Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)a uzdatniacze wody

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
WhyDuck
Gość
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 12, 2011 9:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)a uzdatniacze wody

#1

Post autor: WhyDuck »

Witam

Chciałbym poruszyć temat opisany kiedyś w piśmie akwarystycznym (polskim)-nie podam nazwy :)(artykuł dotyczył krewetek filtrujących). Autor poruszył kwestię, iż podobno uzdatniacze wody nienadają się do zbiorników z naszymi podopiecznymi gdyż powodują sklejanie ,,parasolek" krewetek, tym samym skazując je na śmierć głodową. Z mojej praktyki i obserwacji wynika, iż krewecie nie reagują w żaden sposób na uzdatniacz wody który stosuje. Od 2 lat nie miałem przypadku aby jakaś krewetka z mojej obsady ucierpiała czy zagłodziła się na śmierć z tego powodu(z innego też nie :) ). Tym bardziej zastanawia mnie fakt podawania takich stwierdzeń w poczytnym piśmie akwarystycznym-nie wiem może to był jakiś odosobniony przypadek autora z jakimś konkretnym uzdatniaczem? Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia lub doświadczenia w tej kwestii to piszcie.

Pozdrawiam wszystkich
"Widziałem ślimaka... pełznącego po krawędzi brzytwy.
To mój sen, mój koszmar.
Brnie, pełźnie... Po krawędzi...
Piekielnie ostrej brzytwy... I nie ginie..."

Pułkownik Walter E. Kurtz
Awatar użytkownika

Radek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: czw sty 07, 2010 1:07 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)a uzdatniacze

#2

Post autor: Radek »

O jakich konkretnie uzdatniaczach była tam mowa, czy o mineralizatorach, czy innych?
Ja stosuję Planta Gainer Pro Hydro Mineral (od kilku lat) i nie obserwuję nic niepokojącego.
Obrazek
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)a uzdatniacze wody

#3

Post autor: rudy1986 »

Po czesci chodzi o uzdatniacze ale najbardziej o krystalizatory wody, typu jbl clynol, crealor, tetra cristal water. One powoduja sklejanie sie. Uzdatniacz moze do tego doprowadzic jezeli sie z nim przedobrzy. Zalezy jeszcze jakie uzdatniacze uzywasz

Autor
WhyDuck
Gość
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 12, 2011 9:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)a uzdatniacze

#4

Post autor: WhyDuck »

O ,,uzdatniaczach wody kranowej" :), ja stosuje z kolei JBL Biotopol-zawiera wyciąg z ,,aloe vera" i rzeczywiście w kontakcie ze skórą jest oleisty- jednak jak wyżej wspomniałem nie zauważyłem nic niepokojącego. Zastanawia mnie fakt czy na rynku istnieje jakiś konkretny preparat(którego autor nie wymienił) który rzeczywiście może zaszkodzić kreweciom. Nie chce myśleć nawet o takiej sytuacji gdy kupie coś nowego bo akurat w sklepie nie będzie sprawdzonego i po tygodniu będzie :shock:
"Widziałem ślimaka... pełznącego po krawędzi brzytwy.
To mój sen, mój koszmar.
Brnie, pełźnie... Po krawędzi...
Piekielnie ostrej brzytwy... I nie ginie..."

Pułkownik Walter E. Kurtz
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)a uzdatniacze wody

#5

Post autor: rudy1986 »

Sa mocniejsze rzeczy niz biotopol:P autorowi na 300% o krystalizotry wody ktorych sie uzywa do owej krystalizacji a nie uzdatniania co mozna tez tak potocznie nazwac

Autor
WhyDuck
Gość
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 12, 2011 9:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetka filtrująca (Atyopsis moluccensis)a uzdatniacze

#6

Post autor: WhyDuck »

To dobrze wiedzieć :), szczerze mówiąc nigdy krystalizatorów nie stosowałem(po twoim stwierdzeniu tym bardziej)- bo woda u mnie raczej krystaliczna :-D. Martwi mnie raczej poziom naszej literatury-pisać by pisać....
"Widziałem ślimaka... pełznącego po krawędzi brzytwy.
To mój sen, mój koszmar.
Brnie, pełźnie... Po krawędzi...
Piekielnie ostrej brzytwy... I nie ginie..."

Pułkownik Walter E. Kurtz
ODPOWIEDZ