Aludecor 240l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#31

Post autor: sum »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jola75, to ma wyglądać tak :arrow: http://www.aquario.pl/images/co2/elektcam.jpg
Cholewa co ja słyszę,przechodzisz na sole :?: :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#32

Post autor: kris82 »

dokładnie tak jak pokazał sum - z jednej strony normalny gwint uszczelnione najlepiej taśmą teflonową (kosztuje grosze) a z drugiej strony szybkozłączka...

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#33

Post autor: Jola75 »

sum pisze:Jola75, to ma wyglądać tak :arrow: http://www.aquario.pl/images/co2/elektcam.jpg
Cholewa co ja słyszę,przechodzisz na sole :?: :mrgreen:
Dzięki sum właśnie o takim połączeniu myślałam :D co do soli, zobacz no foster do wszystkiego potrafi namówić :D hehe a tak poważnie ja jestem zawsze otwarta na eksperymenty nie to żebym była z moich butelek niezadowolona, ale uważam że wszystkiego warto spróbować :D

[ Dodano: Sro Paź 06, 2010 12:19 am ]
kris82 pisze:dokładnie tak jak pokazał sum - z jednej strony normalny gwint uszczelnione najlepiej taśmą teflonową (kosztuje grosze) a z drugiej strony szybkozłączka...
no właśnie kris ja nie mam szybkozłączki za zaworem precyzyjnym mam jakieś gwinty zakręcane nakretką i jak dla mnie jest to super, nie mam z tym problemów a co do uszczelnienia w gwintach mam jakieś gumki, czyli zero taśmy i też żadnych ubytków, dobrze że chociaż wiem jak to wygląda z zaworem, przypilnuję pana żeby mi dobrze to podłączył :D :D :D
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#34

Post autor: sum »

Jola75 pisze:tak poważnie ja jestem zawsze otwarta na eksperymenty nie to żebym była z moich butelek niezadowolona, ale uważam że wszystkiego warto spróbować
eksperymenty YES YES YES :pada:
Twoje buteleczki i tak są dobre bo producent podaje stężenia i łatwo sobie dopasować sposób nawożenia.Szkoda tylko,że ceny w porównaniu z solami są powalające.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#35

Post autor: Jola75 »

Sum wypróbowałeś już profito ?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#36

Post autor: sum »

Jola75 pisze:Sum wypróbowałeś już profito ?
Jeszcze nie.Cały czas nie mogę zdecydować co wybrać.Może profito,może TPN a może intermag :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

gala32
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 6:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#37

Post autor: gala32 »

cały czas używam profito
bardzo dobry nawóz
tylko trzeba uważać żeby nie przedawkować

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#38

Post autor: Jola75 »

A teraz moje maluchy ramirezy electric blue german, mają niecałe dwa tygodnie pięknie szamają i ładnie rosną, początkowo było ich około 100 zanim zaczęłam produkcję artemi populacja nieco się zmniejszyła (to drugie tarło mojej parki, pierwsze odbyło się w ogólnym). Maluchy na tyle urosły że łapie je mój telefon na fotach, jakość więc taka sobie ale same skarby widać :D

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Czw Paź 14, 2010 10:35 pm ]
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 14, 2010 10:37 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

Pello

Re: Aludecor 240l

#39

Post autor: Pello »

Jola75 pisze:......
skalar 6x
gurami mozaikowe 4x
bocja histrionica 4x
kirys pigmej 6x
fantom czarny 10x
a. pandurini 1+2
ramireza elektric blue 1+1
L104-2x
otos 6x
........
Wow :razz:
Obsada moim skromnym zdaniem jest trudna do zaakceptowania.
Skalry, bocje, gurami i ramiresi i panduro to jak na taki baniaczek zdecydowanie za dużo.
Nie dość że ryby gabarytami nie pasują to dodatkowo parametry w jakich żyją są mocno rozjechane
Dodatkowo Panduro do Ramirezi to tak jakby porównać Buldoga do Jamnika.
Jolu - widząc że pracujesz w sklepie akwarystycznym uważam że powinnaś dobierać obsadę z większą dokładnością bo to mi wygląda na zupkę rybną.
Nie odbieraj mojego komentarza jako uszczypliwość tylko jako troskę o ryby i Twój baniaczek

