Wysokie no2 jak obniżyć

Parametry wody i sposoby ich poprawy.

pablo
Zapaleniec
Posty: 221
Rejestracja: czw cze 12, 2014 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Wysokie no2 jak obniżyć

#61

Post autor: pablo »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Może i masz rację, rhino, że nie każdemu powinno się to polecać. Napisałem o moim doświadczeniu. Destabilizacja zbiornika zdarzyła mi się dwa razy. Za pierwszym razem bujałem się z azotynem chyba z tydzień albo dłużej. Co prawda pokazywało mi poziomy 0,02-0,05, które uważa się za bezpieczne, zwłaszcza że wtedy miałem ph jakieś 7.6, niemniej jednak to trwało i bardzo mnie wkurzało. Za drugim razem jak użyłem amoniak i psiurałem starterem to po 3 dniach nie było śladu - ani amoniaku, ani NO2.

Zgadza się, jeśli chodzi o zależność toksyczności do ph, z tym, że to NH3 (wolny amoniak) jest toksyczny, a nie NH4+ (zjonizowany amoniak) i im wyższe ph roztworu tym więcej NH3 właśnie.
Awatar użytkownika

Autor
goska
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: czw mar 12, 2015 7:25 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Gosia
Płeć:

Wysokie no2 jak obniżyć

#62

Post autor: goska »

Hejka,
nie sądziłam że swoim pytaniem wzbudzę tak zażartą dyskusję aż się boję zadawać kolejne pytania początkującego w obawie źe doprowadzę do jakieś wojny między zwolennikami tej czy innej toerii. jejku czy wy tak zawsze :-D
dyskusja była iście naukowa nie sądziłam że "syfek"/gówienka mogą wzbudzić tyle emocji więc ku uciesze jednych i smutku drugiej grupy nie udało mi się wyombinować od kogoś tego materiału więc poprzestałam na podmianie ok 10% wody co 2 dni i sytuacja trochę się polepszyła no2 spadło do ok 0,5mg/l rybki nadal wyglądają na szczęśliwie więc tej drogi będę się trzymać w kolejnych dniach aż parametry się nie ustabilizują a zbiornik nie dojrzeje ale dzięki za okazaną pomoc.
ps nie kłućcie się już dłuźej bo aż mi głupio
miłego wieczora wszystkim

pablo
Zapaleniec
Posty: 221
Rejestracja: czw cze 12, 2014 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Wysokie no2 jak obniżyć

#63

Post autor: pablo »

Wszystko zatem na dobrej drodze. Miłego wieczora, Gośka.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Wysokie no2 jak obniżyć

#64

Post autor: rhino »

goska pisze:ps nie kłućcie się już dłuźej bo aż mi głupio
Jeśli chodziło Ci o "kłótnia", to zdecydowanie jej tutaj nie było. Mylisz pojęcie z "dyskusja" :)

Powodzenia.
Ratel
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Wysokie no2 jak obniżyć

#65

Post autor: Lech-u »

goska pisze:dyskusja była iście naukowa nie sądziłam że "syfek"/gówienka mogą wzbudzić tyle emocji więc ku uciesze jednych i smutku drugiej grupy nie udało mi się wyombinować od kogoś tego materiału więc poprzestałam na podmianie ok 10% wody co 2 dni i sytuacja trochę się polepszyła
Podążaj, Droga Gosku, w tym kierunku...

I nie bój się zadawać następnych pytań. Pamiętaj, że nas też te dyskusje rozwijają i każdy z nas czegoś nowego się dowiedział.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
goska
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: czw mar 12, 2015 7:25 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Gosia
Płeć:

Wysokie no2 jak obniżyć

#66

Post autor: goska »

Oj na pewno będę jeszce nie raz a póki co przerzucam oczy z akwa na mecz elclasico barsa z realem życzę miłego oglądania pewnie są tu i fani footbolu
ODPOWIEDZ