#89

Post autor: KarolX22 »

Agagin
Jak ryby zdychają to problem jak nie chcą to też problem, człowiekowi zawsze będzie coś przeszkadzać. ;D
Awatar użytkownika

Catfish_Billy
Noble
Posty: 769
Rejestracja: wt sie 27, 2024 6:54 am
Lokalizacja: Darłowo

Próba reanimacji 112l

#90

Post autor: Catfish_Billy »

Agagin pisze: wt mar 29, 2022 8:24 pm jezu żeby te neony już dokonały żywota,to bym w końcu to akwarium doprowadziła do porządku. Ale nie chcą cholery zdychać.
Znam Twój ból. Mam identyczny przypadek ze Zwinnikami Blehera. Zostały mi dwa w akwarium ze skalarami. Mają około 5 lat i nie zapowiada się, aby zamierzały wybrać się w podróż strumieniem wieczności :P Próbowałem je kiedyś schwytać i oddać znajomemu, ale prędzej złapię grypę niż te dwa cwaniaki ;D

Autor
Agagin
Noble
Posty: 471
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga

Próba reanimacji 112l

#91

Post autor: Agagin »

Krolic
Wygląda tak samo jak na ostatnim zdjęciu w sumie. Po weekendzie jakieś fotki zrobię.
Te neony już z 5 lat mają...mam nadzieję że mi się nie trafiły jakieś okazy zdrowia:)
30l i 60l stoją i czekają, chyba w końcu chociaż jedno muszę wystartować żeby się coś nowego zaczęło dziać u mnie...
ODPOWIEDZ