72l ziabaka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

72l ziabaka

#1

Post autor: ziabak »

Chyba wypadałoby pokazać Wam jakieś moje zbiorniki :) a że wystawa Aquela mnie zainspirowała do popstrykania zdjęć w weekend zrobiłam też klilka swoim zbiornikom - oto moje 72l:

Opis w pigułce:

ZBIORNIK
60x30x40(h) = 72 l brutto, netto jest koło 65 l
PODŁOŻE
2 cm ziemi, na to siatka moskitiera i żwir czarny - warstwa od 4 do około 10 cm
DEKORACJE
jedynie rośliny i 2 niewielkie korzenie w celu mocowania mchu i pelii
FLORA
ludwigia repens
marsilea crenata
pogostemon helferi
Micranthemum umbrosum
Sagittaria subulata
Heteranthera zosterifolia
hygrophila corymbosa
rotala indica
blyxa japonica
pelia
fisidens fontanus
odrobina Glossostigmy i eleocharisu
FAUNA
limia tridens
krewetki White Pearl
ślimaki
TECHNIKA
filtr TetraTec Ex 400
grzałka 100W
oświetlenie 54W
NAWOŻENIE
co2 z bimbrowni
Aquapotas do podmian co tydzień
co dzień PG Macro
WODA
RO + kranówka, podmiany co tydzień około 20 l

Stan obecny na dzień 19.09.2009

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyszły trochę mroczne w środku, ale w rzeczywistości jest jaśniutko, foty robiłam na może troche dziwnych ustawieniach, bo z ręki ISO 1600, czas 1/250 i to dlatego...

Początki akwarium:

czerwiec 2009

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak widać - nie potrafię hodować blyxy :(
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Bardzo mi się podoba, takie zielone i mimo, że zarośnięte, to nie ciasne.
Taki powiew świeżości

Strasznie Ci zazdroszczę tej marsilei, to znaczy ja też mam i mi rośnie, ale nie wypuszcza takich koniczynkowych listów, tylko pojedyncze, no czasem podwójne...
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#3

Post autor: ziabak »

Marsilea mnie samą zaskoczyła w tym zbiorniku, bo pierwsze podejscie robiłam w nano 12l i bardzo marnie rosła. Widocznie odpowiada jej podłoże na ziemi - tak myślę.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#4

Post autor: matka siedzi z tyłu »

U mnie tez jest na ziemi, z tym, że od niedawna, więc może jeszcze się rozwinie. Chociaż ja nie nawożę dodatkowo.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Linf

Re: 72l ziabaka

#5

Post autor: Linf »

fajniusia soczysta zieleń :) podobać mi się to :)
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#6

Post autor: neptun »

Fajny lasek :wink:
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#7

Post autor: ziabak »

dzięki :) co tydzień lub dwa ścinam wiaderko roślin... tak mi to rośnie szybko.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Linf

Re: 72l ziabaka

#8

Post autor: Linf »

jak będziesz miała przycinkę to daj znać na PW :D

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#9

Post autor: krasnal »

;)
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 2:52 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#10

Post autor: ziabak »

Ok - będę dawać sygnały przycinkowe ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#11

Post autor: saintpaulia »

Faktycznie nie takie mroczne jak się z początku wydawało, wręcz przeciwnie. Bardzo fajna kompozycja, wiele rarytasków :smile: Choć najpiękniejsza wydaje mi się ludwigia, chyba muszę do swoejgo szkła taką sobie sprawić. Szkoda tylko, że perełki się tak skutecznie schowały przed zdjęciami :wink:
Awatar użytkownika

makras
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 07, 2009 11:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#12

Post autor: makras »

A ja dla odmiany mam pytanie o obsadę - czy ciężko jest dostać Limia tridens? :| bo sam do tej pory nigdzie nie widziałem tej rybci, a bardzo, bardzo mi się podoba :)

