52l Korzeniowisko

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
jerrymagu

52l Korzeniowisko

#1

Post autor: jerrymagu »

Akwarium 60x35x25

Oświetlenie:
Dwie lampeczki biurkowe
Grzałka
Kaskada FZN-3

Dekoracja:
Podłoże: piasek + Amazonia ADA
Korzenie Red wood +lignit
Liście buk'u
Torf

Flora:
Java Moss
Microsorium "Narrow Leaf

Fauna:
Apistogramma Panduro WF 1+1
Hyphessobrycon Amandae 10 szt.
Nannoptopoma sp. Peru 2szt
Otocinclus Vampire 1szt
Nannostomus beckfordi 1szt.
Krewetki

Parametry:
PH- 5.8
GH - 5
temp. 25st.


1.
Obrazek

2.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 12:04 pm przez jerrymagu, łącznie zmieniany 3 razy.

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#2

Post autor: jerrymagu »

... no i Pandurka steroryzowała akwarium. 1/2 powierzchni jest jej i Bystrzyki Amandy potulnie się temu poddały. Otocinclus sp. Orange nie chciał się poddać i mamy pierwszą ofiarę.
Jak narazie Pandurka pieczołowicie pilnuje larw, które przeniosła w nowe miejsce

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#3

Post autor: Jola75 »

Uwielbiam takie klimaty :d ale mąż jako że to jego pierwsze akwarium, właściwie to nasze to na bajorko się nie zgodził buuu :D myślę że może jak będzie drugie to właśnie typowe czarne wody :D Super a korzeń nie wiem pewnie kilka ich tam jest, po prostu rewelacja :D
Pozdrawiam!!!

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#4

Post autor: jerrymagu »

2 większe pokręcone i kilka korzonków na dno min. lignit
Zbiorniczek postawiłem w pracy i na początku moi sąsiedzi patrzyli bez przekonania na taki aranż, ale teraz bardzo im się podoba klimat Black Water

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#5

Post autor: Jola75 »

Wiesz ja wychodzę z założenia że żeby to poczuć trzeba troszku o tym wiedzieć, dla czystego laika najpiękniejsze są gupiki bo ogonki mają fajne, moje kochanie też się już wdraża więc zle nie będzie :D
Pozdrawiam!!!

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#6

Post autor: jerrymagu »

Ja Swoją wiedzę też mam ograniczoną. Nie znam się na innych gatunkach niż Pielęgnice i Pielęgniczki. Głupio pisać, ale Gupiki, Bojowniki, Welony, etc. bardzo mało wiem o tych rybkach.
Zaczynałem od Pielęgnic a teraz już definitywnie nastawiony jestem aby każdym z moich zbiorników pływały Apisto (co zresztą uczyniłem)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#7

Post autor: JPK »

Ja tam prawie po 6 latach aktywnej zabawy akwarystyką nadal mam sentyment do gupików, bardzo je lubię i nadal hoduję :wink:
Kwestia gustu, bym powiedział :smile:
450l + 112l :)

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#8

Post autor: jerrymagu »

Misquamacus pisze:Ja tam prawie po 6 latach aktywnej zabawy akwarystyką nadal mam sentyment do gupików, bardzo je lubię i nadal hoduję :wink:
Kwestia gustu, bym powiedział :smile:
ee tam nie to żebym krytykował te rybki. Zreszta chyba mam 3, które będę oddawał .Mam je od kołyski. Pomyłkowo razem z roślinkami je nabyłem.
Jednakże zainteresowały mnie ww. gatunki ze względu na niespotykane zachowania i tak już zostało.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#9

Post autor: Jola75 »

Moja mama hodowała w swoich akwarium, jako dziecko miałam jakiś sentyment do nich, jako dorosła kobieta nie ma żadnego wręcz nie znoszę żadnych żyworódek, nie wiem skąd to wynika ale tak właśnie jest :D Pewnie mi się od was dostanie, ale z pewnością dla mnie są to mało ciekawe ryby, pielęgnice , apisto i rzadko spotykane gatunki i owszem ale nie gupiki :D i inny pokarm :D
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 12:45 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#10

Post autor: saintpaulia »

