Moje 240 Litrów z Paletkami

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Moje 240 Litrów z Paletkami

#1

Post autor: Dami »

Wymiary Zbiornika : 120x40x50 [Długość x Szerokość x Wysokość]
Pokrywa : Aluminiowa Diversa
Oświetlenie :

1. Sylvania GroLux 54W T5 [ o dł. T8 = 105 Cm - Dorabiałem belke ]
2. Philips Aquarelle 10K 39W T5
3. Philips 865 39W T5

W sumie : 39W + 39W + 54W = 132W [ 132W : 250L = 0.52W ] - Licząc cała pojemność akwarium nie odejmując żwiru, ozdób itd. Więc jest około 0.75W / L.

Temperatura : 2 Grzałki Eheim Jagger 250W
Filtracja : JBL CristalProfi e900 + Wkłady JBL NO2 NO3 PH4
Napowietrzanie : Eheim 100
Podłoże : Żwir Bazaltowy
Ozdoby : Korzenie Red Moor Wood, Skorupa orzecha
Roślinność [1 Zdjęcie] : Od Prawej : Rogatek [Wiadomo dlaczego], Microsorium Pteropus, Cryptocoryne Backettii, Microsorium Windelov, Mech Spiky Moss, Crinum calamistratum [Krynia rzemieniolistna], Mini Pelia, Microsorium Narrow, Lotos Tygrysi, Anubias Nana, Anubias Bartera.
Parapetry Wody :
PH : 7.0-7.2 [Test kropelkowy Zoolek]
Temperatura : 29 Stopni
Nawożenie : EasyLifeCarbo - myślę nad kupnem butli wraz z miernikiem ph ale to w niedalekiej przyszłości.
Ryby : 5 Paletek, 3 Bocje Tygrysie, 4 Kosiarki [ wkrótce ich nie będzie ], 2 Glonojady sp. Gold Welonowe.

Czas na zdjęcia : Dnia 08.02.11 zrobiłem gruntowne sprzątanie oraz zmianę wystroju cześć roślin została oddana, część nowo zakupiona Więc zapraszam do oglądania. W miarę możliwości postaram się wrzucać zdjęcia regularnie co miesiąc.

Dzień 1 : 09.02.11

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentowania.
Pozdrawiam Dami.
Ostatnio zmieniony czw lut 10, 2011 9:37 pm przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.

qbsztyk1
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 12:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#2

Post autor: qbsztyk1 »

ogólnie ok, tylko zdjęcia trochę nieostre, co psuje efekt.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#3

Post autor: mat25 »

A mi się bardzo podoba, ten korzeń z zielskiem po lewej stronie jest super. Jeszcze z jeden by się taki przydał :)
Mateusz

qbsztyk1
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 12:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#4

Post autor: qbsztyk1 »

Mat, ostrość też Ci się podoba?
Według mnie estetyka zdjęcia ma bardzo duże znaczenie.
Pozdr
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#5

Post autor: saintpaulia »

qbsztyk nie każdy ma możliwość zrobienia zdjęć jak żyleta. Sądzę, że autorowi wątku bardziej zależy na opinii o samym akwaruium, niż o jakości fotografii.

Podoba mi się kontrast szarości z zieleniną i rybami. Jednak zupełnie nie przypadła mi do gustu doniczka z lotosem. Krynia - super. I ten mech wygląda efektownie.
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#6

Post autor: mat25 »

qbsztyk1 pisze:Mat, ostrość też Ci się podoba?
mam takie samo zdanie jak saintpaulia, qbsztyk1 ;)

wydaje mi się że autorowi chodzi o ocenę akwarium a nie jakości zdjęć ;)
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 7:07 pm przez mat25, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

qbsztyk1
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 12:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#7

Post autor: qbsztyk1 »

zdjęcie ostre da się zrobić najprostszym kompaktem, wydaje mi się ze jakaś chocby umowna zasada powinna być przestegana, bo jeśli daje się zdjęcie do działu galeria, to niech ma to formę galerii, bo równie dobrze można komórką zrobić zdjęcie, żeby tylko pokazać aranżację akarium.
Takie jest moje zdanie galeria = estetyka
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#8