Poza tym akwarium koncertowe, rośliny wspaniale się ze sobą komponują, no i widać, że są w fantastycznej kondycji - zazdroszczę rybkom tych zarośli ;)

Pozdrawiam
Marcin
Pozdrawiam,

Marcin
60l + 25l + nauka
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#13

Post autor: ziabak »

Tak - limia tridens to nie jest spotykana ryba, ale można ją odnaleźć i kupić u niektórych hodowców. Ja gdy jestem zainteresowana jakimś niepopularnym gatunkiem to uparcie poszukuję zarówno ryb jak i osób które je hodują - nie jest to wcale proste, ale i ryby niepopularne nie są wcale takie banalne. Ponieważ jest ich niewiele - w sensie - nie zalewają sklepów takie formy dzikie - to nie są też "pokrzywione" przez masowe krzyżówki - ale z kolei dość delikatne i wydaje mi się że bardziej wymagające niż pokolenia rybek popularnych od wieków.

Ja mam stadko od niedawna - kilka miesięcy, ale już mam 2 pokolenia przychówku - na razie podziwiam i staram się stworzyć dobre warunki obserwując ryby i ich zachowanie. Z całą pewnością uwielbiają zarośla, młode buszują właściwie non stop w trawniku, wszystkie wypływają do karmienia na otwartą przestrzeń, dorosłe nie atakują nowonarodzonych a samce są dosć bojowe i zadziorne w stosunku do siebie - ale nie są to groźne starcia, raczej takie przepychanki. Dominujące samczyki są u mnie jaskrawiej ubarwione - niestety ja mam w tej chwili zaburzone proporcje samce/samice bo jedną samicę dorosłą straciłam - wyskoczyła mi z akwarium, a że kupowałam stado narybku, to proporcje płci wyklarowały się z czasem :( Teraz czekam na dojrzałość młodych i formuję po mału grupę w odpowiednim stosunku płci.
- właśnie, są dość skoczne podczas gonitw i zaobserwowałam, że dobrze robi w przypadku odkrytego zbiornika duża ilość zielska na powierzchni wody. Stopuje je, gdy zbiornik był na początku mniej zarośnięty miałam straty w obsadzie - teraz znacznie mniej, już dawno nie wyskoczyła mi żadna ryba.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#14

Post autor: saintpaulia »

Kobietko co tam w Twoim szkle słychać. O fotki proszę :oops:

jerrymagu

Re: 72l ziabaka

#15

Post autor: jerrymagu »

Śliczne akwarium,
czy możesz podesłać zdjątka aby zobaczyć jak wygląda obecnie?!
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#16

Post autor: ziabak »

oj, straszne mam zaległości w fotografowaniu zbiorników - za dużo innych zajęć i nie nadążam... w zeszły weekend była w baniaczkach spora przycinka, w ten weekend bedę znów zawalona - może w przyszły wygospodaruję ciut czasu i wreszcie pofocę :roll:

a tak ogólnie - w baniaczku wszystko ok :) jest dużo narybku limki tridens, krewecie WP buszują i mnożą się, więc pewnie środowisko prozwierzęce jak najbardziej ;) parametrów nie mierzę ale po zwierzakach widać, że jest ok. Rośliny rosną bardzo, momentami aż za bardzo... pogostemon został już prawie skonsumowany przez ampularie - ta roślina ma coś w sobie co ślimaki przyciąga... i to jedyna strata w zbiorniczku.

