A co z jonami sodowymi Na+?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Rrrrogaty

A co z jonami sodowymi Na+?

#1

Post autor: Rrrrogaty »

Dzisiaj trudne pytanie, może ktoś mi będzie umiał pomóc. O wpływie jonów Mg+ i Ca+ możemy znaleźć całkiem dużo w źródłach akwarystycznych. Oba te pierwiastki bezpośrednio wiążą się z kwestią twardości wody oraz są ważnymi składnikami dla roślin. A jak natomiast wygląda kwestia jonów sodu Na+? Z ciekawych obserwacji wyszło mi, że ich obecności nie wykryjemy testami na twardość. Możemy mieć GH = 0, a w wodzie i tak będzie dużo sodu. Dopiero miernik konduktancji może pomóc. Woda taka zachowuje się podobnie jak miękka np. podczas mycia rąk (charakterystyczne uczucie śliskości).

Czy ktoś coś wie nt. jonów sodowych w wodzie? Ewentualnie zna jakieś źródła, gdzie można o tym więcej poczytać? Podobno w którymś ze starych magazynów akwarium coś było na ten temat.

Jaki jest wpływ Na+ na wzrost roślin, ryby i krewetki? Jeżeli woda ma GH i KH = 0, a występują jony sodowe to jaki będzie miała wpływ na życie akwariowe?

yokashin
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr paź 08, 2014 1:11 pm
Lokalizacja: Warszawa

A co z jonami sodowymi Na+?

#2

Post autor: yokashin »

Typical home water softeners soften water using a technique known as ``ion exchange''. That is, they remove calcium and magnesium ions by replacing them with sodium ions. Although this does technically make water softer, most fish won't notice the difference. That is, fish that prefer soft water don't like sodium either, and for them such water softeners don't help at all. Thus, home water softeners are not an appropriate way to soften water for aquarium use.

źródło
http://fins.actwin.com/mirror/begin-chem.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i jeszcze jeden link
http://www.popularmechanics.com/home/im ... or/1275126" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
Rrrrogaty

A co z jonami sodowymi Na+?

#3

Post autor: Rrrrogaty »

Wynika z tego tyle co sam już wiem. Mnie interesują konkrety. Przy krewetach np. często się dąży do zbijania twardości węglanowej czyli eliminowania Ca z wody, czyli w teorii taka woda powinna być ok. O negatywnym wpływie sodu nie słyszałem. Przy roślinach zbijanie twardości węglanowej też powinno mieć znaczenie, bo wtedy powinno być łatwiej uzyskać niskie Ph.
ODPOWIEDZ