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#40

Post autor: Jola75 »

Nie traktuję twojej wypowiedzi jak uszczypliwość ponieważ kkażdy ma prawo do zdania, co połączenia rami i panduro na tej powierzchni dna uważam że jest ok, to rami tu rządzi i porównanie panduro do goliata dalece mija się z prawdą w moim wypadku :D dwa rodzaje pielęgniczek w tej strefie jest jak najbardziej okey i bocję historinicę hodowałeś że możesz coś o niej powiedzieć ? to najspokojniejsza i najmilsza bocja jaką znam, nie ma nic z temperamentu wspaniałej, to nie kotnik tylko akwarium ogólne i zapewniam cie żadna z ryb nie cierpi mają się wręcz wyśmienicie, i nie tylko barwy o tym świadczą ale i ogólne usposobienie i samopoczucie ryb :D

Pello

Re: Aludecor 240l

#41

Post autor: Pello »

.... do pierwszego tarła u któryś z tych rybek, inną kwestią jest po prostu fakt przerybienia

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#42

Post autor: Jola75 »

Tarło ramirezi jestem po nawet dwóch z przyczyn wiadomych narybku nie ma :D Pandurini podobnie :d skalary po jednym :D ikrę wpłaszowały :D dalej wymieniać nie będę :D
Przerybienie jest kontrolowane ze względu na to że ryby mają dostarczać nawozu dla roślin, to typowy zbiornik ogólny bardziej rośliniak, ze względu na ilość ryb nawozu nie leję litrami, przy dwóch filtrach kubełkowych (jeden jako biologia) parametry wody w normie wręcz bajkowe, jeśli zauważę że coś jest nie tak zacznę kombinować, narazie nie ma takiej potrzeby. Zaplanowałam ten zbiornik tak żeby wszytko ze sobą współgrało, obserwuję a obserwatorem jestem dobrym, ryby zero stresu i symbioza.
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 9:17 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#43

Post autor: Bożena »

Pello pisze: Nie odbieraj mojego komentarza jako uszczypliwość tylko jako troskę o ryby i Twój baniaczek
Pello Ty jesteś tu od kilku dni więc jeszcze chyba nie wiesz, że Jola sie nie obraża tylko rozmawia.
A o Jej rybki i baniaczek można być spokojnym.
Jola ma talent i do rybek i organizacji baniaczków :lol:
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 9:16 am przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Pello

Re: Aludecor 240l

#44

Post autor: Pello »

Bożena pisze:
Pello pisze: Nie odbieraj mojego komentarza jako uszczypliwość tylko jako troskę o ryby i Twój baniaczek
Pello Ty jesteś tu od kilku dni więc jeszcze chyba nie wiesz, że Jola sie nie obraża tylko rozmawia.
A o Jej rybki i baniaczek można być spokojnym.
Jola ma talent i do rybek i organizacji baniaczków :lol:
Bożena w akwarystyce jest podobnie jak w matematyce, pewnych kanonów nie powinno się łamać, albo powiem więcej - ich się nie da złamać bo doprowadzi to do katastrofy. Nie trzeba być nie wiem jakim guru w temacie akwarystyki aby jednoznacznie stwierdzić że w tym zbiorniku jest przerybieniei ryby nie pasują do Siebie choćby względem gabarytów, o biotopach już nie wspomnę bo to rzecz gustu i znaczącej roli to nie gra.
Pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć talentem do organizacji baniaczków. Wszystko trzeba robić z głową a akwaria nie są po to aby gdzie tylko nie spojrzeć to w toni ma pływać rybka bo inaczej to pusto jest.
Martwi mnie takie Twoje podejście do tematu i dziwię się wszystkich tutaj że jak Jola podała Faune to nikt nie zwrócił uwagi na tak DUŻE przerybienie :razz: :sad:

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#45

Post autor: Jola75 »

Moj ulubieniec, w nocnych ciemnościach w swoim łóżeczku, zdjęcia robione tylko na lampie błyskowej :D
Obrazek
Obrazek

Pello

Re: Aludecor 240l

#46

Post autor: Pello »

Swoją drogą nie za wygodnie mu ;)
No ładny chłopak jest i już :mrgreen:

ppaula2

Re: Aludecor 240l

#47

Post autor: ppaula2 »

:)
Dobry numerant :)

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#48

Post autor: Jola75 »

Jakieś normalne zdjęcia trochę wsio urosło:


Obrazek

Obrazek

Dziś trochę się zmieniło, była mała demolka
Ostatnio zmieniony wt paź 19, 2010 11:58 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#49

Post autor: Bożena »

No,,,prawie jak w realu, ale "prawie" robi wielką różnicę :grin: Jest pięknie Jola :)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#50

Post autor: froster »

Bożena pisze:No,,,prawie jak w realu
A w Lidlu nie ? :D

i to tak bez tła ? taki przestrzał na wylot a fuuu
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#51

Post autor: Bożena »

froster pisze:A w Lidlu nie ? :D
ojj froster tobie tylko shopping w głowie :lol:
Ostatnio zmieniony śr paź 20, 2010 8:39 am przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#52

Post autor: Majszczur »

Jola, to o tych skalarach rozmawiałyśmy? Bo jeśli tak, to nie o takie mi chodziło. Ale swoją drogą zgrabne młodziki :grin:
Nie obawiasz się, że skalarki "zaopiekują się" :twisted: larwami ramek?
edit: doczytałam. to drugie tarło i tym razem przeniosłaś tarlaki do osobnego akwa, tak?
Ostatnio zmieniony śr paź 20, 2010 8:47 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#53

Post autor: Jola75 »

Kochanie to nie te skalarki, ja tak zakręcona byłam że nie wzięłam tych blue tamte były identyczne tylko miały poświatę niebieską moje mają lekko niebieski ale na zdjęciach tego nie złapiesz w tej samej cenie były więc zamieszałam, jak przyjdą zrobię typowe blue fotkę i dam ci znać, a co małych małych ramirezek mam je w innym zbiorniku :D trochę droga by ta uczta skalarów była :D co do skalarów naprawdę ładne są , ale korcą mnie te czerwone, z z baniak jest jaki jest więc nie wiem może jeszcze jakieś roszady będą, zresztą już małe były, z drugiej strony zastanawiam się czy ta czerwień przy normalnym karmieniu się utrzyma, nie mam zamiary pakować w ryby jakiś świństw, a jakoś mnie nie przekonuje w nich ta selekcja :D
Ostatnio zmieniony śr paź 20, 2010 9:02 am przez Jola75, łącznie zmieniany 2 razy.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#54

Post autor: Majszczur »

Jola75 pisze:Kochanie to nie te skalarki, ja tak zakręcona byłam że nie wzięłam tych blue
no to teraz wszystko jasne ze skalarami :mrgreen:
w takim razie czekam z niecierpliwością na cynk o skalarach Blaue Laguna :smile:
Jola75 pisze: trochę droga by ta uczta skalarów była :D
wiesz... niektórzy pieskom kupują do picia Perier (francuską wodę mineralną) to i skalarki electricami skarmiać można jak kto ma gest :wink: :lol: :mrgreen:
Zbiorniczek fajny, urozmaicony, ale nie przeładowany zielskiem. O przerybieniu nie wspominam, bo... sama mam nadkomplet ryb w dużym :x ... ale może warto zmniejszyć różnorodność gatunków... choć z doświadczenia wiem, że każdy zbiornik rządzi się swoimi prawami... co w jednym nie przejdzie w innym funkcjonuje bez zarzutu. Samo życie :grin:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#55