Post autor: sum »

qbsztyk1, chłopie co ty chcesz od tych zdjęć.Nigdy nie umiałem zrobić lepszych.Nie wiem co jest nie tak.Ja na swoim monitorze widzę ładne,ostre zdjęcia.
Przechodząc do meritum,baniaczek i mieszkańcy ok.Tak króciutko :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

qbsztyk1
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 12:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#9

Post autor: qbsztyk1 »

No nie wiem, albo ja jestem ślepy albo Wy.
pozdr
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#10

Post autor: fajerka »

pól na pół jest ostrych i rozmytych ;)
Come back :oklaski:

GPS
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 9:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#11

Post autor: GPS »

Naprawdę ładne !
Kurcze jednak tło naprawdę sporo daje do wyglądu jeśli rośliny nie są pod samą taflę.
Brillux 72l 2x18W T8 + 1x 24W T5 + JBL E900 + Co2
30 - Neon Czerwony
4 - Otoski
6 - Krewetki Amano

topics15/6696.htm

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#12

Post autor: Dami »

Niestety zdjęcia robione zwykłą cyfrową Caonona bez flesha, czytałem dużo o robieniu zdjec akwarystycznych ale coz nie wychodzi nie mam talentu do fotek.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#13

Post autor: fajerka »

poprawić może zrobienie zdjęcia w ciemnym pokoju, gdzie jedynym źródłem światła jest akwarium. Wszystko inne musi być wyłaczone tzn lampy, tv, monitor. Wtedy wyjdą lepsze zdjęcia.
Come back :oklaski:

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#14

Post autor: Dami »

fajerka pisze:poprawić może zrobienie zdjęcia w ciemnym pokoju, gdzie jedynym źródłem światła jest akwarium. Wszystko inne musi być wyłaczone tzn lampy, tv, monitor. Wtedy wyjdą lepsze zdjęcia.
tak robiłem :) ale tak jak już ktoś wyżej wspomniał to zależy też od monitorakażdy ma ustawioną inna ostrość obrazu, kontrast itd. Never mindm oceniamy akwarium, nie fotki :)

qbsztyk1
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 12:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#15

Post autor: qbsztyk1 »

fajerka pisze:poprawić może zrobienie zdjęcia w ciemnym pokoju, gdzie jedynym źródłem światła jest akwarium.
nieprawda, może poprawić albo pogorszyć, widzę ze swiatło masz niezłe w akwa, więc zewnętrzne bez różnicy, musisz się bardziej zaangażować, to foty będą dużo lepsze.
pozdr
Pozdrawiam
Jakub
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#16

Post autor: grazdar1 »

jesli robisz fotki jakims kompaktem i ma jakies tryby pracy automatyczne np MUZEUM -przy zgaszonym świetle w pokoju -jak mowiła FAJERKA -powinno się udać
przynajmniej ja tak robie
a nieostre mogą wychodzić z powodu zbyt szybkiego przyciskanie -i niezdąza wyostrzyć automatycznie obrazu -
akwarium jak i mieszkancy ogólnie fajne -tylko ta donica deko niepasuje
grazdar1
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#17

Post autor: mat25 »

Myślę że na temat jakości wszystko zostało już powiedziane, macie rady to piszcie na pw.
Przypominam że to galeria, oceny mają być skierowane do tego co jest w baniaku i jak on wygląda, tak więc zapraszam do oceny AKWARIUM ;)
Mateusz

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#18

Post autor: Dami »

Dzień 17 : 26.02.11

Dziś wybrałem sie na zakupy do znanego wszystkim Discusa. Do akwarium przybyły nowe rośliny między innymi Lotos Tygrysi odmiana zielona i duża sadzonka microsorium windelov. Sadzonkę przedstawia poniższe zdjęcie.

