Helenki kontra redki

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Uczen
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 6:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Helenki kontra redki

#1

Post autor: Uczen »

Czesc wszystkim, chcialbym sie poradzic w jednej sprawie, poniewaz od jakiegos czasu mam wysyp swiderkow,zastanawiam sie nad wpuszczeniem kilku helenek,ale mam tez troche krewetek RC i tu jest moje pytanie. Czy heleny moga wylapywac malenstwa redek? Z gory dziekuje za pomoc :wink:
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Helenki kontra redki

#2

Post autor: saintpaulia »

Redek mi przybywa, helenek też. Krewetki -żywe i zdrowe raczej nie padną ofiarą tych ślimaczków.

Autor
Uczen
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 6:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Helenki kontra redki

#3

Post autor: Uczen »

saintpaulia pisze:Redek mi przybywa, helenek też. Krewetki -żywe i zdrowe raczej nie padną ofiarą tych ślimaczków.
Ktos z naszego forum pisal, ze prawdopodobnie heleny wylapuja mu male redki,bo niewidzi maluchow, dlatego pytam.Ale moze to byl jakis inny powod, wachniecie parametrow, moze przestaly chwilowo sie mnozyc.
A kolezanka w razie co, ma moze jeszcze pare helenek? :mrgreen:
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Helenki kontra redki

#4

Post autor: kfabisiak1 »

Mam również hellenki z redkami i widzę małe redki. Moim zdaniem redki są za szybkie dla hellenek.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Helenki kontra redki

#5

Post autor: saintpaulia »

Dokładnie - redki sa szybkie i dość czujne. Nie wiem jak helenka miałaby je wyłapywać. Helenka tak wolno konsumuje. :wink:
Koleżanka ma. :wink:
Awatar użytkownika

Dz1ku
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 26, 2012 6:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Re: Helenki kontra redki

#6

Post autor: Dz1ku »

Nie jedzą sie a że którwśród kiedyś coś zjadła to sporadyczny przypadek ogólnie helenki nie jedzą RC
64l kiedyś potem 112l teraz 200l ciekawe co będzie dalej :roll:
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Helenki kontra redki

#7

Post autor: ESSPRESSO_SS »

U mnie to samo, helenek mam xxx i RC jakoś się mnożą ,choć przy restarcie wyłapałem wszystkie i nie wpuszczałem nowych ,czyli to co jest musiało być bardzo małe i przeżyło

Autor
Uczen
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 6:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Helenki kontra redki

#8

Post autor: Uczen »

Ciesze sie i dziekuje bardzo za pomoc wszystkim.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Helenki kontra redki

#9

Post autor: don_Vall »

U mnie zauważyłem spadek populacji po wpuszczeniu helenek. Nigdy nie widziałem by helenka jadła krewetkę ale rozmnażanie krewetek zostało wstrzymane po wpuszczeniu helenek.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

szyszka
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 18, 2012 2:22 am
Lokalizacja:
Płeć:

Helenki kontra redki

#10

Post autor: szyszka »

U mnie tylko w dniu dzisiejszym heleny wszamały dwie, dorosłe redki. Raczej nie padły same, bo widziałam, jak jedna ruszała nóżkami, kiedy helenka zaczęła się do niej dobierać. Chyba czas skombinować jakąś porcję ślimaków, bo chyba sztuczne dokarmianie im już nie wystarcza.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Helenki kontra redki

#11

Post autor: saintpaulia »

A może krewetka była chora? U mnie redki (co prawda wielkości 3cm) zjadły 5 helenek. :razz:
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Helenki kontra redki

#12

Post autor: 1w0na »

Ryba (ot chociażby bojownik) ma małe szanse złapać żywą i aktywną krewetkę, a co dopiero ślimak.
U mnie helenki nie tykają krewetek chyba, że krewetka kończy żywot to wtedy i owszem.

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Helenki kontra redki

#13

Post autor: choq »

A może to, że jest mniej redek, jest spowodowane zanikiem wapnia w akwarium
tutaj było o tym http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=17&t=14187" onclick="window.open(this.href);return false;
Może więc helenki nie wyjadają krewetek a brakuje budulca do wylinki.
W sumie przecież helenki po coś się trzyma, innych slimaczków też prawdopodobnie nie brakuje
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
Awatar użytkownika

Kars
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 06, 2011 10:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Helenki kontra redki

#14

Post autor: Kars »

Z RC to różnie bywa.. U mnie czasem jest tak, że bojownik może przejechać po jakiejś przez przypadek płetwą i nic sobie z tego nie robią, chociaż on czasem przypoluje na nie i nie są do końca ostrożne, nie raz widziałem jak zjada krewetkę (nagrałem nawet filmik jak próbuje zmieścić do paszczy z 1-1,5cm krewetkę). Co do helenek, kiedy były u mnie w akwarium to też wydawało mi się, że krewetki nie mnożą się i jest ich coraz mniej, być może też za sprawą bojownika, ale po zmianie aranżacji krewetki się mnożyły kiedy nie było helenek, ale z drugiej strony muszę powiedzieć, że przed zmianą w akwarium nie miały też za bardzo warunków. W moim przypadku ciężko stwierdzić.. Ale uważam, że od czasu do czasu może się zdarzyć, że helenka "złapie" RC, nawiązuje właśnie do pierwszej części postu, że krewetki czasem nie są czuje, przynajmniej w moim akwarium :p.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Helenki kontra redki

#15

Post autor: saintpaulia »

Moje redki nie są czujne, przynajmniej te duże, mimo, że poza helenkami, dzielą akwarium z drobniczkami. Drobniczki na pewno wyjadają część młodych krewetek, ale i tak dużo się uchowuje. Natomiast dorosłe redki potrafią bić się z drobniczkami o ulubiony przysmak. Nie raz widziałam, jak krewetka i ryba ciągają w obie strony jakąś pastylkę. I nie raz widziałam, jak redki obsiadają żywą helenkę i zaczynają ją żywce pożerać. Podsumowując - jeśli nawet ma kto na krewetki polować, to przy zapewnieniu optymalnych warunków powinno ich przybywać. :wink:
ODPOWIEDZ