Jak uzdatniać wodę w akwarium?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
monia87
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 12, 2013 3:29 pm
Lokalizacja: opole

Jak uzdatniać wodę w akwarium?

#1

Post autor: monia87 »

Jak wyżej
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Jak uzdatniać wodę w akwarium?

#2

Post autor: Drottnar »

Oczekujesz poważnej odpowiedzi? Proponuję napisać coś więcej niż "jak w temacie". Opisać, na czym polega Twój problem, czego chcesz się dowiedzieć. Domyślam się, że w googlach już sprawdziłaś i odpowiedzi nie znalazłaś, więc pewnie Twój problem jest trochę bardziej złożony.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Jak uzdatniać wodę w akwarium?

#3

Post autor: krasnal »

Jak uzdatniać wodę
Jaką ?
w akwarium?
Jakim ?
monia87 pisze:Jak wyżej
nie określisz
można elaborat napisać :x

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: Jak uzdatniać wodę w akwarium?

#4

Post autor: Zielony »

Odpowiedź jest prosta

UZDATNIACZEM

Zielony mobilnie.
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.

Dein

Jak uzdatniać wodę w akwarium?

#5

Post autor: Dein »

W ogóle jeśli już człowiek się uprze, że musi mieć wodę uzdatnioną, to lepiej uzdatniać nie w akwarium, ale przed wlaniem do akwarium.
Wersja bez uzdatniania, wystarczy dla mnóstwa popularnych i mało wymagających ryb, przy założeniu, że woda w kranie nie ma odlotowo skrajnych parametrów - wystarczy odstawić kranówkę na 12-24 godziny w otwartym pojemniku, żeby chlor poszedł precz. Przed użyciem można też doprowadzić w dowolny sposób do temperatury pożądanej.
Jeśli woda jest bardzo twarda, ma wysokie pH, a ryby, które posiadamy, wymagają wody bardziej miękkiej - odstaną kranówkę wymieszać z wodą demineralizowaną lub przepuszczoną przez filtr RO.
Jeśli woda jest bardzo miękka... to się praktycznie nie zdarza kranówce stołecznej.

To wstępnie i zupełnie ogólnie. Trzeba się zorientować wcześniej, jakie specyficzne upodobania mają zwierzęta/rośliny konkretne. Jedne lubią dodatek soli, inne minerałów, jeszcze inne - substancji pochodzenia roślinnego. Jeśli chcemy się postarać i odwzorować w akwarium warunki naturalne, inaczej przygotowuje się wodę dla gupika, inaczej dla paletki.

Chemiczne uzdatniacze dostępne w sklepach są pomocne, ponieważ od ręki wiążą chlor czy inne niepożądane elementa, a także zawierają witaminy, dodatki łagodzące podrażnienia i inne cuda. Ale kosztują, a można się bez nich obyć. Jeśli jednak - świetny jest Aquatan firmy Sera, równie świetny - Aquasafe Tetry.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Jak uzdatniać wodę w akwarium?

#6

Post autor: pkucaba »

monia87 pisze:Jak uzdatniać wodę w akwarium?
Odpowiedź:
monia87 pisze:Jak wyżej

Nie mogłem się powstrzymać.... Wybaczcie...
ODPOWIEDZ