270 l ziabaka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

270 l ziabaka

#1

Post autor: ziabak »

To akwa było prezentowane w temacie zbiorczym "reszta akwariów ziabaka", ale teraz dzielę go na kawałki, bo za dużo byłoby w jednym ;)

Najpierw foty - z biegiem czasu w wolnej chwili będę uzupełnić dane.

Obrazek

wiekowe pyśki:
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 23, 2010 10:39 am przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#2

Post autor: Majszczur »

strasznie straszno tajemnicze...
a wiekowe pyśki... aż siwe na pyśkach :wink:
ten gustowny fiolecik na dekoracjach dają krasnorosty?
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#3

Post autor: ziabak »

Tak - fiolecik dają krasnorosty, równie wiekowe jak i pyśki ;)
Pyśki mają zapewne ponad 11 lat, tak z grubsza licząc. Jasne ślady na pyskach to naskórek starty od przepychanek i walk - one nadal to robią, jak im przyjdzie ochota...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#4

Post autor: Krzysiek »

Zajebiste te krasnorosty :D
100l morskie

lukiki
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 1:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#5

Post autor: lukiki »

No szacuneczek.
Wstaw baniak w większej rozdzielczości,tak z 1024.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#6

Post autor: Jola75 »

Super :D
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#7

Post autor: ziabak »

:) postaram się wrzucić wieksze i wyraźniejsze foto.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

lukiki
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 1:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#8

Post autor: lukiki »

To się nie staraj,tylko zrób to :wink:
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#9

Post autor: neptun »

Moje ulubione :mrgreen: Dawno nie widziałem :-( Przydałoby się odwiedzić koleżankę :wink:
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#10

Post autor: ziabak »

lukiki pisze:To się nie staraj,tylko zrób to :wink:
:) zrobię, ale nie w tygodniu pracy, bo nie dam rady.. za dużo roboty

Neptun - no no, koniecznie :)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#11

Post autor: Krzysiek »

Strasznie mnie fascynuje ten glon fioletowy - co to i skąd to ? :?: :mrgreen:
100l morskie
Awatar użytkownika

Sulej
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#12

Post autor: Sulej »

Akwarium świetne normalnie mnie zatkało

wolfik
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: sob maja 29, 2010 11:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#13

Post autor: wolfik »

no i proszę, jedni walczą z krasnorostami jak z wiatrakami a inni traktują je jak wystrój akwa - świetne :)

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#14

Post autor: Majszczur »

ile ja bym dała, żeby takiego krasnorosta dało się przeszczepić do moich bw :roll: ... :lol:
kiedyś udało mi się wyhodować jeden pędzelek na kamieniu w zieleniaku, dbałam o niego jak mogłam, wody nie podmieniałam, skierowałam wylot filtra na kamień, bo ponoć krasne lubią ruch wody, a on wziął i zdechł niewdzięczny :cry: wbrew pozorom nie jest łatwo zrobić taki krasny dywanik. Gdzieś w necie (na stronce jakiegś malawisty) była fota fantastycznego tła z frędzli krasnorostów na tylnej szybie. Jak futro niedźwiedzia. Jak znajdę to podlinkuję.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#15

Post autor: ziabak »

no widzicie, a ja ani nic specjalnego nie robiłam by je zaszczepić, ani tez nie robię w celu utrzymania - jedyne co mam "wyjątkowe" może w tym akwa, to jest z 80 kg wapienia + jakieś 50 kg piachu stosowanego jako podłoże do piwnic w których przechowuje się wino. Ten piach jest bardzo charakterystyczny i na pewno nie jest to wyłącznie kwarc - co dokładnie to nie wiem, ale wygląda jak drobno mielone, jasne łupki - takie jasne łupki (nie filitowe) mam jako tło i dopiero na nim rośnie krasnorost, no i oczywiście na wapieniach.

