Nadmanganiam potasu

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nadmanganiam potasu

#1

Post autor: Jola75 »

Witam mam takie pytanie, ponieważ kiedyś do wody większość akwarystów zamiast tych ulepszaczy do wody których teraz na rynku jest masa wrzucało nadmanganian potasu, mam pytanie czy ktoś jeszcze w ten sposób przygotowuje wodę czy raczej już się od tego odeszło ?
Nadmienię że ja właśnie tego używałam i akwarium nigdy mnie nie zaskoczyło ?
I jeszcze jedno pytanie, zastanawiam się czy jest tu na forum ktoś z terenu ząbek, ktoś kto badał tu już wodę, sama jeszcze nie badałam a ciekawa jestem jaką wodą nas raczą ząbkowskie wodociągi?
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 5:01 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

Linf

Re: Nadmanganiam potasu

#2

Post autor: Linf »

Jola75 pisze:ciekawa jestem jaką wodą nas raczą ząbkowskie wodociągi?
Poszukaj na stronie wodogiągów ;)
Jola75 pisze:kiedyś do wody większość akwarystów zamiast tych ulepszaczy do wody których teraz na rynku jest masa wrzucało nadmanganian potasu, mam pytanie czy ktoś jeszcze w ten sposób przygotowuje wodę czy raczej już się od tego odeszło ?
Jak lejesz kranówkę to tylko musi odstać min. 24h żeby chlor się ulotnił (pojemnik otwarty) a jeżeli RO lub destylki to można użyć mineralizatora.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nadmanganiam potasu

#3

Post autor: Jola75 »

Spokojnie ja wychodzę z założenia że musi swoje odstać i raczej przy paletkach trochę o wodę obawy miałam, teraz ze trzy tygodnie sobie na rozruchu pochodzi bez dopalaczy, pytałam bardziej z czystej ciekawości, czy w ogóle bywa to jeszcze stosowane.

A tymi wodociągami to może być tak że piszą swoje a rzeczywistość jest całkiem inna, niestety często tak bywa.
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 9:01 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

Linf

Re: Nadmanganiam potasu

#4

Post autor: Linf »

Jola75 pisze:A tymi wodociągami to może być tak że piszą swoje a rzeczywistość jest całkiem inna, niestety często tak bywa.
Dlatego ja używam RO ;)

Gooral
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2010 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nadmanganiam potasu

#5

Post autor: Gooral »

Jola75 pisze:A tymi wodociągami to może być tak że piszą swoje a rzeczywistość jest całkiem inna, niestety często tak bywa.
Przecież nikomu nie robią badań wody z kranu. Wyniki wody ze strony wodociągów dotyczą wody prosto ze stacji uzdatniania. A w kranie woda ma już troche inne właściwości, wszystko zależy od tego w jakim stanie są rury sieci wodociągowej.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nadmanganiam potasu

#6

Post autor: Jola75 »

I dokładnie o to chodzi, dlatego pytałam czy na forum jest jakiś Kolega bądź koleżanka z Ząbek co badał wodę :D co do rur raczej dużych spadków jakości nie powinno być, wszędzie wkoło jest nowe, bo tak naprawdę się dopiero buduje. Ale być może że się mylę.
Pozdrawiam!!!

Gooral
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2010 8:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nadmanganiam potasu

#7

Post autor: Gooral »

Najgorsza jest woda po płukaniu wodociągu. Czasami jest aż żółta od żelaza ale normalnie powinna być ok, przecież to woda do picia :wink:
ODPOWIEDZ