75L MajszczuraA [Flooded Forest]

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#61

Post autor: Majszczur »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Kakadusy żyć mogą w szerokich widełkach pH i twardości, ale miękka woda oniskim pH stymuluje do tarła większość małych pielęgniczek z dorzecza Amazonki. Tak przynajmniej mówią mądrzy ludzie. Nie próbowałam rozmnażać w innych warunkach, tylko w sugerowanych na apisto.pl
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

neonka
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: wt sty 20, 2009 1:49 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#62

Post autor: neonka »

Ok, ta informacja jest wystarczająca. :)
200+112+63+54+25+20+20+27 OW w drodze;)=521l

Dein

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#63

Post autor: Dein »

Majszczur pisze:Już się rehabilituję i aktualizuję, choć pod względem wystroju wnętrza nie ma sięczym podniecać. Zmieniło się tyle, że doszło sporo drobniutkich korzonków żeby maluchy miały się gdzie chować przed gniewem ojca, oraz zrobiło się z tego mini paludarium z przyczyn banalnych - zabrałam się za podmiankę i brakło mi demineralki i w strachu ze kranówą zabiję maluchy pozostawiłam jak na załączonym obrazku :lol:
Nie zmieniam zdania - dla mnie to nadal jedno z najmilszych dla oka aranżacji na forum. Może przez osobiste sentymenty. Przypomina mi takie swojskie rozlewiska łąkowe, takie, które sąsiadują zazwyczaj ze starymi olszynami, na których to rozlewiskach rosną kępy kaczeńców, śmigają czajki i pliszki i ciupciają się niebieskie ważki i inne cholery.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#64

Post autor: Jola75 »

Super maluszki, zbiornik też ma swój klimacik, jednym słowem rewelacja :)

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#65

Post autor: Majszczur »

Dein pisze:Nie zmieniam zdania - dla mnie to nadal jedno z najmilszych dla oka aranżacji na forum
mów mi tak dalej... potrzebuję tego jak kania dżdżu... :wink: :mrgreen:
(...) sąsiadują zazwyczaj ze starymi olszynami, na których to rozlewiskach rosną kępy kaczeńców, śmigają czajki i pliszki i ciupciają się niebieskie ważki i inne cholery.
romantyk z Ciebie... ginący gatunek... jak dinozaur lub rybik... :-P
Specjalnie dla Cię. Zapomniałam wstawic przed wyjazdem na kanikułę.

Obrazek
http://i703.photobucket.com/albums/ww37 ... 0192-1.jpg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wróciłam... nie było mnie raptem 10 dni... chyba starczyło żebym straciła wszystkie maluchy :-(
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

ppaula2

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#66

Post autor: ppaula2 »

Majszczur pisze: wróciłam... nie było mnie raptem 10 dni... chyba starczyło żebym straciła wszystkie maluchy :-(
Jak to straciła?
Jak to możliwe?
Może się pochowały?

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#67

Post autor: Majszczur »

Podejrzewam, że rodzice je wszamali nie otrzymując regularnego posiłku... :sad:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#68

Post autor: JPK »

Fajne, fajne, przypomina mi dżunglę :wink: Amazonka robi super efekt, wygląda idealnie w tym miejscu :)
Razi leciutko filtr - nie da się go przerzucić na drugą stronę - za ten masywny korzeń ?
450l + 112l :)

ppaula2

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#69

Post autor: ppaula2 »

Majszczur, to jakiej one były wielkości?
Ja nie wiem czy moje by się rodzicom do dzioba zmieściły. No chyba, że 3 mniejsze sztuki co mają ok 1,5cm i to tylko ojcu. Bo 2 to bysiory już coś ponad 2 cm :) Aż w szoku jestem, że tak szybko rosnął.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#70

Post autor: Majszczur »

Misquamacus pisze: Razi leciutko filtr - nie da się go przerzucić na drugą stronę - za ten masywny korzeń ?
kurcze wiem, że kłuje w oczy i to nie leciutko a dość brutalnie :wink: , ale nie ma szans go nigdzie upchnąć, korzeń po lewej dotyka tylnej szyby, a w jego szczelinach urzęduje gościnnie L-204 :neutral:
ppaula2 pisze: to jakiej one były wielkości?
Jakieś 1,5cm... przed wyjazdem raz złapałam samiczkę na gorącym uczynku... tylko ogonek malucha zamerdał jej w pysiu :sad:

Nie podoba mi się też samiec, jest bardziej płochliwy i w barwach wskazujących na stres lub słabą kondycję (szara kratka)... widuję go tylko podczas karmienia...

