Woda nadal "mglista"...

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Woda nadal "mglista"...

#1

Post autor: michal78 »

Witam. Dwa tygodnie temu zalałem zbiornik, po kilku dniach pojawił się wykwit pierwotniaków, standard. Kilka dni później ustapił i woda stała się wyraźnie lepsza, minęło dwa tygodnie i uznałem że akwa dojrzało, testy wskazały na zerowe NO2. Zarybiłem zbiornik i dzień później woda znów zamglona (pierwotniaki?) chociaż już nie w takim stopniu jak za pierwszym razem. Dodam że przez te dwa tygodnie gdy woda dojrzewała zrobiłem kilka podmian na wodę RO aby zbić twardośc, może więc nie pozwoliłem jej w pełni dojrzeć i stąd teraz powtórka pierwotniaków ? NO2 jest nadal zerowe no i są już ryby... Próbowałem zwiększyć na full natlenienie (niektórzy doradzają to na pierwotniaki) ale nic to nie zmieniło. Umieściłem też na próbe kilka wacików kosmetycznych w filtrze ale bez rezultatu, jutro powinienem dostać zamówioną włókninę. Czy to przejdzie ? Dodam że w ciągu tych 2 tygodni chociaż woda była znacznie lepsza to jednak nie było momentu by był to 100% kryształ.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Woda nadal "mglista"...

#2

Post autor: rhino »

Akwarium raczej nie dojrzało, więc spodziewaj się wkrótce "bomby" azotowej.
Intensywnie dotleniaj, obniż temperaturę do skrajnej dolnej tolerowanej przez Twoje ryby. Pomyśl też o dobrych bakteriach startowych.
I spodziewaj się chwilowo problemów z NH3/NH4, nie z NO2.
Jakie masz pH?
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2017 9:42 pm przez rhino, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Woda nadal "mglista"...

#3

Post autor: brenda »

u mnie taka mgła się robiła po podmianach wody. Próbowałam wacików kosmetycznych i gazy jałowej na filtr - nie pomogło. Zalecano mi zaciemnienie zbiornika na 3 dni, ale się bałam i uznałam, ze na razie spróbuję jeszcze filtracji z watą perlonową. To był strzał w dziesiątkę, po około 24 godzinach woda - kryształ. Też się bałam, że niedojrzałe, ale póki co testy w normie wychodzą
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Woda nadal "mglista"...

#4

Post autor: michal78 »

Wyklarowało :D
ODPOWIEDZ