AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Peefe
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 11:13 pm
Telefon: 502645757
Lokalizacja: Radziejowice
Na imię mam: Michal

AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

#1

Post autor: Peefe »

Czołem,
Chciałem zapytać czy macie jakieś doświadczenia z tym preparatem.
Konkretnie chodzi mi głównie z redukowanie NO3.

http://www.azoo.pl/pl,9,6,10,produkty-a ... 120ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.allegromat.pl/aukcja159006" onclick="window.open(this.href);return false;

"2. Naturalnie i skutecznie rozkłada szkodliwe substancje takie jak: amoniak(NH4), azotyny(NO2), azotany(NO3) i siarkowodór w wodzie i podłożu."

Cykl azotowy mam wg. mnie ładnie ustawiony. Redukcja do NO3 jest błyskawiczna. Tyle, że no3 zostaje.

1. Zwykły chwyt marketingowy czy faktycznie jest w stanie zredukować NO3?
2. Co się dzieje po odstawieniu tego AZOO - bakterie azoo zdominują zbiornik i po ich odstawieniu będzie problem?
3. Czy faktycznie rozkłada śmieci z podłoża?

!

Peefe,używaj archiwizera do aukcji :arrow: http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=10&t=23102" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2014 10:54 pm przez sum, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zarchiwizowałem link do aukcji
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

#2

Post autor: Christo »

Peefe pisze:Konkretnie chodzi mi głównie z redukowanie NO3.
Na tę przypadłość przede wszystkim polecam:
1 Niewielką obsadę ryb
2 Drobnoziarniste podłoże
3 Szybko rosnące rośliny

a najlepiej wszystko na raz:)

Jeśli chcesz coś z produktów to prędzej sięgnąłbym po Azoo Bio Glass (reklamowane z boku w pierwszym linku). Mam duże podejrzenia że ogranicza mi NO3 w jednym zbiorniku, ale żeby mieć pewność musiałbym poużywać go w gołym szkle żeby wiedzieć ze właśnie to a nie np podłoże działa.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

#3

Post autor: silver007 »

U mnie chyba też zeolit kiedyś pochłaniał nieźle NO3.
A ile go masz w wodzie? NO3 nie jest zazwyczaj jakoś szczególnie mordercze w przypadku dobrze postawionego akwarium, więc na początek można by zacząć szukać przyczyn... :) Opisz coś więcej o akwa :)

Autor
Peefe
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 11:13 pm
Telefon: 502645757
Lokalizacja: Radziejowice
Na imię mam: Michal

AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

#4

Post autor: Peefe »

Christo, Silver
Opis zbiornika.
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=22&t=23657" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdjęcie pokazujące liczbę roślin - myślisz, że mogę tam jeszcze coś dołożyć?
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=23070" onclick="window.open(this.href);return false;
NO3 - 50, sprawdzane dwoma testami.

Obsada jest w miarę mała - aktualnie 6 paletek, 10 neonów, kosiarka weteran, dwa otoski, dwa zbrojniki niebieskie + krewetki + ślimaki.
Karmienie aktualnie - jedna kostka pokarmu na bazie serca wołowego z miksem warzyw + trochę płatków/granulatu. Palety wyrosły i już nie są tak łapczywe.

Zeolit i ceramikę w formie rurek mam w JBL'u. Zeolit 3 miesiąc i pewnie niedługo czeka go wymiana. Ostatnio przy czyszczeniu filtra wyszło, że jest już dość ciemny.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

#5

Post autor: Christo »

To nie jest mała obsada. Masz tu 8 (paletki + zbrojniki) dużych, mocno metabolizujących ryb do tego źle karmionych (serce) w bańce w której jest ok. 200l wody tzn że każda z tych ryb ma do swojej dyspozycji i załatwia swoje potrzeby tylko w 25l wody.

Do tego to akwa jest za małe na palety. Zmierz N03 w kranie. Bez względu na wynik redukcja/zmiana obsady, bo wcześniej czy później przyroda i tak wskaże do jakiego poziomu powinien być zarybiony ten zbiornik. Palet było 7. Oddałeś czy już "odpadła" najsłabsza sztuka?
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Autor
Peefe
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 11:13 pm
Telefon: 502645757
Lokalizacja: Radziejowice
Na imię mam: Michal

AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

#6

Post autor: Peefe »

Karnówka ma 0-5.
Paletki mam od ponad roku, jedna padła w ciągu tygodnia od przenosin, reszta się zaaklimatyzowała.
Zobaczymy jak będzie po długim weekendzie majowym. Mają przymusową dietę z jednym karmieniem.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

AZOO EASY BIO - stosował ktoś?

#7

Post autor: Christo »

Peefe pisze:Karnówka ma 0-5.
To już chyba nie muszę przekonywać gdzie leży problem. Skoro nawet tak duże i regularne podmiany nie pomagają...

Na rozkręcenie denitryfikatora potrzeba czasu, a działanie preparatów jeżeli w ogóle jakieś będzie trzeba traktować doraźnie.

Możesz podciągnąć dietę o lekkostrawne i dobrze przyswajalne pokarmy - wodzień, artemia (nie wiem co tam będzie odpowiednie dla palet). Ze sztucznych coś bez zbędnych wypełniaczy np Naturefood. Ryby będą więcej przyswajały, mniej wydalały. Z roślin możesz dodać pływające limnobium, pistię. Nie zabierają miejsca rybom, a podobno ładnie ciągną NO3.

Trochę powinno to pomóc, ale jak już pisałem konieczne rozwiązania systemowe są gdzie indziej.

pozdrawiam.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
ODPOWIEDZ