Ciekawe akwarium, mimo, że strasznie chaotyczne ma swój urok. Myślę, że nie o wiedzę chodzi, lecz o gusta. Na szczęście w akwarystyce każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja tam lubię większość rybek. Niestety, bo ciężko to jakoś przenieść z teorii do praktyki. Bystrzyki przeganiane przez pielęgniczki nie próbowały skakać? Zastanawiamy się z mężem nad przejściem w 375 na akwarium otwarte, ale przyznam, że mam sporo obaw.
Szkoda, tylko, że ta grzałka tak bije po oczach, ale wiem jak ciężko schować osprzęt.
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 1:19 pm przez saintpaulia, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#11

Post autor: jerrymagu »

saintpaulia pisze:Ciekawe akwarium, mimo, że strasznie chaotyczne ma swój urok. Myślę, że nie o wiedzę chodzi, lecz o gusta. Na szczęście w akwarystyce każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja tam lubię większość rybek. Niestety, bo ciężko to jakoś przenieść z teorii do praktyki. Bystrzyki przeganiane przez pielęgniczki nie próbowały skakać? Zastanawiamy się z mężem nad przejściem w 375 na akwarium otwarte, ale przyznam, że mam sporo obaw.
Szkoda, tylko, że ta grzałka tak bije po oczach, ale wiem jak ciężko schować osprzęt.
Nie polecam otwartego akwarium :!: :!: :!: :!:
Swoje 240l miałem i wiele pielęgniczek mi się ewakuowało do krainy wiecznej suchoty. A. kelleri i A. pantalone. A nabycie tych rybek sporo mnie kosztowało i alternatywy brak bo w sklepach na próżno ich szukać.
Kupiłem 3 szybki na zbiorniczek (ponieważ mam o nietypowych rozmiarach) dorobienie pokrywy to byłby zbyt duży koszt.
W tym mniejszym ewakuacji nie miałem, być może dlatego że mam sporo korzenie zawieszonych, ale i tu szybę zamierzam położyć (o grubości 4mm), oby to się stało jeszcze przed ew. wybrykiem Pandurek

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#12

Post autor: jerrymagu »

saintpaulia pisze:Szkoda, tylko, że ta grzałka tak bije po oczach, ale wiem jak ciężko schować osprzęt.
Tak samo nad tym myślałem i znalazłem sposób. Otóż wyjmę grzałkę z akwarium, ponieważ w biurze mam na tyle ciepło że po nastawieniu grzałki na temp. 24st, temperatura wody zawsze jest większa o jakieś 2,3 st.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#13

Post autor: saintpaulia »

Fajnie, że masz taką możliwość. U mnie w mieszkaniu panuje taka temperatura, że bez grzałki w akwarium mam zazwyczaj około 20 C -w ciepłym okresie roku, w granicach 10 C - w pozostałym czasie.

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#14

Post autor: jerrymagu »

Samica A. panduro właśnie wyprowadziła na świat ok 40-50 młodzików :mrgreen:
Zresztą jest piękna jak nigdy.
Ciekawostką jest to iż nie gania zaciekle swojego życiowego partnera tylko zgodnie opiekują się narybkiem

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#15

Post autor: Jola75 »

Gratulacje :D u mnie samiec agasissa gania obie samiczki, jedna chyba bardziej ale jak narazie tylko kolorki na żółty zmieniły :D
Pozdrawiam!!!

Autor
jerrymagu

Zdjęcia a trybie 3d - test

#16

Post autor: jerrymagu »

Witajcie,
Zamieszczam pierwsze zdjęcia w trybie 3d. Robiliśmy to razem z Kolegą metodą chałupniczą.
Niestety zbyt jasny pokój biurowy i jednocześnie słabe oświetlenie zbiornika, uniemożliwiło wyciągniecią ostrości.
Traktuję to jako formę aksperymentu.
Należy skorzystać z okularków do 3d

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 11:41 am przez jerrymagu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#17

Post autor: dune »

nie mam okularków...widzę jedynie listę porządkową... :roll: tak ma być ;) ?
bo powiem szczerze korzeniowisko mnie zaintrygowało, a tu figa :)
...tak mi się wydaje...

Autor
jerrymagu

Re: 52l Korzeniowisko

#18

Post autor: jerrymagu »

linki poprawione :cool:
Awatar użytkownika

Czkawka
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 20, 2010 5:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 52l Korzeniowisko

#19

Post autor: Czkawka »

Całkiem niezłe domowe 3d:P mam okularki zrobione też metodą chałupniczą :DD
ODPOWIEDZ