Płeć Ampularii

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
zamson
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 13, 2013 9:17 pm
Lokalizacja: Ursus
Płeć:

Płeć Ampularii

#1

Post autor: zamson »

Obrazek
Witajcie,
wiem, że niektórzy z was mieli to szczęście przy zakupie Ampularii, że trafili na parkę. Ja do tych osób nie należę :razz: Mimo to się nie poddaję i na własną rękę staram się do mojego ślimaka dobrać samca/samicę. Ile czasu potrzeba ślimakom, żeby zaczęły kopulować. Czy parka zachowuje się inaczej niż osobniki tej samej płci? np. nachodzą na siebie częściej :-D Moja współlokatorka posiada 4 ślimaki. Około tyg. temu pożyczyłem jednego z nich i wpuściłem do swojego baniaka. Chcę metodą prób i błędów znaleźć parkę :cool: Ktoś z was robił podobny cyrk? :)
Baniak 90L
Paweł
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Płeć Ampularii

#2

Post autor: Przemo_K »

Najlepiej wpuścić stadko i zwiększyć prawdopodobieństwo doboru pary. A tak ogólnie polecam stronkę do poczytania o ampułkach http://www.applesnail.net/content/multi ... polish.htm
182l, 27l

Kot-k1
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 20, 2012 9:56 pm
Telefon: 667985415
Lokalizacja:

Płeć Ampularii

#3

Post autor: Kot-k1 »

Niestety chyba będziesz musiał próbować do bólu. Ja miałem najpierw jednego samca bądź samice następnie w późniejszym terminie
kupiłem drugiego i trafiła się parka. Jeśli chodzi o kopulację to moje slimaczory po jakiś 3 tygodniach i od tamtej pory sukcesywnie co 2 góra 3 dni.
Powodzonka i próbuj.
Awatar użytkownika

Autor
zamson
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 13, 2013 9:17 pm
Lokalizacja: Ursus
Płeć:

Płeć Ampularii

#4

Post autor: zamson »

Przemo_K dziękuję za fajną lekturę. Poszerzam swoją wiedzę o tych bezkręgowcach. Jeśli chodzi o to stadko to niestety nie mam na to warunków ponieważ mój baniak ma tylko 30L, a te ślimaczki nieźle syfią. Ciągle produkują odchody - na potęgę :? Dobrze, że mimo to też pięknie czyszczą zbiornik z glonów i resztek pokarmu, którego i tak staram się sypać mało dla moich Endlerów i Red Cherry. Pobawię się jeszcze z tymi ślimakami współlokatorki może się uda :D Tego potrzymam jeszcze tyg. i zmiana. Powiem wam jak mi poszło :)
Baniak 90L
Paweł
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Płeć Ampularii

#5

Post autor: Przemo_K »

zamson może warto popytać w dziale giełda...może ktoś ma do odstąpienia dobraną już parkę ampułek.
182l, 27l

woytek
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 02, 2009 3:08 pm
Lokalizacja: Kołłątaja
Płeć:

Płeć Ampularii

#6

Post autor: woytek »

Slimaki sa obajniakami,ale do rozrodu potrzebne sa dwie szt.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 11:00 am przez woytek, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika

Autor
zamson
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 13, 2013 9:17 pm
Lokalizacja: Ursus
Płeć:

Płeć Ampularii

#7

Post autor: zamson »

Na pewno jakiś ślimak by się znalazł. Na chwilę obecną kombinuję ze ślimakami od współlokatorki. Luzik :)
Baniak 90L
Paweł
Awatar użytkownika

Wilga
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 05, 2015 7:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Płeć Ampularii

#8

Post autor: Wilga »

U mnie wystąpił dziwny przypadek. Z tego co czytam wszędzie w necie ampularie są rozdzielnopłciowe (np. http://applesnail.net/content/anatomy/reproduction.php" onclick="window.open(this.href);return false;), czyli chłopcy i dziewcznyki. To się sprawdzało do pewnego momentu, ale od niedawna mam nową ampularię, która występuje w... trójkącie, dokładnie w środku trójkąta, tak jakby była dwupłciowa. Mianowicie, jednocześnie młodzik siedzi na mojej starej samicy i wpuszcza jej rurkę do środka, a na niej/nim siedzi nasz stary samczyk i również wpuszcza rurkę młodzikowi... Najpierw myślałam, że mi się tylko wydaje, a jeden od tak sobie siedzi, ale po kilku razach w tej samej konfiguracji nie pozostaje wątpliwości, że utworzyła się swoistego rodzaju "kanapka" z trzech ślimaków. Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam, czy ktoś miał z tym do czynienia? Jak to działa?...

serizawa1234
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 04, 2015 9:50 am
Telefon: 0858585858
Lokalizacja: usa
Na imię mam: sadasdsadasdasd

Re: Płeć Ampularii

#9

Post autor: serizawa1234 »

Ale do rozrodu potrzebne sa dwie szt.

!

Za notoryczne łamanie zasad FAWA i umieszczanie spamu, autor tego postu dostał bana. Lech-u
ODPOWIEDZ