Obrazek

Z akwarium pozbyłem się także orzecha który zajmował dużo miejsca oraz nie wpływam dobrze na wodę w akwarium. Lotosy na dzień dzisiejszy posadzone w plastikowych doniczkach [pod korzenie dodane zostały kulki nawozowe ] aktualnie czekam na ukorzenienie się rośliny, a następnie zakopie doniczki w podłożu, tak aby nie była ona widoczna. Umożliwi mi to nie naruszanie rośliny przy czyszczeniu zbiornika czy ewentualnych zmianach w wystroju.

Więc oto zdjęcie zbiornika z dnia dzisiejszego :

Obrazek

Widać teraz że prawa strona mojego akwarium nieco została wzbogacona i dzięki temu niema tam aż tak pustej przestrzeni.

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.
Dami.
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 12:07 am przez Dami, łącznie zmieniany 2 razy.

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#19

Post autor: dziama »

Bardzo ciekawa i przemyślana aranżacja- jest na czym oko zawiesić.
Proponuję uważać w przyszłości na kryptokorynę, mi po 3 latach wydusiła wszystko co rosło w podłożu.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#20

Post autor: froster »

Wywal to tło , zupełnie nie pasuje do Paletek , przyklej sobie zwykłą folie , te garby psują wszystko. Jednolite tło zrobi Ci fajną głębię której obecnie brakuje
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 12:50 am przez froster, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#21

Post autor: Dami »

froster pisze:Wywal to tło , zupełnie nie pasuje do Paletek , przyklej sobie zwykłą folie , te garby psują wszystko. Jednolite tło zrobi Ci fajną głębię której obecnie brakuje
Tło chciałem wyrzucić ze względów "higienicznych" ale to wiąże się z roślinami na 3 plan, a nie chce sadzić za dużo w podłożu roślin dlatego też tło strukturalne. Zauważ ze wszystkie rośliny rosną prawie na korzeniach co ułatwia mi czyszczenie zbiornika.
Każda opcje dokładnie przemyślałem na temat czystości w zbiorniku wyjmuje korzenie i mam puste akwa prawie, odmulam czyszczę i palety maja czysto, a świeża woda przy nich to podstawa.
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 1:17 am przez Dami, łącznie zmieniany 2 razy.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#22

Post autor: froster »

Stary jestem pod wrażeniem ! Jak się zabierasz za Tą niewiaste z twojego awatara to też tak wszystko czyścisz ? :D

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#23

Post autor: Dami »

froster pisze:Stary jestem pod wrażeniem ! Jak się zabierasz za Tą niewiaste z twojego awatara to też tak wszystko czyścisz ? :D
Miejsce pracy musi być czyste niczym w studiu TVN! :D
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 10:31 am przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#24

Post autor: Dami »

Nowa aranżacja i ogólne zmiany w zbiorniku.

Na dzień 19 Maja dokupiłem skimmer do filtra firmy JBL. Dodatkowo zamontowałem filtr wewnętrzny filmy Eheim model 2012. Zmiany zaszły też w aranżacji, żwir zastąpił piach, a zarośla zastąpił jeden duży korzeń z dużymi microsoriami pteropus , narrow i windelov, dzięki temu paletki mają dużo miejsca do pływania. Do tego w zbiorniku pojawili się nowi mieszkańcy : 5 kirisków Sterbi oraz 5 Palatek Red Melon [ aktualnie mam 10 Paletek z których wybiorę sobie 6-8 które zostaną w tym akwarium ]. Niedługo zostanie wreszcie i w tym akwarium uruchomione CO2, butla już kupiona 5kg aż sam się nie mogę doczekać :P

Kilka fotek :


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 19, 2011 5:36 pm przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.

maciuleczek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: sob sty 01, 2011 10:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#25

Post autor: maciuleczek »

Strasznie pustka zionie teraz z lewej strony. Ale fajnieże paletki maja sie gdzie schowac pod korzeń. I chyba widzę iz im to słuzy. Może więc z lewej podobny motyw ? Ja bym także dał jakieś korzenie od góry zwisające. Przecież paletki po ro maja taki kształ aby się przeciskac między taki korzeniami. Na korzeń można zaaplikować mech. ale sam z siebie on by już łądnei się prezentował.