Post autor: Jola75 »

Trochę ze 20 sztuk rybek wyjechało, do nowego domku :D z tego co nie chciało się dać złapać to guramki które na włożenie siatki ukryły się w zieleninie i straciły chęci na oddychanie świeżym powietrzem :D Ze względu na to że trzy paletki miały iść do uśpienia postanowiłam się nimi zająć, są nietypowe bo mają przebarwienia i do sprzedaży się niby nie nadają, dlatego zrobiłam porządek z obsadą. Reszta ryb odrobaczona preis coly i próbuję wyciągnąć te palety, podobnie jak wyciągnęłam samca pandurini, może faktycznie trochę misz masz będzie ale nie mogę patrzeć jak ryba idzie spać bo ma plamkę czy słabiej rośnie. u mnie cholerki żrą jak świniaki, przeganiają skalary, jak odbiją pójdą pod młotek. Wyleciały neony czarne zostało parę nieuchwytnych niedobitków, i fantomy, gurami nie dałam rade odłowić, przy podmianie następna próba.

[ Dodano: Sro Paź 20, 2010 9:28 am ]
Z racji właśnie tego raczej pójdę w kierunku większych ryb, zbiornik niejako mnie ogranicza pandurini na pewno zostaną (zresztą one nikomu nie przeszkadzają) ramirezy też zostaną skalary (nie do końca wiem jakie i ile) i te trzy palecie na razie jak odbiją będę z siebie dumna, dna nie ruszam bo tam jest w sam raz wszytko żyje w małej symbiozie :D
Ostatnio zmieniony śr paź 20, 2010 9:20 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#56

Post autor: Majszczur »

Spróbuj trudne sztuki odławiać z zaskoczenia... w nocy :idea:
Zanim ryby się "obudzą" po niespodziewanym zapaleniu światła trochę pływają "po omacku" :wink:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#57

Post autor: Jola75 »

Majszczur pisze:Spróbuj trudne sztuki odławiać z zaskoczenia... w nocy :idea:
Zanim ryby się "obudzą" po niespodziewanym zapaleniu światła trochę pływają "po omacku" :wink:
uwierz mi że walczyłyśmy prawie do 23 i przy zgaszonym świetle również, mądre bestie z tych ryb i koniec jak tylko pokrywa się zamknęła pływały w najlepsze :D jak się zbliżyłam do baniaka koniec nie ma ryb :D

[ Dodano: Sro Paź 20, 2010 9:34 am ]
A palecie jedzą mi z rąk , więc w szoku jestem co zbiornik z nimi zrobił gdzie te spłoszone ryby co siedziały tylko w kącie, u mnie już ustawiły skalary po tym jak szamają za parę tygodni powinny nabrać pełni barw i wigoru :D

Spawciu
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#58

Post autor: Spawciu »

heh Przekonały się do Ciebie :) w akwa brakuje mi czerwonych roślinek :)
Moje akwarium:
63l ,35l

Obrazek

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#59

Post autor: Jola75 »

Dawno nic tu nie klikałam .... obsada nieco sie zmieniła została prawie sama ameryka południowa, przybyło kilka sztuk paletek (jest to moja bardziej akcja wyciągnij paletkę na prostą) większość ludzi zakłada że zostaną kundelkami, ja widzę że zaczynają rosnąć w niezłym tempie, jak faktycznie wyjdą na prostą znajde im niezły dom :D

a tu pare fot i to co lubię w moim baniaku najbardziej :D jakość paskudna ale to telefon z góry sorki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#60

Post autor: Bożena »

Jola one naprawdę wyglądają na większe od kiedy je widziałam. Super.
I baniaczek też trochę zmieniony chyba :grin:
:grin:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aludecor 240l

#61

Post autor: Jola75 »

Mała aktualizacja trochę mnie nie było, trochę się zmieniło, mam nadzieję ze na lepsze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2011 10:27 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