Krasnorosty lubią wysoki poziom azotu, twardą wodę i duży ruch wody - jaki ja mam teraz poziom azotu nie wiem, bo nie mierzyłam bardzo dawno. Jest to jeden z 2 zbiorników u mnie, w których zastosowałam purigen. Zarówno przed purigenem jak i w trakcie jego stosowania krasnorost rośnie dobrze. Przed purigenem podmieniałam co tydzień 65 l wody, od zastosowania purigenu - nie podmieniam wody, robię tylko dolewki - bez podmian jest od czerwca. Obsada - w tej chwili 6 dużych pyszczaków + dwa duże zbrojniki niebieskie.

Majszczur - mogę Ci przy jakiejś okazji zebrać trochę krasnorostów, może Ci się zaszczepią... kiedyś wysyłałam jednemu człowiekowi pocztą i zaszczepiły się u niego w Malawi.

EDIT:
pstryknęłam przed chwilą na szybko kilka zbliżeń:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 25, 2010 7:03 pm przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#16

Post autor: Majszczur »

Zajebiaszcze :mrgreen: piszę sięna szczepkę :wink:
Znalazłam tą stronkę, o której pisałam :arrow: http://www.man.poznan.pl/~dominito/akwarium.html tożto poezja jak falują pod wpływem ruchu wody... rozmarzyłam się...
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#17

Post autor: ziabak »

Majszczur pisze:Zajebiaszcze :mrgreen: piszę sięna szczepkę :wink:
:) nie ma problemu

stronkę znam, najfajniejsze jest to - co na niej widać - że krasnorosty w takiej masie zwykle osiedlają się na wybranych elementach a nie rozłażą po roślinach - wiem, bo tez miałam w zbiorniku kiedyś kryptokoryny i były czyściutkie; natomiast jak się komuś rzucą w roślinniaku, to kępkami po liściach się rozsiewają.. ciekawe to jest zjawisko, może szukają najdogodniejszego miejsca ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#18

Post autor: etna »

ziabak mam pyski w 2 roznych akwa i na roznej wodzie.
w 450 zawsze bylo pelno glonow wszelakich zwlaszcza krasnorosty byly piekne - gdy bylo ono jeszcze akwa towarzyskim z duza iloscia roslin. z braku czasu (akwa stoi u tesciowje po za warszawa) i poddania sie gloną zamieszkaly tam pysie same red-red nie ma szans na zadnego glona .szyby nie byly tam czyszczone od roku i nic
w moim rownierz nie mam sladu glona odkąd sa pysie .ostatnio sie ucieszylam bo dostalam zagloniona kryptokoryne -mila takie piekne pedzelki- rano byla czysciutka
czy one glony żrą tylko jak sa mlode czy juz im tak zostanie ? :razz:
Adriana
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#19

Post autor: ziabak »

hmm.. glony zielone jedzą i moje pyśki przez cały czas, ale żeby któreś się dobierało do krasnorostów to nie widziałam... owszem - wyrywają je jak im ochota przyjdzie na jakieś przemeblowanie, wtedy fruwają po akwarium całym i zatykają filtr :/ ale na pewno u mnie nie jedzą krasnorostów. Kiedyś też miałam redy, one są mbuna to zainteresowanie glonami jest dość duże ale u mnie były i przy nich krasnorosty - może w diecie maja czegoś za mało, że tak Wam czyszczą doszczętnie - co im dajecie?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: 270 l ziabaka

#20

Post autor: etna »

rozne zarcie dostaja dla pyszczakow.samo roslinne ze spirulina i takie dla mięsożernych tez. i dla krewetek i taki zwykly dal wszystkich ryb i mrozonki i zywca.wciagaja wszystko co im sie da. wsadzilam ogorka dla zbrojnikow to tez jadly :roll:
plywaka od Hornet wciagaj garsciami i pistie a z limnobium tylko korzonki.
rogatek i kryptokoryny nie ruszone
ciekawe jest tez to ze identycznie sie zachowuja z tym jedzeniem a sa z roznych zrodel.
tesciowej maja ponad rok a moje 2-3 miesiace
Ostatnio zmieniony pn paź 11, 2010 6:57 pm przez etna, łącznie zmieniany 1 raz.
Adriana
ODPOWIEDZ