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#26

Post autor: Dami »

maciuleczek pisze:Strasznie pustka zionie teraz z lewej strony. Ale fajnieże paletki maja sie gdzie schowac pod korzeń. I chyba widzę iz im to słuzy. Może więc z lewej podobny motyw ? Ja bym także dał jakieś korzenie od góry zwisające. Przecież paletki po ro maja taki kształ aby się przeciskac między taki korzeniami. Na korzeń można zaaplikować mech. ale sam z siebie on by już łądnei się prezentował.
Paletki aby były zdrowe i ładne muszą być karmione mięsem z dodatkami, a jak wiesz mięso brudzi. Dlatego dzięki temu mam czysto w akwa bo nie leci mi te mięso na rośliny, paletki mają gdzie żerować, a jak zauważylęś pod korzeniem ogrom dużego miejsca mogą sie tam schować. Także osiągnełem korzyść wielka. Miejsce do pływania i karmienia + ogrom miejsca na pływanie i pokazywanie swoich walorów. No i woda jest taka jak nie przy paletkach - czysta :)
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#27

Post autor: Krzysiek »

Bardzo mi się teraz podoba, dużo lepsza aranżacja niż poprzednia !

Tylko te tło psuje całość, serio :-x
100l morskie

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#28

Post autor: Dami »

Krzysiek pisze:Bardzo mi się teraz podoba, dużo lepsza aranżacja niż poprzednia !

Tylko te tło psuje całość, serio :-x
Te tło tak średnio mi też się podoba, mam zamiar kupić inne, też strukturalne ale bardziej 3d. Bo folia jakoś mi nie odpowiada. Ewentualnie myślę też nad posadzeniem Valiseli wzdłuż tła wtedy całe zarośnie i tło nie bd widoczne :)

peater
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 22, 2010 8:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#29

Post autor: peater »

może jakiś update ? Jak palety się chowają ?

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Moje 240 Litrów z Paletkami

#30

Post autor: Dami »

Update : Po długim czasie postanowiłem coś wstawić, niestety moje akwarium w tym czasie przechodziło wiele zmian, chwilowo było to nawet BW, lecz szybko z tego zrezygnowałem. Jednak jeszcze nie jest to szczyt, moich marzeń właściwie nie jestem nawet w 50% zadowolony z tego jak to wygląda w tym momencie. Uporałem się z inwazją glonów, dołożyłem tyle biologi do filtrów ile tylko zdołałem pomieścić, zmniejszyłem też przepływy filtrów biologicznych co za skutkowało i przełożyło się na wytwarzanie dużej ilości bakterii nitryfikacyjnych. A więc teraz powoli będę dokupywał jakieś łatwe w hodowli rośliny gdyż hodowla roślin bardziej wymagających przy paletkach które jeszcze rosną i karmie je obficie mięsem to jednak cel nie do osiągnięcia. W tej chwili pływa u mnie 10 paletek, 4 paletki mają około 13-14cm i mają rok, 6 paletek to młodziaki mające po około 6-7 miesięcy które pewnie podam selekcji.

Zmieniłem filtracje, w tym momencie w moim zbiorniku chodzą 3 filtry [ 2 zewnętrzne i 1 wewnętrzny ]

1) Eheim Professionel III 2075 [zew]
2) JBL e900 [zew]
3) Aquael 1100/h z grubą gąbką [ wew ]

Ad 1)

Obrazek

Ad 2)

Obrazek

Jak widać w obu filtrach prefiltry z grubej gąbki i fizeliny. Także w obydwu kubełkach zastosowałem zeolit.

Wymieniłem także żwir doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem dla dyskowców jest najzwyklejszy jasny żwir kwarcowy o granulacji 2-5. I taki też użyłem w swoim zbiorniku.

Tło strukturalne także poszło na śmieci, a jego miejsce zajęła zwykła niebieska folia.

Błędy i próby coraz to nowych aranżacji, chęci uczenia się na własnych doświadczeniach pochłonęły dużo sił, czasu i niestety pieniędzy no ale cóż się nie robi dla akwarystyki :)

Trochę fotek zbiornika, a właściwie ryb bo zbiornikiem niema na razie co się chwalić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 20, 2011 2:14 pm przez Dami, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