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob sie 07, 2010 11:31 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#71

Post autor: JPK »

No to może wymiana na kaskadę albo mały kubełek typu Mini Kani 120 ? Mam takowy i zajmuje bardzo mało miejsca, a przy tym jest wydajny.
450l + 112l :)

Dein

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#72

Post autor: Dein »

Majszczur pisze:mów mi tak dalej... potrzebuję tego jak kania dżdżu... :wink: :mrgreen:
Tak dalej, tak dalej.
Mnie nawet filtr nie przeszkadza, odkąd mam podobny, ho ho ho...
Bardzo klimatyczne akwarium, wiesz?
jak dinozaur lub rybik... :-P
Ja nie wiedziałem, że rybik jest ginący. Smutno mi się zrobiło. Na szczęście u mnie w łazience jest chyba rezerwat rybików. Ciągnie je widać do mnie - bratniej duszy.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#73

Post autor: Majszczur »

Dein pisze: Ja nie wiedziałem, że rybik jest ginący (...) u mnie w łazience jest chyba rezerwat rybików. Ciągnie je widać do mnie - bratniej duszy.


:evil: :mrgreen: :evil: :mrgreen: :evil: hihihi chyba mi wskoczył przeokrutny skrót myślowy, miałam na myśli że dinozaury wyginęły, a rybiki żyją w stanie niezmienionym od lat... jak to się nazywało... endemit czy jakoś tak :wink:
Bo romantyk to też jak endemit - jak nim jest to raczej nim pozostanie po grób i w gbura się nie zmieni :P ... chyba :roll:


A swoją drogą - niezmiernie mi miło, że się podoba nie tylko mnie :grin:

tylko chyba czas zrobić totalne przemeblowanie... obsada wyszczuplała... jest motywacja do zmian...
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#74

Post autor: krasnal »

:roll:
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 7:36 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Dein

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#75

Post autor: Dein »

Majszczur pisze:Bo romantyk to też jak endemit - jak nim jest to raczej nim pozostanie po grób i w gbura się nie zmieni :P ... chyba :roll: [/size]
Chyba mylisz czy też utożsamiasz romantyka z dżentelmenem. Ja znam kilka dusz romantycznych i to jest skomplikowana sprawa, bo przy całym swoim marzycielsko-wrażliwym wnętrzu, niespecjalnie są delikatni w obyciu i kontaktach międzyludzkich, thyhy. Nie widzę powodów, żeby będąc romantykiem i człowiekiem ulegającym nałogowo sentymentom, nie gburzyć. Osobiście gburzę nawet częściej, niż znajomi pragmatycy, a umiłowanie do romantycznych ucieczek za miasto w celu upajania się widokiem bzykających się wśród kaczyńców i olch ważek, to po części skutek zupełnie gburowatego nastawienia do ludzkości.
Zakładanie, że facet romantyczny nigdy chamsko nie postąpi, to jest straszliwy błąd typowo kobiecy. Dużo pań się nabiera.

No ale cisha już, bo to ot złowieszczy i znów się daję wciągać w pogadanki o dupie maryni, napiszę o słowo lub dziesięć akapitów za dużo, ktoś weźnie do siebie i będzie jakaś zadyma, a to jak woda na młyn dla mojej gburowatości z trudem tłamszonej.

Ja miałem już kiedyś zapytać o te kije cienkie, które tam posiadasz w akwarium.
Czy to są kupne korzenie, czy gałęzie z natury jakoś spreparowane?

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#76

Post autor: Majszczur »

krasnal pisze: Nie szkoda Ci dewastować uroczego zakątka ?
Jakby to była Dolina Rospudy to może bym się i do korzenia przypięła żeby mi się na demolkę nie zebrało, a że to akwen sztuczny i do tego niewielki... ciągnie mnie do łatwej szybkiej zmiany.
W stanie niemal niezmienionym od zalania jest 450-tka, którą widziałeś i aż mnie skręca żeby tam mocno zamieszać... ale to większe ryzyko, że jak mi nie wyjdzie to bedę żałować :-P

@ Dein... chyba mylisz real romantyka z... nawiedzonym lisem farbowanym co za romantyka pragnąłby uchodzić :evil: koniec OT, bo rzeczywiście temat śliski :x

Co kijaszków cudnych, są to długaśne korzenie wierzby.
Swego czasu kupiłam trochę na metry od Rukiego z apisto.pl , ale ostatnio pozyskuję z natury 8-) Mam swój romantyczny (sic!) nadwiślański zakątek do pozyskiwania. Potem trzeba trzymać je w beczce (najlepiej z solanką) żeby nie wyschły, bo powtórnie zatopić bardzo trudno. Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość jak reszta familii narzeka (czytaj: mąż), że owa beczka zajmuje a to piwnicę, a to balkon, a czasami o zgrozo garaż lub kuchnię :roll: Ale Ty raczej marudnego męża nie posiadasz więc spoko, dasz radę :wink:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Dein

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#77

Post autor: Dein »

Kiedy właśnie posiadam coś w tym rodzaju. Denerwuje się nawet z powodu głupiego słoika ze ślimakami stojącego w kuchni, a gdybym jeszcze wjechał z beczką, w której nie byłoby nic do jedzenia, a tylko badyle wierzbowe, to byłby dla niego cios i sygnał do rozpoczęcia następnej tury wojny psychologicznej. Nieromantyczny. Po co komu beczka z badylami, nawet najcudniejszymi. I to w kuchni. W kuchni powinny być same sensowne rzeczy, jak mięso i garnki.

