woda

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
kwiatek99
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 06, 2012 4:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

woda

#1

Post autor: kwiatek99 »

czesc podczas zalewania akwarium woda zrobila się taka biała i się zastanawiam od czego to jest w akwarium jest tylko żwir biało czarny i piach z wisły wygotowany i wypłukany a żwir jak go płukałem to ta woda była też biała ale płukałem aż bądzie przezroczysta i taka była więc nie wiem czy mam się martwic tym czy to olać i co z tym zrobic to nie opada już przez 25 minut i jeszcze pływają takie syfy też białe na powierzchni wody i nie wiem czy to od żwiru
100l mój liścień :)
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: woda

#2

Post autor: ESSPRESSO_SS »

W piachu jest mnóstwo brudu, podczas płukania najlepiej pod bieżącą wodą trzeba go cały czas mieszać, żeby cały syf z pomiędzy ziaren piasku wydostał się na powierzchnię i wypłynął z pojemnika w którym się płucze piach, jak pisałem ci wcześniej dokładne płukanie co najmniej kilka razy (powód już znasz), drugim powodem białej wody może być zastosowanie żwiru ,kamieni wapiennych które czasami można kupić w kwiaciarniach ,ale wtedy woda robi się biała stopniowo.
Dlatego uważam że piach nie został dostatecznie wypłukany

Autor
kwiatek99
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 06, 2012 4:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: woda

#3

Post autor: kwiatek99 »

piach plukałem i mieszałem pod bieząca wodą a to białe powoli znika i ten syf też znikł a co do żwiurku to kupiłem akwarystyczny raczej bez dodatku wapnia
100l mój liścień :)
ODPOWIEDZ