Co to za robactwo?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
maciek
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: śr maja 23, 2012 9:47 am
Lokalizacja:

Co to za robactwo?

#1

Post autor: maciek »

Witam,
załapałem razem z mchem do mojego 30l akwarium coś takiego? czy ktoś wie co to takiego? dł.2-2,5cm

maciek

kakadu103
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 11, 2012 9:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Co to za robactwo?

#2

Post autor: kakadu103 »

Najprawdopodobniej jakieś nicienie, ewentualnie skąposzczety. W zależności czy mają ciało jednolite, czy segmentowane.
Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Co to za robactwo?

#3

Post autor: sum »

maciek, zwracaj większą uwagę na to gdzie umieszczasz swój temat.Stwory które masz w akwarium w żaden sposób nie kwalifikują się do działu użytkownicy :mrgreen: Przenoszę.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
maciek
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: śr maja 23, 2012 9:47 am
Lokalizacja:

Co to za robactwo?

#4

Post autor: maciek »

Aaa no racja :-D

domi.mostek
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 9:25 pm
Lokalizacja:

Co to za robactwo?

#5

Post autor: domi.mostek »

To jest rzecz normalna, nie ma co sie bać, mi też wiele razy takie robactwo sie robiło w akwarium, ale ryby szybko sobie z tym poradziły :D
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Co to za robactwo?

#6

Post autor: Hornet »

Jak dla mnie wyglądają na nicienie - jeśli nie przekarmiasz towarzystwa w zbiorniczku to są niegroźne i pomogą w usuwaniu resztek - taka dodatkowa ekipa sprzątająca... :D
Generalnie moim zdaniem należy polubić...
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

iliaen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: pn lut 25, 2013 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co to za robactwo?

#7

Post autor: iliaen »

Jak sobie z nimi poradzić? Zauważyłam je w moim akwarium. Nie mam ryb, tylko krewetki, więc zjedzenie przez ryby nie wchodzi w grę. Może i nie są szkodliwe, ale obrzydzają mnie strasznie i na pewno ich nie polubię... Proszę o pomoc!

U mnie w akwa oprócz łażenia po dnie jeszcze pływają w wodzie- takimi wijącymi ruchami. Okropne są.
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: Co to za robactwo?

#8

Post autor: falco »

iliaen pisze:Jak sobie z nimi poradzić?
Hej,
nie martw się, gdy już wpuścisz rybcie, to problem zostanie skutecznie zredukowany. W żadną chemię się nie baw, zagryź zęby, potup nóżkami, możesz nawet pokrzyczeć (mi też pomaga) 8) i odczekaj do momentu zarybienia a zobaczysz, że więcej ich raczej nie zobaczysz... :-D
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

iliaen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: pn lut 25, 2013 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co to za robactwo?

#9

Post autor: iliaen »

Kurcze ale jak tu podmieniać wodę, jak czają się w niej takie ohydy... A podmieniałam do tej pory co 2-3 dni, bo podłoże mi robi straszną herbatkę, właśnie dziś miałam zmieniać ale nie mogę się przełamać nijak, żeby mieć z tym kontakt. A na szybko ryby nie chciałam brać- myślałam o 1 bojowniku (akwarium ma 25l tylko), więc chciałam go sobie dobrać takiego, żeby mi się podobał, ewentualnie sprowadzić skądś. :(
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Co to za robactwo?

#10

Post autor: falco »

Rozumiem Cię, każdy ma swoje "ohydne" rzeczy do których nic go nie przekona. Jedynym wyjściem jest pomoc kogoś z domowników albo... ponowny start, ale w akwarium zawsze trzeba się liczyć z powstaniem jakiegoś życia. Czy to w wodzie czy na tafli (skaczące kropeczki) czy nieszczęsne robakowate (tu nie czytaj!). :wink:

Co do ryb, to przepraszam zapomniałem, że to tylko 25l., więc wpuszczenie kilku w ogóle odpada, ale nawet 1 Bojownik, zwłaszcza mniej karmiony powinien trochę pomóc. U mnie 1 Bojownik (pomimo karmienia) w 40l w bardzo krótkim czasie skutecznie zredukował niezliczone stado krewetek... :wink:
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

iliaen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: pn lut 25, 2013 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co to za robactwo?

#11

Post autor: iliaen »

Jutro w takim razie wybiorę się na rundkę po zoologach, może będą mieli jakąś sztukę, która mi się spodoba. Swoją drogą, dziś w kakadu w złotych w 1 kubeczku były 2 walczące bojki :x
Oby się nie podtruł czymś w tej herbatce, kiedy w końcu go znajdę.
ODPOWIEDZ