Zastanawiam się nad zrezygnowaniem z bimbrowni w tym i w 85 l - testuję jak będzie od tygodnia - nie zrobiłam nowego zacieru i obserwuję rośliny. Podaję easy carbo i szczerze mówiąc ono więcej robi na korzyść roślin niż bimbrownia - takie mam odczucie... a skoro tak, to może wyeliminowanie bimbrowni ujdzie i w ten sposób mam z głowy szykowanie zacierów co tydzień, a ryby nie gazują się nocami ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

wlazlamse
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: wt paź 20, 2009 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#17

Post autor: wlazlamse »

ja tak ni z gruchy,ni z pietruchy ale tez miałam bimbrownię i zrezygnowałam po tygodniu...w miejscu gdzie ulatnial się gaz powstały na ściance akwarium jakies dziwne białe kłaczki... :razz:
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#18

Post autor: saintpaulia »

W takim razie niecierpliwie czekamy na zdjęcia. Cieszę się, że wszystko przebiega pomyślnie. Ja bimbrownie mam i jestem zadowolona z jej funkcjonowania, ale zastanawiam się nad tym nawozem. Czy mogłabyś powiedzieć coś o jego wydajności - czy nie zbankrytuję stosując go. Podobno powinien być stosowany w połączeniu z innym tej linii - robisz tak?
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#19

Post autor: ziabak »

stosuję go od ponad 2 miesięcy, nie pamiętam dokładnie - pierwsza mała butelka zużyta w ciągu jakiegoś 1,5 miesiąca - poj. 250 ml - dawkowanie wg wskazań do wszystkich moich roślinnych co dzień (czyli do 72l, 65l, 85l, 40l, 17l, 12l = łącznie ok. 291 l wody). Teraz już użytkuję drugą butelkę - tym razem kupiłam 500ml, koszt to ok. 35 zł więc wg mnie wcale nie drogo. Tej samej firmy uzywam też potasu - ale tylko raz w tygodniu przy podmianach. Poza tym sporadycznie przy podmianach podaję na czuja trochę PG micro (do 65 l), PG macro (do 65l, 72l i po kropli dosłownie do 17l i 40l) i PG ferro (do 65l, odrobinę do 72l i kroplę do 40l). Te moje dawkowania to jest naprawdę dobrana metodą prób i błędów ilość optymalna, jak widać do każdego akwarium inaczej ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#20

Post autor: saintpaulia »

Dziękuję za odpowiedź, na pewno się przyda. :smile: Ja stosowałabym do 25, 112 i 240 (jak je zrestartuję). Liczę na foteczki wszystkich Twoich szkieł :mrgreen: Macro i micro dodajesz codziennie?
Ostatnio zmieniony pt sty 29, 2010 2:47 pm przez saintpaulia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#21

Post autor: ziabak »

saintpaulia pisze:Macro i micro dodajesz codziennie?
nie nie, dzień po podmiance - tylko raz w tygodniu
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#22

Post autor: ziabak »

malutka aktualka na szybko (zdjęcia z ręki na wysokim ISO - dlatego ciut za ciemne...):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#23

Post autor: saintpaulia »

Piękne! Strasznie mi się takie dżungle podobają. Ja niestety nie mam warunków do takich ogrodów. Podoba mi się kompozycja i klimacik.
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#24

Post autor: neptun »

Fajniutki buszyk :mrgreen:
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#25

Post autor: Władek Pompka »

Rewelacyjna gęstwina, bardzo mi sie podoba !

:roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#26

Post autor: BeoB »

Jak Ty to robisz ???
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#27

Post autor: ziabak »

Dzięki za pochwały :) no sama nie wiem, jak to mi się udaje ;) a najlepsze jest to, że łamię wszelkie zasady i niczego nie mierzę :roll:
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 72l ziabaka

#28

Post autor: ziabak »

Aktualka :) Obecnie akwa regeneruje się, bo miało nieco gorszych okresów tego lata z 2 przyczyn - jakoś wyjątkowo te rośliny źle znosiły upały (to akwa nie jest chłodzone) a dodatkowo przykrycie tafli wody siatką ogrodniczą spowodowało mniejszy dopływ światła i to również rośliny odchorowały - teraz już idzie ku lepszemu ;)

Po solidnej przycince ;):

Obrazek

Obrazek

i tridensy:

Obrazek

Obrazek
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