Bardzo mi się podobają badyle, ale słabo mi wychodzi pozyskiwanie materiału z natury. Zawsze się po paru dniach okazuje, że coś, co przywlokłem z wielkim poświęceniem się nie nadaje jednak. Jeśli są to rośliny, to zazwyczaj są na nich robaki, jeśli to korzenie, rozpadają się lub gniją, a jeśli kamienie - śmierdzą siarką po kilku dniach leżenia w wodzie albo mi się tak wydaje.
Więc już trudno - nie odgapię od Ciebie
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#78

Post autor: saintpaulia »

Ciekawa jestem w jakim kierunku będą te zmiany, mam nadzieję, że znowu wyjdzie Ci coś niezwykle klimatycznego :mrgreen:

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#79

Post autor: Majszczur »

Dein pisze:Kiedy właśnie posiadam coś w tym rodzaju
czyżby kicia ?
saintpaulia pisze: Ciekawa jestem w jakim kierunku będą te zmiany, mam nadzieję, że znowu wyjdzie Ci coś niezwykle klimatycznego :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nie mogłam się powstrzymać żeby się nie wyszczerzyć :lol: :lol: :lol: ... nie wiem jak to napisać... będzie nooo... rzeczywiście będzie niezwykle klimatycznie... tak klimatycznie że ooohoho :evil: będzie zameczek z czerwoną wieżyczką, ruiny mostu i sama nie wiem jeszcze co :x
Córka mi się zbuntowała, że już nie chce w swoim pokoju takich mrocznych klimatów i zażyczyła sobie jw. 8-) Udało mi się dzięki bogu wykręcić od (za przeproszeniem) puszczającego bączki nurka i czaszki krokodyla :roll: :x

Kakadusy będą musiały przeprowadzić się do mniejszego lokalu, bo dla córy są "za szare i ciągle w schowankach" :lol: Choc wylądują w mniejszym, postaram się zrobić im coś przytulnego.
Ostatnio zmieniony śr sie 18, 2010 1:06 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#80

Post autor: saintpaulia »

Oj nie! nie nie nie - toż to brzmi jak koszmarny sen akwarysty :razz: :evil:
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#81

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Oj, bez paniki, z takimi ozdobami też można akwarium urządzić ładnie :mrgreen:

Sama miałam jedno akwarium z jońską kolumną i naprawdę mi się to podobało, choć zasadniczo nie jestem zwolenniczką sztucznych ozdób. Ale jeęli się po pierwsze kupi te ozdóbki dobrej jakości i estetyczne, po drugie rozmieści je z głową i po trzecie odpowiednio dobierze aranżację roślinną, to można uzyskać całkiem ciekawy efekt.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#82

Post autor: saintpaulia »

Ta kolumna u Ciebie dawała fajny efekt. Jednak czerwony zameczek, ruiny mostu i inne... jakoś mnie przeraziły :P
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#83

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Wszystko zależy od kompozycji ;)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#84

Post autor: Majszczur »

Czteromiesięczny maluch po dzikich rodzicach:

Obrazek

wylatują do przedszkola bo mamuśka zaczęła mocno je ganiać. Może w warunkach 'wody przejrzystej' doczekają się lepszego portfolio :wink:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#85

Post autor: Majszczur »

Tatuś zwabiony ochotką wychynął z krzaczorów i przez ułamek sekundy dał na siebie popatrzeć (w jego przypadku to cud :roll: taki skrytek z niego)
Obrazek

a mamuśka znów w kokosie :grin:
Obrazek


Podglądacze :mrgreen:
Obrazek
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#86

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ktoś ją podgląda :D
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#87

Post autor: dune »

Obrazek

Akwarium naprawde przecudne
nie ma miszmaszu roślinnego
i jest niezarośnięty korzeń :)
piękny klimat

zaintrygowały mnie biale punkciki na szybie,
cóż to takiego?
...tak mi się wydaje...

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#88

Post autor: Majszczur »

dune pisze: zaintrygowały mnie biale punkciki na szybie,
cóż to takiego?
wrrrrrr... jaja neritin :twisted:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#89

Post autor: dune »

no to jeszcze lajcik...u mnie szyba tak przytulikami upstrzona...i nie wiem co z tym począć :razz:
...tak mi się wydaje...

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#90

Post autor: Majszczur »

Zgodnie z planem zbiornik został zlikwidowany ... eeech... :neutral:

Ostatni portrecik pana i władcy wraz z małżonką (zamieszanie mu nie słuzy, zetresował sie biedaczek)
Obrazek

oraz jego pięknych niebieskich ust :wink:
Obrazek

Z ostatniego tarła zostawiłam sobie dobrze rokującego samczyka.
Państwo Kakadutcy przeprowadzili się do mniejszych, ale bardzo sympatycznych... wód przejrzystych :grin:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 75L MajszczuraA [Flooded Forest]

#91

Post autor: saintpaulia »

Szkoda szkiełka. Państwo kakadulscy uroczy.
ODPOWIEDZ